"Середовище проживання живих організмів"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Середовище проживання живих організмів. Негативні фактори впливу на довкілля Підготувала Учениця 11-А класу Коваль Дар'я
Навколишнє середовище - це частина природи, живі організми, і що надає на них певний вплив. На нашій планеті існують 4 середовища проживання: 1.Водне; 2.Наземно-повітряне; 3.Грунт; 4.Організми як середовище існування.
Водне середовище проживання Характеристика: Найдавніша. Освітленість убуває з глибиною. При зануренні на кожні 10 м тиск зростає на 1 атмосферу. Дефіцит кисню. Ступінь солоності зростає від прісних вод до морських і океанічних. Адаптація організму до середовища: Обтічна форма тіла, плавучість, слизові покриви, розвиток повітроносних порожнин, осморегуляція (рідини тіла за складом гіпертонічні, робота нирок).
Екологічні групи гідробіонтів: Нектон (nektos - плаваючий) - активно пересуваються великі тварини, здатні долати великі відстані і сильні течії: риби, кальмари, ластоногі, кити. У прісних водоймах до нектону відносяться і земноводні. Планктон (planktos - блукаючий) - сукупність рослин (фітопланктон: діатомові, зелені і синьо-зелені (тільки прісні водойми) водорості, дрібних тварин організмів, що мешкають на різній глибині, але не здатних до активних пересувань і до протистояння течіям. Бентос (benthos - глибина) - гідробіонти дна. Представлений в основному прикріпленими або тваринами, які вільно пересуваються(зообентос: форамінефори, риби, губки, кишковопорожнинні, черви, асцидії, тощо), більш численність на мілководді.
Приклади мешканців водного середовища: Дельфіни (нектон) Морська зірка (бентос) Креветка(планктон)
Наземно-повітряне середовище проживання Характеристика: Розріджена. Велика кількість світла і кисню. Гетерогенна в просторі. Дуже динамічна в часі. Адаптація організму до середовища: Вироблення опорного скелета, механізмів регуляції гідротермічного режиму. Звільнення статевого процесу від рідкого середовища.
Негативні фактори впливу на довкілля: Викиди промислових підприємств; Іонізуючі випромінювання радіоактивних речовин; Шум, вібрація, електромагнітні поля; Антропогенний вплив.
Схожі презентації
Категорії