Різноманітність екосистем. Розвиток і зміни екосистем
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Загальна площа поверхні Землі 510 млн кв. км, з них 70 %, тобто 361 млн кв. км, припадає на Світовий океан, суходіл — 150 млн кв. км, у тому числі: гори — 30 %, пустелі — 20 %, савани й рідколісся — 30 %, льодовики — 10 %, і тільки 10 % території суходолу займають сільськогосподарські угіддя.
Сукцесія (від лат. succesio — наступність, спадкування) — послідовна необоротна й закономірна зміна одного біоценозу іншим на певній ділянці середовища. За походженням сукцесії поділяють на первинні та вторинні. Первинні сукцесії розвиваються паралельно з ґрунтоутворенням під впливом постійного потрапляння ззовні насіння, відмирання нестійких до екстремальних умов сіянців і лише з певного часу — під впливом міжвидової конкуренції. Вторинна сукцесія розвивається в тому випадку, коли на зайнятій ним території зберігся ґрунт і насіння попереднього біоценозу.Через це із самого початку вторинної сукцесії міжвидова конкуренція відіграє значну роль.
Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. Які приклади екосистем вам відомі? 2. Чи можуть екосистеми залишатися незмінними? 3. Які фактори впливають на розвиток екосистем? 4. Що таке сукцесія і в яких умовах вона відбувається?
Схожі презентації
Категорії