Шкідливість паління
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1.Сам по собі тютюн шкідливий чи корисний? 2.Як тютюн діє на живий організм? 3.Чи можливе існування людини без тютюну? 4.Використання тютюну-це необхідність чи данина моді? 5.Палити-це вигідна для людини справа? 6.Тютюн шкодить здоров’ю людини? 7.Той, хто палить шкодить лише власному здоров’ю? 8.Кинути палити легко? 9.Тютюн забруднює навколишнє середовище? 10.Боротьба з тютюном – це легка справа? 11.З курінням треба боротися? 12.Ви палите? 13.Скільки часу? 14.Ви бажаєте кинути палити? (якщо палите) 15.Вам потрібна допомога? 16.Ви можете випробувати свою силу волі і кинути палити?
За 1 секунду на Землі випалюється 300 тис. цигарок. Паління є причиною 6% смертей у всьому світі. З 1950 року паління вбило 62 мільйони людей і це більше, ніж загинуло у Другій світовій війні. В Україні від хвороб, пов’язаних з курінням, щорічно гине майже 120 тисяч осіб.
1 цигарка скорочує життя на 15хв; 1 пачка цигарок — на 5 год; той, хто палить 1 рік, втрачає 3 місяці життя; хто палить 4 роки — втрачає 1 рік життя; хто палить 20 років — 5 років; хто палить 40 років — 10 років.
До тютюнового диму входять тисячі шкідливих речовин та хімічних сполук: нікотин, миш'як, свинець, ацетил, бензол, ціанід, метиловий спирт, чадний газ
КУРІННЯ - причина серцевих нападів, інсультів, хронічних бронхітів, емфізем, різних видів онкозахворювань, особливо раку легень.
11 з 12 хворих, які помирають від раку легень, були курцями. Жінки, які палять, у 10 разів частіше залишаються безплідними, у чоловіків розвивається імпотенція.
Визначення залежності від куріння Дайте відповідь «так» або «ні»: Чи викурюєте Ви більш 20 сигарет у день? Чи курите Ви протягом першої півгодини після пробудження? Чи була у Вас сильна тяга до паління під час спроби кинути курити? Якщо на всі питання дана позитивна відповідь, це говорить про високий ступінь залежності від нікотину.
Смертельна доза нікотину для людини 50-75 мг. Викурюючи 20-25 сигарет на день, людина дістає смертельну дозу нікотину.
Міфи про куріння 1. Куріння заспокоює та допомагає зосередитись на певному завданні. 2. Куріння допомагає думати. 3. Легкі цигарки не дуже шкідливі для здоров’я. 4.Пасивне куріння не є небезпечним. 5. Повністю очиститися від смоли у легенях неможливо.
Відмова від цигарок миттєво покращує здоров’я Через 20 хвилин: · Нормалізується кров’яний тиск, уповільнюється пульс; · Температура долонь і ступней підвищується до нормальної; Через 8 год. · Відновлюється нормальний рівень кисню у крові; · Знижується вміст оксиду вулицю; Через 24 год. · Зменшується ризик інфаркту. Через 48 год. · Відновлюється ріст нервових клітин; · Поліпшується нюх і смак; · Полегшується хода; Через 2 тижні – 3 місяці. · Поліпшується кровообіг; · Об’єм роботи легенів збільшується на 30%. Через 1 – 9 місяців. · Збільшується опірність організму, відтак зменшується ризик застуди. Через 1 рік. · Ризик ішемічної хвороби серця знижується вдвічі.
Бажаючим кинути палити можна дати кілька порад: визначте день припинення куріння. Назвіть його Днем Здоров’я. бажано, щоб він був у межах двох тижнів з моменту прийняття рішення; в цей День Здоров’я у Вас виникає думка «Та, я сьогодні ще трохи покурю, а завтра вже точно кину палити – одразу ж змінюйте її на протилежну – «Сьогодні я протримаюсь і курити не буду, а завтра дозволю собі трохи покурити». І нехай це налаштування буде присутнє кожен день; поступово зменшуйте кількість викурених сигарет на 1-3 штуки перед Днем Здоров’я; намагайтеся до кінця не викурювати цигарку, оскільки в її останній частині міститься найбільше шкідливих речовин; зменшуйте кількість затяжок і збільшуйте перерви між ними;
щоразу збільшуйте інтервал між курінням, не робіть глибоких затяжок; · не залишайте в кімнаті недокурки – викидайте їх одразу; під час куріння намагайтеся рідше тримати цигарку в роті; попросіть родичів, знайомих, друзів підтримати Вас у цьому починанні; було б добре, якби відвикати від куріння Ви розпочинали з кимось із своїх друзів – матимете можливість поділитися успіхами або невдачами, проаналізувати їх причини, одержати підтримку, своєчасну пораду; своїх знайомих попросіть категорично відмовляти Вам у проханні дати закурити; урізноманітьте своє харчування овочами, фруктами, молочними продуктами та ін.
«Так сталося, що мене ця шкідлива звичка оминула. І коли мої друзі-курці мене запитують: «Ти що, ніколи не курив?», а я відповідаю: «Ні», вони кажуть: «Молодець! Ми тобі заздримо. На жаль, свого часу ми вчинили інакше і тепер шкодуємо!». Так говорять 9 з 10-ти знайомих курців. Та коли ти в процесі, відмовитися непросто. Давайте не починати!» Святослав Вакарчук, гурт “Океан Ельзи”
«Коли я був значно молодшим, я часом тягнув сигарету, а то й чийсь недопалок. За компанію. Підпадаючи під вплив оточення, перебуваючи у полоні хибних уявлень, нібито справжній чоловік обов'язково мусить смалити, я не одразу зрозумів, що людина не повинна в своєму житті робити те, чого не хочеться. Мій батько не курить, мій дід ніколи не курив, тож і я, коли трохи підріс та помудрішав, зрозумів, що мені це зовсім не потрібно, більше того – мені цього зовсім не хочеться». Сашко Положинський, гурт “Тартак”
«Хоча й кажуть, що куріння - це власний вибір кожної людини, я не погоджуюсь. Людина робить цей вибір абсолютно несвідомо, під впливом багатьох факторів з оточення. Коли людина запалює свою першу сигарету, вона не бачить конкретно, що відбувається з її організмом. Я думаю, якби їй це відразу показували, коли пропонують закурити, в нас було б набагато менше курців. В курінні, як на мене, просто немає сенсу! Вибір вести нормальне здорове життя має починатися з сім’ї . Я пам’ятаю, як мій батько ще в дитинстві сказав мені, що курити - це погано. Тому нашій молоді, як майбутнім батькам, слід задуматися, який приклад вони показуватимуть своїм дітям. Я намагаюся уникати місць, де курять, але це дуже важко в Україні. У багатьох кафе, барах, ресторанах, клубах курять. Іноді це просто обурює!» Яна Клочкова, олімпійська Чемпіонка з плавання
Я можу сказати таке. Якщо Ви насолоджуєтеся життям, якщо Ви думаєте, що життя в цьому світі чогось та варте, тоді курити – неймовірно тупо. Тому що цим Ви самі собі не даєте пожити по-справжньому. Річард Долл, 2004 р.
Схожі презентації
Категорії