X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
проект лікарські рослини

Завантажити презентацію

проект лікарські рослини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Карлівська районна державна адміністрація відділ освіти районний методичний кабінет Інформаційно-дослідницький проект на тему: “Дослідження лікарських рослин на території Верхньоланнівської ЗОШ І-ІІ ступенів” Проект підготували: Учні 4 класу Верхньоланнівської ЗОШ І-ІІ ступенів Савчук Дар’я Удовиченко Ангеліна Керівник проекту: Мулярова Н.В. 2015 рік

Слайд 2

Актуальність Ще здавна людство використовувало рослини в лікувальних цілях, не маючи хімічних препаратів. На даному етапі розвитку людської цивілізації ми спостерігаємо зникнення інтересу до фітотерапії. Використовуючи в лікувальних цілях рослини, ми не наносимо шкідливих наслідків організму, ніж при застосуванні хімічно синтетичних речовин. На нашу думку, серед населення потрібно популяризувати лікування за допомогою рослин, які ростуть навколо нас і потребують охорони, збереження та відновлення.

Слайд 3

Мета та завдання Метою роботи є вивчення розповсюджених на території Верхньоланнівської ЗОШ І-ІІ ступенів лікарських рослин та використання їх у народній медицині Завданням роботи є: дослідити видовий склад та поширення лікарських рослин на території школи; ознайомитися з їх лікувальними властивостями найбільш поширених видів; ознайомитись з методами заготівлі лікарської сировини;

Слайд 4

Предметом нашого дослідження є територія Верхньоланнівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Об`єктом дослідження – лікарські рослини Наукова новизна дослідження - нами вперше було описано біологічне різноманіття лікарських рослин на території Верхньоланнівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Слайд 5

матеріали роботи можуть бути використані місцевими жителями для збору і використання лікарської сировини; досліджені рослини можуть збиратись і використовуватись для проведення фітотерапії – створення лікувальних чаїв школи здоров’я; матеріали роботи стануть у пригоді вчителям у викладанні окремих тем з біології, екології, природознавства та у позакласній і виховній роботі. Теоретичне і практичне значення роботи полягає в тому, що:

Слайд 6

Дослідження поширення лікарських рослин на території Верхньоланнівської ЗОШ Кульбаба лікарська - багаточисельно Шипшина собача – 1 кущ Ромашка лікарська – малочисельно Калина звичайна – 2 кущі М’ята перцева – малочисельно Липа серцелиста – 2 дерева Бузина чорна – 3 кущі Чистотіл – середньочисельно Кропива дводомна – середньочисельно Подорожник великий – багаточисельно Деревій звичайний – багаточисельно Хвощ польовий – малочисельно Полин гіркий – середньочисельно Спориш звичайний – багаточисельно Цикорій дикий – малочисельно Береза бородавчаста - 11 дерев Материнка лікарська - малочисельно

Слайд 7

Материнка лікарська Росте розсіяно на узліссях, у мішаних та листяних лісах. Цвіте у червні-вересні. Квітучі пагони зрізують ножем. Препарати з материнки використовують у медицині як відхаркувальний засіб, для збудження апетиту, при безсонні, ревматизмі

Слайд 8

Шипшина собача Шипшина - листопадний або вічнозелений чагарник, дико росла троянда. Росте шипшина на узліссях, уздовж доріг, на бере гах річок. Плоди збирають восени. Компот, зварений з додаванням плодів шипшини, дуже смачний і корисний, бо шипшина має багато вітамінів. Шипшину застосовують при за хворюваннях печінки. Як профілактичний засіб від цинги.

Слайд 9

Ромашка лікарська Ромашка - трав'яниста рослина з жо вто-білими квіточками. Зустрічається майже по всій Україні. Росте як бур'ян: на узбіччях, полях, у садах і городах. На ромашці можна не лише ворожити, щоб дізнатися любить хтось чи не любить. А й використовувати її в медицині. Збирають суцвіття на початку цвітіння. Її застосовують як патогінний, дезенфікуючий, в’яжучий, протизапальний та заспокійливий засіб.

Слайд 10

Калина звичайна Калина - рослина, що має вигляд ча гарнику або невеликого дерева. Лікарською вважають саме калину червону. Росте вона по всій Україні. І є символом нашої країни. Росте у лісах, на берегах річок. Її плоди яскраво-червоного кольору і прикрашають дерево навіть узимку. Калина червона допомагає при застуді, а також хворобах шлунка.

Слайд 11

М’ята перцева Росте м’ята на городах, в лісах. Лікарською сировиною є листя, яке збирають в липні-серпні. Має дезинфікуючу й знеболюючу дію, активізує травлення, поліпшує смак і запах. Корисна тим, що знімає зубний біль. Коли прикласти листя до голови, вона перестає боліти. Відвар п’ють від болю в шлунку. А розтерті листочки додають до вареників. Розпізнають м’яту за незвичайним запахом.

Слайд 12

Липа серцелиста Використовують настій квітів – як засіб при простудних захворюваннях; діє сечогінно, заспокійливо; має противираз-кову активність; рекомендують при неврозах, пієлонефриті, циститі, ревматизмі, спазмах шлунка та кишечника, бронхіальній астмі, для полоскання горла та як засіб, що зменшує в'язкість крові.

Слайд 13

Бузина чорна Бузина чорна, дикоростучий чагарник. Лікарською сировиною є її квітки й плоди. Плоди містять органічні кислоти, мінеральні солі, йод, вітаміни А, С і В. Бузина використовується в якості лікувального і косметичного засобу. Діє бактерицидно, протизапально і зв'язувально. Застосовується при запаленні шкіри, опіках, вуграх. Настій застосовують для промивання шкіри обличчя, схильної до прищів, і для косметичних компресів. Відвар із квіток та плодів для промивання очей при кон'юнктивіті. З плодів чорної бузини можна також приготувати чудове, насичене вітамінами повидло, що поліпшує обмін речовин.

Слайд 14

Чистотіл Чистотіл, багаторічна трав'яниста рослина. Поширена майже по всій Україні. Росте у мішаних і листяних лісах, на смітниках, узбіччях. Усі органи рослини отруйні, збирати їх слід обережно. Чистотіл не даремно отримав таку назву, бо його використовують переважно для лікування хвороб шкіри (екземи, бородавок, корости). Також він добре загоює рани. Крім того, препаратами, у складі яких є чистотіл, лікують хвороби печінки, нирок і легень.

Слайд 15

Хвощ польовий Хвощ польовий, дуже розповсюджена рослина. Сировиною є трава. Вона діє сечогінно і багата на мінеральні солі. Має лікувальне і косметичне застосування. Відвар хвощу — засіб, що сповільнює склероз судин і допомагає при нирковокам'яній хворобі. Компреси з нього прекрасно діють на втомлені очі. Компреси, а також чай із хвоща, допомагають при розширених кровоносних судинах. Відвар корисно пити замість чаю і при ламких нігтях, бо хвощ містить речовини, що їх зміцнюють. Ним корисно обполіскувати волосся, особливо при наявності лупи.

Слайд 16

Цикорій дикий Петрові батоги широко використовуються у народній медицині. Молоді листки їстівні, в них містяться вітамін С, каротин. Салати з них особливо корисні для хворих на діабет (у рослині є інулін). Використовують при хворобах шлунково-кишкового тракту, при захворюваннях печінки, особливо при жовтянці. Цикорій — чудовий медонос, дає багато нектару і пилку. Корені використовують для приготування сурогату кави. 

Слайд 17

Правила збору лікарської сировини Календар збору рослин для кожної місцевості має бути свій.  Бруньки рослин заготовляють ранньою весною, коли вони вже встигли набрякнути, але ще не лопнули. Листя починають збирати з початку і продовжують під час всього періоду цвітіння рослини. Квітки лікарських рослин збирають на початку їх цвітіння. В цей час вони краще зберігають забарвлення при сушінні і менше осипаються. Трава рослин являє собою вкриті листям і квітконосні стебла рослин; збирають її під час цвітіння. Насіння і плоди рослин збирають лише коли вони дозріють. Після сушіння їх очищають від сторонніх домішок і пилу. Соковиті ягоди збирають дозрілими, в сонячні, але не жаркі дні і в похмуру суху погоду, але до випадання на них роси. Кореневища і коріння запасають восени, коли видима частина рослина вже відмирає, або навесні, до того як рослина почне рости. Цибулини за правилами не миють, але обрізають коріння і залишки надземної частини, просушують, а потім знімають зовнішню забруднену суху оболонку.  Кора збирається з молодих гілок у момент набрякання бруньок.

Слайд 18

Результати опитування

Слайд 19

Використання лікарських рослин для фітотерапії учнів Фіто-чай Арома-мішечки з травами

Слайд 20

Дякуємо за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія