Селекція організмів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Основними методами селекції є: Відбір; Гібридизація; Мутагенез; Поліплоїдії; Клітинна інженерія; Генна інженерія
Основні завдання сучасної селекції Підвищення продуктивності, виведення нових сортів, порід та штамів, пристосованих до умов сучасного автоматизованого с\г та промисловості Участь у забезпеченні максимального виробництва харчових продуктів та мінімальних витрат Вивчення і врахування різноманітного вихідного матеріалу і спадкову мінливість, роль середовища у формуванні фенотипу, закономірності успадкування при гібридизації з метою поліпшення якостей існуючих і створення нових порід, сортів і штамів
. Доведено, що внесок селекції у підвищення у два рази врожайності основних сільськогосподарських культур, досягнуте за останню чверть століття в розвинених країнах, становить близько 50%. Виробництво пшениці в Мексиці та Індії з 1950 по 1970 р. зросла більш ніж у 8 разів; посівна площа збільшилася вдвічі, а врожай - вчетверо.
Особливості селекції мікроорганізмів: мають мікроскопічні розміри: дуже швидко розмножуються та ростуть; мають невелику кількість генів; при несприятливих умовах можуть утворювати спори.
Селекцію мікроорганізмів використовують для виробництва: ферментів, антибіотиків, гормонів, вакцин, біологічно – активних добавок, кисломолочних продуктів, оцту, органічних кислот, бактеріальних добрив; для очищення водоймищ, для боротьби зі шкідниками с/г культур тощо.
Отже, методи селекції мікроорганізмів: біотехнологія – сукупність промислових методів із використанням живих організмів, біологічних процесів та явищ; генна інженерія – перебудова геному організму шляхом вилучення або введення окремих генів; штучний мутагенез (виникнення мутацій).
Поняття селекції Селекція- наука про методи створення сортів, гібридів рослин та порід тварин, штамів мікроорганізмів з потрібними людині якостями.
Завдання селекції Значна роль-забезпечення максимального обсягу виробництва високоякісних харчових продуктів за мінімальних вкладених коштів і витрат енергоносіїв. Створення нових порід домашніх тварин і сортів культурних рослин. Дослідження ролі середовища в розвитку ознак і властивостей організмів.
Особливості Тварини, що мають господарське значення, розмножуються тільки статевим способом. Статева зрілість наступає відносно пізно. Самки приносять нечисленне потомство, що уповільнює процес селекції.
Типи схрещування Неспоріднене (аутбридинг) Споріднене (інбридинг) Інбридинг – схрещування всередині однієї породи між близькими родичами для збереження важливих ознак. Аутбридинг – схрещування різних порід тварин, що відрізняються по ряду ознак, для здобуття міжвидових гібридів.
Методи селекції тварин Основні принципи селекції тварин не відрізняються від принципів селекції рослин.
Селекція тварин має деякі особливості: для них характерно тільки статеве розмноження; в основному дуже рідка зміна поколінь; кількість особин у потомстві невелика.
. Гетерозис широко застосовують у промисловому птахівництві та свинарстві, так як перше покоління гібридів безпосередньо використовують у господарських цілях.
Схожі презентації
Категорії