X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Постембріональний розвиток багатоклітинних організмів

Завантажити презентацію

Постембріональний розвиток багатоклітинних організмів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Постембріональний (післязародковий) розвиток - це період, який триває від народження або виходу із оболонок, що вкривають зародок, до настання здатності до розмноження.

Слайд 5

Слайд 6

За прямого розвитку щойно народжена тварина загалом нагадує дорослу. Прямий розвиток можливий завдяки ембріонізації.

Слайд 7

Ембріонізація - явище, коли зародковий період подовжується за рахунок живлення зародка поживними речовинами материнського організму (плацентарні ссавці, деякі хрящові риби) або яйця (плазуни, птахи)

Слайд 8

??????????? Біологічне значення ембріонізації розвитку полягає в тому, що ……………..

Слайд 9

Інформація для роздумів: У плацентарних ссавців, деяких сумчастих, акул, скорпіонів одна із зародкових оболонок зростається зі стінками розширеної частини яйцепроводів (матки). Через стінки цього органа до зародка надходять поживні речовини та кисень і виводяться продукти обміну речовин та вуглекислий газ. Яка біологічна роль цього явища????

Слайд 10

Непрямий розвиток – це…. Личинка - фаза післязародкового розвитку багатьох безхребетних (більшість кишковопорожнинних, плоских, круглих і кільчастих червів, молюсків, комахи, голкошкірі тощо) і деяких хребетних (ланцетники, кісткові риби, земноводні тощо) тварин, у яких запаси поживних речовин в яйці недостатні для завершення процесів формування органів та їхніх систем, притаманних дорослій особині.

Слайд 11

У процесі розвитку комах з неповним перетворенням виділяють фази: Яйце, Личинка, - Імаго (доросла комаха) При розвитку комах з повним перетворенням Яйце, Личинка, Лялечка - Імаго (доросла комаха)

Слайд 12

Слайд 13

Розвиток з перетворенням має ряд переваг перед прямим способом розвитку:

Слайд 14

личинка, як правило, використовує джерело живлення, відмінне від дорослої особини, що призводить до послаблення внутрішньовидової конкуренції за ресурси; у губок, кишковопорожнинних, багатощетинкових червів личинка рухома і служить для розселення виду; личинки деяких видів (ракоподібних, павукоподібних, земноводних) здатні розмножуватись.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія