Роль бактерій у природі і значення у житті людини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мозковий штурм Чи існують “хороші” бактерії, які допомагають знищувати “ погані”? Якщо знищити всі бактерії в організмі, чи буде тоді людина жити довше? Яких на світі бактерій більше: корисних чи шкідливих?
Групи бактерій за ступенем небезпечності для людини 1.особливо небезпечні ( бактерії, що спричиняють висипний тиф, чуму, холеру, сибірську виразку, орнітоз) 2 небезпечні ( туберкульозна паличка- збудник туберкульозу, дифтерійна паличка-збудник дифтерії, збудники черевного тифу та сальмонельозу) 3. умовно небезпечні ( бактерії, які живуть на тілі людини або всередині організму і не завдають шкоди людині. Наприклад кишкова паличка. 4. безпечні
Обережно –ботулізм! Ботулізм спричиняє бактерія, яка живе в безкисневому середовищі( в консервних банках при неправильному їхньому зберіганні або обробці). Вона виділяє токсин ( отруту) яка здатна вбити людину( 0, 1мг смертельна доза). Тому треба пам’ятати – консерви з роздутими кришками не можна вживати в їжу.
Корисні бактерії За чисельністю переважають саме корисні бактерії. Їх частка становить 70-80%.Решта припадає на умовно небезпечні бактерії ( з тих, що живуть в організмі людини)
Молочнокислі бактерії Молочнокислі бактерії можуть самостійно розвиватись у молоці, викликаючи його скисання. При цьому утворюється сметана, кефір та ін. молочнокислі продукти. Біфідобактерії заселяють в організм з молочнокислими продуктами для кращої роботи кишечника.
З молока за допомогою бактерій Лактобацілюс отримують масло, сир, йогурт З молока за допомогою бактерій Лактобацілюс отримують масло, сир, йогурт
В И С Н О В К И 1. Людина живе в оточенні бактерій, як шкідливих так і корисних. 2.Дотримання правил гігієни дає змогу значно знизити ризик бактеріальних інфекцій. 3.Корисних бактерій набагато більше, ніж шкідливих. 4.Особливо корисними для здоров’я людини є бактерії, які перешкоджають розвитку хвороботворних. 5.Умовно небезпечні бактерії за певних умов можуть стати небезпечними і викликати захворювання. 6.Бактерії відіграють значну роль в процесах очищення планети від органічних решток і продуктів ж-ті живих істот 7.Ціанопрокаріоти живляться як рослини – шляхом фотосинтезу . 8. Завдяки ціанопрокаріотам на Землі виникла киснева атмосфера 9. Бактерії є найдавнішою групою живих організмів нашої планети. 10.Людина широко застосовує бактерії для вироблення продуктів харчування.
Схожі презентації
Категорії