X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
онтогенез

Завантажити презентацію

онтогенез

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Заняття 1. Тема: Біологія як наука про живі організми. Ознаки живого.

Слайд 2

Крок 1. Знайомство :) Називаємо своє ім'я, коротко розповідаємо про себе, свої хобі, улюблені страви, домашніх тварин тощо :)

Слайд 3

Крок 2. Наша мотивація Спробуємо відповісти на кілька запитань: Чому я хочу вивчати курс біології? Як успішний результат навчання вплине на моє життя? Чи подобався мені предмет “Біологія” у школі? Чому? Яким би я хотів (-ла) бачити свого викладача біології ?

Слайд 4

Крок 3. Як ми будемо працювати? Ми будемо працювати у команді, допомагаючи одне одному у навчанні. Лише команда може ефективно виконувати завдання і досягти поставленої цілі.

Слайд 5

Крок 4. Яка наша ціль? Засвоїти навчальний матеріал, з легкістю використовувати набуті знання і отримати високі бали на ЗНО з біології.

Слайд 6

Декларація прав та обов'язків репетитора та абітурієнта Взаємоповага: ми поважаємо одне одного, особисту думку кожного, стараємось спокійно сприймати критику, цінуємо час і зусилля одне одного. Ми команда: якщо абітурієнт щось не зрозумів, не встиг, забув – найкраще сказати про це репетитору – і ми разом спробуємо виправити ситуацію. Ми працюємо ретельно – уважно слухаємо, запитуємо (чим більше ти запитуєш – тим швидше вчишся), при потребі записуємо. Не списуємо на контрольних. Якщо я щось списала (-в) – я чогось не засвоїла (-їв), і не залишаю собі жодної можливості виправити ситуацію. Контроль потрібен нам обом, щоб зрозуміти, що потрібно доопрацювати чи повторити. Ретельно виконуємо домашні завдання – вони потрібні для закріплення матеріалу та узагальнення набутих на занятті знань. Виконане домашнє завдання – 70% успіху. Якщо я не бажаю вчитися і витрачати на це свій час – надати мені знання не зможе ніхто. Аналіз роботи на занятті. Наприкінці кожного заняття учень має можливість повідомити, що йому сподобалось, а що – ні. Викладач зобов'язується зробити висновки із зауважень. Діалог з батьками. Репетитор залишає за собою право спілкуватися з батьками абітурієнта, розповідати їм про успіхи чи недоліки у його навчанні.

Слайд 7

Про що наука біологія? Біологія – це наука про життя та усі його прояви.

Слайд 8

Галузі біології ботаніка – наука про рослини; зоологія – наука про тварин; мікробіологія – наука про бактерії, віруси, мікроскопічні гриби;

Слайд 9

анатомія – наука про будову тіла людини; фізіологія – наука про функції організму; гістологія – наука про тканини;

Слайд 10

генетика – наука про спадковість; біологія клітини – наука про життєдіяльність та організацію клітин; біохімія та молекулярна біологія – науки про будову та функції макромолекул.

Слайд 11

Методи біологічних досліджень Опис Порівняння Спостереження Експеримент

Слайд 12

Властивості живого Харчування (живлення) Їжа є джерелом енергії і речовин, які необхідні для росту та процесів життєдіяльності організму. Організми, які використовують енергію хімічних зв'язків органічних молекул, що надходять з їжею називають гетеротрофами. Їм потрібні готові органічні сполуки (білки, жири, вуглеводи). До цих організмів належать деякі бактерії (наприклад, хвороботворні), тварини та гриби, в тому числі, цвілеві. Організми, які використовують для власного енергозабезпечення світло називають фототрофами (автотрофами). Вони здійснюють фотосинтез. Це рослини, водорості, фототрофні бактерії (зелені та пурпурові).

Слайд 13

Дихання Клітинне дихання – це сукупність складних біохімічних реакцій, які забезпечують організм енергією. Вона запасається у вигляді молекул АТФ. АТФ є у всіх клітинах, тому це – універсальна “енергетична валюта” організму. На довший час енергія запасається у вигляді вуглеводів та жирів.

Слайд 14

Подразливість Усі живі організми можуть реагувати на зміни зовнішнього та внутрішнього середовищ. Ця властивість необхідна для їхнього виживання.

Слайд 15

Рухливість Чимало живих організмів можуть переміщуватись у просторі, тобто є рухомими. Рух також сприяє виживанню у середовищі: добуванню їжі, уникненню небезпек і несприятливих умов, розселенню на нові території.

Слайд 16

Виділення Виділення або екскреція – це виведення з організму непотрібних продуктів обміну речовин. До таких речовин належать, наприклад, вуглекислий газ, сечовина, надлишок води, мінеральних солей і т.д.

Слайд 17

Розмноження Тривалість життя організмів обмежена, проте вони здатні підтримувати тривале існування свого виду. Вид виживає завдяки передачі основних спадкових ознак від батьків до нащадків, незалежно від способу розмноження (статевого чи нестатевого). Таку передачу забезпечують молекули ДНК та РНК (у деяких вірусів). У цих молекулах закодована спадкова інформація.

Слайд 18

Ріст Об'єкти неживої природи, наприклад, кристали ростуть завдяки нарощування речовини на своїй поверхні. Натомість живі організми ростуть зсередини, збільшуючи свої розміри, масу, кількість клітин. Як будівельний матеріал вони використовують органічні сполуки, що надійшли з їжею.

Слайд 19

Саморегуляція Щоб живий організм міг нормально функціонувати, він змушений підтримувати стабільність свого внутрішнього середовища (температуру, хімічний склад, кількість рідини) незалежно від того, що відбувається у оточуючому світі. Стабільність характеристик організму називають гомеостазом.

Слайд 20

Дякую за увагу! Успіху у виконанні домашнього завдання !

Слайд 21

Систематика органічного світу Хто я? (різноманітність груп живих організмів)

Слайд 22

1. 2. 3.

Слайд 23

5. 4. 6. 7.

Слайд 24

9. 8.

Слайд 25

11. 10. 12.

Слайд 26

13. 14.

Слайд 27

16. 15.

Слайд 28

17. 18. 19.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія