Постембріональний розвиток багатоклітинних організмів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Постембріональний (післязародковий) розвиток - це період, який триває від народження або виходу із оболонок, що вкривають зародок, до настання здатності до розмноження.
За прямого розвитку щойно народжена тварина загалом нагадує дорослу. Прямий розвиток можливий завдяки ембріонізації.
Ембріонізація - явище, коли зародковий період подовжується за рахунок живлення зародка поживними речовинами материнського організму (плацентарні ссавці, деякі хрящові риби) або яйця (плазуни, птахи)
Інформація для роздумів: У плацентарних ссавців, деяких сумчастих, акул, скорпіонів одна із зародкових оболонок зростається зі стінками розширеної частини яйцепроводів (матки). Через стінки цього органа до зародка надходять поживні речовини та кисень і виводяться продукти обміну речовин та вуглекислий газ. Яка біологічна роль цього явища????
Непрямий розвиток – це…. Личинка - фаза післязародкового розвитку багатьох безхребетних (більшість кишковопорожнинних, плоских, круглих і кільчастих червів, молюсків, комахи, голкошкірі тощо) і деяких хребетних (ланцетники, кісткові риби, земноводні тощо) тварин, у яких запаси поживних речовин в яйці недостатні для завершення процесів формування органів та їхніх систем, притаманних дорослій особині.
У процесі розвитку комах з неповним перетворенням виділяють фази: Яйце, Личинка, - Імаго (доросла комаха) При розвитку комах з повним перетворенням Яйце, Личинка, Лялечка - Імаго (доросла комаха)
личинка, як правило, використовує джерело живлення, відмінне від дорослої особини, що призводить до послаблення внутрішньовидової конкуренції за ресурси; у губок, кишковопорожнинних, багатощетинкових червів личинка рухома і служить для розселення виду; личинки деяких видів (ракоподібних, павукоподібних, земноводних) здатні розмножуватись.
Схожі презентації
Категорії