Продукти харчування
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
основа всіх клітин, вони є будівельним матеріалом тваринних організмів та організму людини, беруть участь в обміні речовин, у формуванні імунітету, в утворенні деяких сполук, що виконують в організмі складні функції. М’язи, гемоглобін крові, волосся, шкіра, ферменти мають білкову природу.
Рослини синтезують амінокислоти з речовин, якими живляться. Тварин і людину природа не наділила такою здатністю. Для нормального функціонування вони повинні постійно поповнювати запас амінокислот переважно за рахунок білкової їжі в готовому вигляді. Тому білки є незамінною частиною їжі.
Біологічна цінність білків обумовлюється їх амінокислотним складом. Із відомих нині 20 амінокислот 8 – незамінні. Вони не синтезуються в організмі і тому повинні обов’язково надходити з їжею.
є справжнім шедевром природи, прикладом співдружності органічної та неорганічної хімії. Одне яйце середнього розміру містить: 6 г білка, 6 г жирів, вітаміни А. В, Д, Е, К; Неорганічні компоненти: цезій фосфор, кальцій, сірку, залізо.
В своєму складі має понад сто компонентів, основні з яких: вода, білки (казеїн, сироваточні білки), лактоза, мінеральні речовини (в тому числі і мікроелементи), гормони, вітаміни, ферменти, антитіла. Такі компоненти як казеїн і лактоза не зустрічаються в інших продуктах харчування.
Білки - 13-23 %, жири - 0,1-33 %, мінеральні речовини - 1-2 %, вітаміни А,D,Е, В1, В12, РР,С, вуглеводи. Хімічний склад риби не є постійним, він змінюється залежно від виду, віку, місця і пори вилову.
Всього в м'язовій тканині риби 85 % повноцінних білків. Вони майже повністю (97%) засвоюються організмом людини. Тому риба є джерелом білкового харчування.
належить до найважливіших продуктів харчування, як джерело повноцінних білків, жирів, мінеральних речовин і деяких вітамінів. За допомогою м'яса і м'ясних продуктів світові потреби в білку тваринного походження задовольняються приблизно на 27,4%.
харчовий продукт, одержаний від переробки круп'яного зерна, в якому сконцентровані добре засвоювані поживні речовини. Споживні властивості крупів залежать від їх хімічного складу,засвоюваності окремих речовин (вуглеводів, білків, жирів) та енергетичної цінності. Крупи займають важливе місце в харчуванні жителів України.
Схожі презентації
Категорії