X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Перша допомога при електричному ураженні"

Завантажити презентацію

"Перша допомога при електричному ураженні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роботу виконали: Міщенко Олена та Поночовна Анастасія Учениці 7в класу Боярського НВК “Гімназія – ЗОШ І ст” Ураження електричним струмом Перша медична допомога при електротравмах

Слайд 2

Вплив електричного струму на організм людини Проходячи крізь тіло, електричний струм чинить на нього складний вплив : Термічний – нагрівання тканини живого організму; Біологічний – подразнення і збудження нервових волокон та інших тканин організму; Електролітичний – розпад крові та білків плазми Будь-яка з цих дій може призвести до електротравми

Слайд 3

Що таке електротравма? Електротравма — травма, що виникає при доторканні неізольованих електродротів, увімкнених у мережу, або при ураженні блискавкою, внаслідок чого в організмі людини відбуваються важкі місцеві та загальні зміни, які часто та швидко закінчуються смертю.

Слайд 4

Слайд 5

Залежно від наслідків електричні удари поділяють на 4 ступені І – судомне вкорочення м'язів без непритомності; ІІ – судомне вкорочення мязів з непритомністю, але зі збереженим диханням і роботою серця; ІІІ – непритомність та порушення серцевої діяльності або дихання; ІV – стан клінічної смерті. Ступінь ушкодження залежить від різних чинників: стан організму; характер струму (постійний чи змінний); опір шкіри в ділянці проходження струму.

Слайд 6

Симптоми електротравми Характерними місцевими проявами в разі ураження електричним струмом є електромітки; У разі ураження блискавкою місцеві зміни проявляються у вигляді знаків блискавки – гілкоподібних розгалужених почервонілих смуг на шкірі; Загальні ознаки: розлади серцево-судинної, нервової системи, пригнічення життєво важливих центрів; У легких випадках відзначаються страх, запаморочення, млявість тощо; Для тяжких випадків характерні шок, непритомність, раптова зупинка дихання, серцебиття, фатальні порушення ритму серця, клінічна смерть.

Слайд 7

Перша медична допомога при дії електричного струму і блискавки

Слайд 8

1) Необхідно негайно вимкнути струм або відтягнути ураженого від джерела електроенергії за допомогою предметів, які не є провідниками струму (дерев'яною палицею, мотузкою і т. д.) або руками, на які надіті гумові рукавички.

Слайд 9

2) Наблизившись до постраждалого, уважно виконайте первинний огляд для оцінки стану свідомості й параметрів життєдіяльності організму. При електротравмах нерідко стан глибокого шоку важко відрізнити від смерті. Якщо постраждалий непритомний, викличте “швидку”.

Слайд 10

3) При ураженнях електричним струмом уявна смерть пов'язана з зупинкою дихання, тому в цих випадках необхідно негайно приступити до штучного дихання, яке повинно проводитися ритмічно і тривало. Одночасно рекомендується розтирати тіло постраждалого винним спиртом, а до носа піднести вату, змочену нашатирним спиртом. Зупинка дихання може відбутися через кілька годин після електротравми, особливо у осіб, виведених зі стану уявної смерті. У зв'язку з цим кожен потерпілий після важкої електротравми протягом однієї доби повинен знаходитися під медичним спостереженням.

Слайд 11

4) Знайдіть на тілі хворого місця, де входив і виходив струм (це точки темного кольору), охолодіть їх вологою серветкою або водою і перебінтуйте.

Слайд 12

6) Можна дати хворому заспокійливі, серцеві засоби (корвалол, краплі Зеленіна і т.п.), болезаспокійливі (анальгін, седальгін).

Слайд 13

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія