X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основні групи інфекційних захворювань

Завантажити презентацію

Основні групи інфекційних захворювань

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні групи інфекційних захворювань. Профілактика інфекційних захворювань

Слайд 2

 Клінічна картина інфекційних захворювань Всі інфекційні захворювання, залежно від локалізації збудника в організмі, можна умовно поділити на чотири основні групи.

Слайд 3

1. Інфекції дихальних шляхів. 2. Кишкові інфекції. 3. Інфекції кровоносної системи. 4. Інфекції поверхневих шкірних покривів і слизових оболонок

Слайд 4

Перебіг будь-яких інфекційних захворювань поділяють на кілька періодів: І. Інкубаційний. ІІ. Продромальний. III. Розвиток хвороби. IV. Згасання хвороби

Слайд 5

І. Інкубаційний. Це час з моменту потрапляння збудника в організм людини до початку розвитку перших симптомів захворювання. В цей час збудник прихований в організмі і виявити його можна тільки за допомогою лабораторних обстежень. Тривалість цього періоду неоднакова для різних збудників і може бути від кількох годин чи днів, як, наприклад, грип, малярія, дизентерія, до кількох місяців і навіть років (СНІД).

Слайд 6

Слайд 7

ІІ. Продромальний. Цей період триває від кількох годин до кількох днів, тобто від появи перших ознак захворювання до розвитку типових симптомів, характерних для кожного виду збудника. В цей період хворі відчувають загальну слабкість, головний біль, біль у суглобах, скаржаться на відсутність апетиту. Починає підвищуватися температура.

Слайд 8

III. Розвиток хвороби. Може тривати кілька днів чи тижнів. Проявляються і посилюються симптоми, характерні для окремої хвороби. Температура тіла висока, сильний головний біль, спостерігаються зміни у внутрішніх органах, змінюється формула крові, можлива поява сипу на шкірі тощо. Цей період найнебезпечніший для хворого і оточуючих, оскільки кількість збудника в організмі досягає максимуму.

Слайд 9

IV. Згасання хвороби. Відбувається по-різному. Може закінчитися повним одужанням або перейти у хронічну форму. У деяких випадках настає смерть.

Слайд 10

Слайд 11

Всім інфекційним захворюванням властива циклічність, крім того, збудники особливо небезпечних захворювань характеризуються високою мінливістю і стійкістю в навколишньому середовищі.

Слайд 12

Слайд 13

Епідемія — масове розповсюдження захворювань, пов'язаних з поширенням одного виду збудника. Якщо епідемія охоплює кілька країн або цілий континент, її звуть пандемією.

Слайд 14

Епідемія розвивається тільки за умови наявності трьох факторів: джерела інфекції; механізму передачі збудника; людей, які піддаються захворюванням

Слайд 15

Слайд 16

Карантин — це комплекс режимних, адміністративних і санітарно-епідеміологічних заходів, спрямованих на попередження поширення хвороб і ліквідацію осередка зараження.

Слайд 17

Слайд 18

Медичний персонал, який працює з хворими, повинен бути одягнений в спеціальні протимікробні костюми, що є попередженням внутрішнього поширення інфекції у лікарнях, поліклініках та інших медичних закладах.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Дезінфекція — це комплекс спеціальних заходів щодо знищення збудників заразних захворювань у навколишньому середовищі. Розрізняють профілактичну, поточну і завершувальну дезінфекції.

Слайд 22

Слайд 23

Щодо третього фактора (наявність людей, схильних до захворювань), то застосовують ряд заходів для створення штучного імунітету проти інфекційних хвороб.

Слайд 24

Прохання вагітних та людей із слабкою психікою прибрати від екрану (16+)

Слайд 25

Ангіна

Слайд 26

Слайд 27

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія