Світлові явища та їх значення для організмів.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Фронтальне опитування. 1. Що таке явища природи? 2. Які явища природи ви знаєте? 3. Що ми розуміємо під поняттям механічні явища? 4. Що ми розуміємо під поняттям теплові явища? 5. Які види теплових явищ вам відомі? 6. Чим відрізняється кипіння від випаровування?
Фронтальне опитування. 7. Від чого залежить випаровування води? 8. Чим вимірюють температуру води? 9. Які види термометрів ви знаєте? 10. Чим відрізняється спиртовий термометр від ртутного? 11. Як змінюється агрегатний стан речовини при плавленні? 12. Як змінюється агрегатний стан речовини при кипінні ? 13. Як змінюється агрегатний стан речовини при конденсації?
Вірю не вірю 1. Всі зміни, які відбуваються в природі називають явищами. 2. Все, що пов’язане з рухом належить до механічних явищ. 3. Лінія, яку залишає тіло під час руху називають переміщенням. 4. Якщо тіло рухається з однаковою швидкістю, то рух називають не рівномірним. 5. Якщо траєкторія руху пряма лінія, то рух називають криволінійним.
Вірю не вірю 6. Випаровування води, подих вітру, веселка – теплові явища. 7. Під час випаровування води речовина переходить з твердого стану в рідкий. 8. Спиртовий термометр можна використати там, де температура повітря може сягати 200 градусів. 9. Температура вимірюється термометрами, у градусах Цельсію. 10. Якщо розбився медичний термометр треба швидко зібрати ртуть руками і викинути у відро для сміття.
Назвіть фізичні явища 1. Подих вітру. 2. Кипіння води. 3. Утворення снігу взимку 4. Падіння каміння. 5. Рух метелика. 6. Танення льоду. 7. Світло від полум’я багаття. 8. Блискавка.
Світлові явища. Сьогодні ми продовжуємо знайомитися з явищами природи і поговоримо про світлові явища. Що таке світло? Як поширюється світло у просторі? Чому утворюється тінь, веселка? Які основні кольори має світловий промінь? Чому люди влітку носять переважно світлий одяг? На ці та інші питання ми зможемо знайти відповіді сьогодні на уроці.
Світлові явища. Що таке світло? Світло — це один з видів випромінювання. Ми постійно перебуваємо серед різних випромінювань, але око людини здатне реагувати лише на одне — світло. Наука, яка досліджує виникнення й поширення світла, називається оптика.
Світлові явища. У темній кімнаті ми нічого не бачимо. Запалимо свічку і відразу побачимо саму свічку, свої руки і все те, що знаходиться в кімнаті. Чому так відбувається? Полум’я свічки випромінює світло, яке поширюється в усіх напрямках, відбивається від предметів, які знаходяться в кімнаті, це сприймають наші очі і тому ми бачимо всі предмети, які є в кімнаті.
Світлові явища. Тіло, яке випромінює світло – є джерелом світла. Отже, свічка – це джерело світла. Джерела світла можуть бути природними та штучними. ??? Назвіть природні і штучні джерела світла.
Світлові явища. Яке найбільше природне джерело світла ви знаєте ? (Сонце). Які ще природні джерела світла ви знаєте? (Зорі, блискавка, живі організми (світлячки, глибоководні риби) тощо). Які штучні джерела світла вам відомі? (Свічки, лампи, ліхтарик, екран телевізора, монітор комп’ютера).
Світлові явища. Залежно від того, як тіла випромінюють світло розрізняють теплові та люмінесцентні джерела світла. Тепловими джерелами світла є Сонце, зорі, електрична лампочка, свічка тощо. Всі вони мають високу температуру і додатково є джерелом тепла. Люмінесцентними джерелами світла є тіла, які мають низьку температуру. До люмінесцентних джерел світла належать деякі живі організми, які здатні світитися.
Світлові явища. Зміни, які пов’язані з випромінюванням, сприйняттям та поширенням світла називають світловими явищами. До світлових явищ належать: випромінювання світла, поширення світла, його відбивання, поглинання, заломлення світла, розклад білого світла на кольори.
Світлові явища. Світло випромінюється джерелом світла і поширюється прямолінійно в усі боки, вздовж прямих ліній — променів, подібно до Сонця. Що відбудеться, коли помістити між оком і невеликим джерелом світла непрозорий предмет ? Чому утворюється тінь?
Світлові явища. Якщо джерело світла спрямувати на дзеркало. Що відбудеться? Світло зустріне на своєму шляху тіло з гладенькою поверхнею (дзеркало) і відіб’ється від нього. Відбиті промені досягай наших очей, і ми побачимо це джерело світла. (наприклад, влітку сонячні зайчики).
Світлові явища. Який колір має сонячне світло? Так, дійсно, сонячне світло має білий колір, але світ навколо має різні кольори. Виявляється, що біле світло є досить складним. Сонячне світло складається з семи кольорів, а саме: червоного, оранжевого, жовтого, зеленого, голубого, синього та фіолетового.
Світлові явища. Який склад кольорів має веселка? Чому веселка утворюється після дощу? Чому кожен предмет має свій колір?
Значення світла для живих організмів. Приймачем світла є вся жива природа. Як рослини в природі реагують на зміну світла? Як люди використовують знання про вплив світла на рослини? Чому на ринках ми практично цілий рік бачимо свіжі огірки, помідори тощо? Для чого потрібне тваринам світло? Чим важливі світлові явища для людини?
Схожі презентації
Категорії