"Роль білків в організмі людини"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
З повною впевненість можна стверджувати, що білки – найважливіші з усіх речовин, що входять до складу организмів тварин і рослин. Л. Полінг
Властивості білка залежать і від його складу і від розташування амінокислот в молекулі. Причому порядок амінокислот в молекулі білка відіграє дуже важливу роль у виконанні їхніх функцій.
Амінокислоти, що синтезуються в нашому організмі, називають замінними. Деякі амінокислоти в організмі людини не утворюються - це незамінні амінокислоти. Білки, що містять весь набір незамінних амінокислот, біологічно повноцінні. Вони містяться і в тваринній їжі, і в деяких харчових рослинах - сої, горосі, квасолі.
З їжею обов'язково повинні надходити всі незамінні амінокислоти, дефіцит хоча б однієї з них може привести до загибелі організму, так як кожна з незамінних амінокислот впливає на певні його функції.
Велике значення білків не тільки в травленні, але і у всій життєдіяльності людини. З білків побудовані ферменти - біологічні каталізатори, що прискорюють хід хімічних реакцій, що протікають в організмі.
Білкова їжа допомагає засвоєнню кальцію, в той час як зниження рівня білка в їжі погіршує всмоктуваність цього елементу слизової кишечника. Адже в кістках людини кальцію зосереджено більше 90%: саме цей елемент додає міцність скелету. Однак цим функції кальцію в організмі не вичерпуються; він підвищує збудливість нервово-м'язового апарату, сприяє згортання крові, зменшує проникність стінок кровоносних судин. Кальцій бере участь у роботі м'язи серця, сприяє реалізації лікувальної дії серцевих глікозидів, стимулює функції печінки, активізує фермент ліпазу.
Дефіцит кальцію в організмі, спровокований відмовою від тваринних білків, призводить до порушення ряду фізіологічних функцій, зокрема знижується розумова і фізична працездатність, у дітей гальмується утворення кісток, а у дорослих кістки розсмоктуються.
Нескомпенсірованность білка в організмі несприятливо позначається на діяльності серцево-судинної, дихальної та інших систем. Недолік білка погіршує апетит, що в свою чергу зменшує приплив білка з їжею - виникає порочне коло.
Для того щоб цього не відбулося, потрібно постійно вводити в організм фізіологічно необхідну кількість білка з їжею.
Висновок: «Я завжди говорив і не втомлююся повторювати, що світ не міг би існувати, якби був так просто влаштований» Гете
Схожі презентації
Категорії