X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Роль води у природі"

Завантажити презентацію

"Роль води у природі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роль води у природі. З глибин землі, відчувши силу, Води живої джерело З-під кручі цівкою забило, Струмком співучим потекло. У дружбі з ним квітують трави, Зважнілі зерном колоски, І спраглий день іде в заплави, Черпає воду, п'є з руки. Воно ж вирує в неспокої, Відбивши сонце і блакить, І вже, як сил душі людської, Його не випити та не спинить. (М. Масло).

Слайд 2

Роль води у природі.

Слайд 3

Роль води у природі.

Слайд 4

Роль води у природі.

Слайд 5

Роль води у природі. Воду завжди вважали джерелом усього живого. Вона слугувала середовищем, в якому в процесі довготривалої еволюції на нашій планеті розвивалися рослини й тварини. Встановився нерозривний зв'язок людини з водою, оскільки вода є постійним учасником біохімічних процесів, що відбуваються в живих організмах. Саме завдяки цій властивості вона стала «носієм життя».

Слайд 6

Роль води у природі. Вода – найпоширеніша речовина у природі. Вода – це океани, моря, річки, струмки, болота, снігові шапки гір, підземні води, хмари. Усі води, що знаходяться у рідкому твердому та газоподібному стані утворюють водну оболонку Землі – гідросферу.

Слайд 7

Роль води у природі. Який колір нашої планети з космосу? Чому? Води яких 4 океанів єднає Світовий океан? Звідки ж з'явилася вода?

Слайд 8

Роль води в житті людини. Вода — необхідний компонент життя. Вона потрібна для життєдіяльності рослин, тварин, людини. Людина постійно використовує воду для приготування їжі, миття, прання, відпочинку. Одна людина в середньому споживає близько 600 т прісної води за рік, ще 200 т щорічно їй потрібно на санітарні цілі. Не слід забувати, що ми щодня п’ємо воду чи вживаємо рідину з їжею. Щодня дорослій людині потрібно 2—2,5 л питної води. А щоб організм справно працював, води необхідно в 4—5 разів більше, тобто 7—10 л. В організмі дорослої людини 68—70 % води, в тому числі: у крові — 90 %, м'язах — 75 %, кістках — 28 %.

Слайд 9

Роль води у природі. Організм людини важко переносить обезводнення. При втраті 1—1,5 л води з'являється відчуття спраги. Якщо людина втрачає 6—8 % своєї маси за рахунок дефіциту води, в її організмі порушується обмін речовин, гальмуються окислювальні процеси, зростає в'язкість крові, підвищується температура тіла, з'являється м'язова слабкість, головний біль, в'ялість.

Слайд 10

Роль води в житті людини. При втраті 10 % води патологічні явища стають непоправними. На шкірі з'являються тріщини, западають очні яблука, погіршується зір, спостерігаються спазми в горлі, людина втрачає свідомість. Втрата 21 % води призводить до смерті. Таким чином, втрата людським організмом води небезпечніше, ніж позбавлення його їжі: без їжі людина може прожити до 40 днів, а без води вмирає на 7 день.

Слайд 11

Роль води в житті людини. Вода відіграє важливу роль у підтриманні постійної температури тіла організму. Зі зниженням температури зовнішнього середовища в ньому зростає утворення теплоти в результаті окислювальних процесів, що запобігає охолодженню тіла. З підвищенням температури вода інтенсивно випаровується у вигляді поту. Це запобігає перегріванню організму.

Слайд 12

Роль води у природі.

Слайд 13

Роль води у природі. Вода у природі «працює» безперервно удень і вночі, взимку й улітку, переносячи різні речовини (пісок, глину, вапняк, каміння, солі та ін.) з однієї ділянки Земної поверхні на іншу. Але, ніщо не обходиться без втрат. Внаслідок роботи води утворюються яри, ущелини, печери. Ущелини, яри, печери — це такі форми поверхні суші, які утворилися внаслідок руйнівної дії води (річок, дощової води тощо) протягом певного часу.

Слайд 14

Роль води у природі. Ущелини утворюються в результаті дії гірських річок протягом багатьох тисячоліть. У нашій країні ущелини є в гірських місцевостях (у Криму, в Карпатах) та на Поділлі (ущелини р. Смотрич, м. Кам'янець-Подільський) (демонстрування цих районів на фізичній карті України).

Слайд 15

Роль води у природі. В утворенні печер головну роль відіграє вода: вона просочується крізь глибокі шари кам'яної солі, гіпсу, вапняку, розчиняє й виносить їх. Через багато тисячоліть всередині гір утворюються порожнини — печери. Деякі печери простягаються на кілька десятків кілометрів. По них іноді течуть невеликі річки або вода збирається у вигляді озер. Є печери, в яких мешкають деякі нічні тварини, наприклад, кажани.

Слайд 16

Роль води у природі. Яр виникає під впливом дощової води й весняних снігових вод. Водою вимивається ґрунт на деяких ділянках посівних площ. З кожним роком зруйнована ділянка збільшується, й через 10-15 років утворюється великий яр. Утворення ярів має негативний вплив на величину посівних площ, и також на обробіток ґрунту та збирання врожаю машинами.

Слайд 17

Як же треба боротися з ярами? Утворенню ярів можна запобігти, висаджуючи дерева, які швидко ростуть і розвивають могутню кореневу систему, наприклад, горобину, осику, тополю та ін.

Слайд 18

Кругообіг води у природі. Чому на планеті вода не вичерпується? У природі існує колообіг води. Безперервне переміщення води під впливом сонячної енергії називають світовим кругообігом води.

Слайд 19

Кругообіг води у природі. Завдяки сонячній енергії вода випаровується з поверхні суходолу, океанів, морів, різних водойм. Повітря нижніх шарів атмосфери нагрівається і насичується водяною парою, піднімається вгору, де водяна пара конденсується, утворюються хмари. З хмар вода у вигляді опадів знову повертається на поверхню Землі. Вітер переносить хмари з одних місць до інших. Так, наприклад, вода, яка випарувалась з океану, опиняється над суходолом і випадає дощем, снігом або градом, поповнюючи поверхневі та підземні води. Вітер приносить вологу з океану, а річки знову повертають її до океану.

Слайд 20

Кругообіг води у природі. У колообігу води беруть участь і рослини. Вони кореневою системою всмоктують воду з ґрунту. По стеблу вода піднімається до листків і з поверхні листків випаровується. Отже, завдяки здатності води переходити з одного агрегатного стану в інший відбувається колообіг води в природі. Колообіг води виконує величезну роботу: він перерозподіляє тепло й вологу між різними ділянками Землі, здійснює обмін мінеральних речовин, змінює рельєф Земної поверхні. Це одне з природних явищ, що пов'язує природні компоненти Землі в єдине ціле.

Слайд 21

Сучасний стан водойм планети. Сучасний екологічний стан джерел прісної води бажає кращого. Зафіксовано близько 1000 різновидів одних тільки хімічних забруднювачів, що надходять у водойми нашої планети. Серед найбільш небезпечних підприємств є: підприємства целюлозно-паперової галузі, великі тваринницькі комплекси. Забруднення відбувається через надходження у водойми разом зі стічними водами різних шкідливих речовин органічного і неорганічного походження, іноді досить токсичних (миш'як, свинець, сірководень, мідь тощо). Вони поглинаються фітопланктоном i передаються далі харчовими ланцюжками більш високоорганізованим організмам.

Слайд 22

Сучасний стан водойм планети. Величезні площі морів та океанів забруднюються нафтою внаслідок аварій на танкерах, які її перевозять. Великої шкоди водам завдає спуск у них теплих вод різних енергетичних установок (ТЕС, АЕС). Загрозливого масштабу набуло надходження у водойми комунально-побутових відходів, що несуть із собою багато небезпечних для флори i фауни вірусів, бактерій, грибів.

Слайд 23

Сучасний стан водойм планети. На сьогодні вода майже у половині всіх річок i озер не придатна не лише для життя, а й для нормального існування мешканців водойми. Але проблема не лише у забрудненні водойм . Не можна не помітити виснаження i отруєння найбільш цінних i доступних нам джерел прісної води, зокрема, ґрунтової, відновлення чистоти якої може тривати 300-400 років.

Слайд 24

Роль води у природі. Яку роботу виконує вода в природі? Якої шкоди завдають яри сільському господарству? Яка користь від зелених насаджень у боротьбі з ярами? Завдяки якій своїй здатності відбувається колообіг води? Як утворюються хмари?

Слайд 25

Роль води у природі. Як вода використовується у побуті? Як відбувається кругообіг води в природі? Що здійснюється в природі завдяки кругообігу води? Основними чинниками, що забезпечують життя на землі є … Необхідний компонент життя всіх живих організмів та практичної діяльності людини…

Слайд 26

Роль води у природі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія