X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Етапи онтогенезу людини. Ембріональний період

Завантажити презентацію

Етапи онтогенезу людини. Ембріональний період

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Великий Арістотель, спостерігаючи за розвитком курчати , припустив , що ембріон утворюється в результаті змішування рідини ,яка належала обом батькам. В XVII ст. англійский лікар та біолог У. Гарвей запропонував деякі досліди для перевірки теорії Арістотеля. Будучи придворним лікарем Карла I, Гарвей отримав дозвіл робити досліди на оленях, мешкаючих в королівських угіддях. Гарвей дослідив 12 самок оленів, померших в різні терміни після спарювання. Першй ембріон, витягнутий із самки оленя через декілька тижнів після спарювання, був дуже малий і зовім не схожийна на дорослу тварину. У оленів,померших у більш пізній термін, зародок був більшим, схожим на тільки що народжене оленя. Так накопичувались знання по ембриології.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

1. Поняття онтогенезу Ембріональний період 2. Шкідливий вплив тютюнопаління на розвиток плоду

Слайд 6

Ембріональний період Постембріональний період

Слайд 7

Зародковий Плодовий

Слайд 8

Послідовні стадії розвитку ембріонів В ембріональному періоді у більшості багатоклітинних організмів незалежно від складності їх організації, зародки проходять три одинакові стадії , що говорить про загальне походження

Слайд 9

Чудесне перетворення Місяці Характеристика Розміри, см Маса, г 1 - й 2 - й 3 - й 4 - й

Слайд 10

1 місяць        У дитини сформована голова Формується серце, руки, ноги, мозок і хребет. Встановлюється кровообіг. Розмір до 0,75 см. Маса 2-3 г.

Слайд 11

1,5 місяць Серце тепер має чотири відділи. Формуються пальці на руках та ногах, легені, шлунок та печінка. Формування мозку та нервової системи. Починають бути видимими очі, вуха,щелепи

Слайд 12

2 місяці Присутні всі важливі частини тіла дитини, хоча вони ще не повністю сформовані. Добре помітні очі, вуха, руки і ноги. Продовжують формуватися м’язи та хребет динити. Нервова система все більше вдосконалюється. Розмір 3 см., маса 5 – 8 г.

Слайд 13

2, 5 місяці Пальці на руках та ногах вже мають нігті. Малюк починає рухатись в череві матері. Алє вона цього поки що не відчуває. Сердцебиття дитини може бути почуто спеціальними стетоскопом.

Слайд 14

3 місяці Дитина починає ковтати, нирки виробляють сечу. Сформовані м’язи дозволяють дитині робити повні рухи. Сформовані повіки дитини. Можна визначити стать дитини. Розмір 10-15см.,маса 18-20г.

Слайд 15

3, 5 місяці Сформована голова, руки та ноги. Шкіра дитини виглядає прозорою. Починає рости волосся на голові дитини Рухи малюка стають все більш скоординованішими.

Слайд 16

4 місяці Шкіра дитини розова. Добре видні всі частини тіла та обличчя дитини. Малюк може моргати, виробляє хапальні рухи та відкриває ротик. Продовжує активно штовхатися в череві матері. Розмір 21 см., маса 120 г.

Слайд 17

4,5 місяці Всі системи органів вже сформовані, та починаєтся період їх росту. З’являються дихальні рухи, проте, їх недостатньо для виконання нормальної функції легенів. Можливо візначити стать дитини.

Слайд 18

5 місяців Развиваються пальці, з’являється деяка кількість волосся на голівці і тілі. Дитина смокче пальчик та стає більш рухливою. Це період швидкого развитку головного мозку. Починають працювати нирки. Розмір 27 см., маса 300 г.

Слайд 19

6 місяців Дитина реагує на зовнішні звуки. Рухи тіла стають більш сильними робить в середньому від 20 до 60 рухів за хв. Дитина тепер засипає і прокидається. Розмір 33 см., маса800 – 900 г.

Слайд 20

8,5 місяців Волосся на голові стає шовковим. Дитина здатна повертати і піднімати голову. Плід набуває певного положення (вниз головою) розміри 45 -50 см., маса 2200 – 2400 г.

Слайд 21

9 місяців Ріст дитини(від голови до сідниць) складає 30см, а повний ріст – до 50см, вага – от 3.0 до 4кг. До моменту народження у дитини развинуто більш ніж 70 різних автоматичних рефлекторних рухів, необхідних для виживання. Дитина достатньо розвинута і підготовлена до народження.

Слайд 22

Шкідливий вплив тютюнопаління на розвиток плоду Уже через 5 хвилин після першої затяжки нікотин, окис, вуглецю, бензпірен потрапляють до організму вагітної та миттєво проникають через плаценту до плода та його органів. Нікотин виявляється у тканинах та органах плода. Проникаючи через плаценту, він чинить прямий токсичний вплив на плід. затримка розвитку плоду передчасні пологи мертвонародження уроджені вади розвитку ( зменшений розмір голови, укорочений ніс та зменшене підборіддя). Відставання у фізичному і розумовому розвитку

Слайд 23

У мух та жуків, метеликів – декілька днів. У змій і жаб – трохи менше місяця. У черепахи – від двох до трьох місяців. Рибам необхідно від двох тижнів до трьох місяців. У хом'яків вагітність триває 11 – 13 днів. У собак – 2 місяці. У леопардів – 3 місяці. У коней – 11 місяців. У слонів і китів – майже 2 роки У людини – 9 місців

Слайд 24

З

Слайд 25

Встановіть відповідність Зародок Зигота Плід Плацента Онтогенез Індивдуальний розвиток людини з моменту зародженя організму до природної смерті. Перші 8 тижнів ембріонального розвитку ненароджену дитину називають… Орган, що зв’язує плід з організмом матері під час ембріонального розвитку Ембріональний розвиток з 9 тижня Запліднена яйцеклітина, одноклітинний зародок з якого розвивається новий організм

Слайд 26

1. Опрацювати § 51 с.149 , § 56 с.163 - 165. 2. Підготувати повідомлення : Шкідливий вплив алкоголю та наркотиків на розвиток плоду ; Медично – консультативні заклади для вагітних.

Слайд 27

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина