X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Онкологічні захворювання

Завантажити презентацію

Онкологічні захворювання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ КОМУНАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 КОЗЯТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАCТІ Онкологічні захворювання ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ УЧЕНИЦІ 10-А КЛАСУ БРАЖИНСЬКОЇ ОЛЕКСАНДРИ КЕРІВНИК РОБОТИ : УЧИТЕЛЬ БІОЛОГІЇ ЛАВРУК НАТАЛІЯ СЕРГІЇВНА м. КОЗЯТИН 2011 рік

Слайд 2

Мета роботи: дослідити вплив чинників довкілля на розвиток онкологічних захворювань

Слайд 3

Рак – це пухлини, або новоутворення, надмірне розростанння тканини, що відбувається унаслідок порушення нормального росту і розмноження клітин.

Слайд 4

Рак стравоходу - ознакою цього захворювання є порушення функції ковтання спочатку грубої їжі, а згодом і рідкої. Ризик виникнення: зловживання алкоголем і тютюнопалінням, вживання гарячої їжі.

Слайд 5

Рак прямої кишки - передвісниками є запори, поліпи прямої кишки. Симптоми: виділення крові, слизу разом з калом , болі при дефекації і зловонний кал. – виявляється проктологами.

Слайд 6

Рак легенів. Основні причини: погіршення екології – насичення повітря механічними, хімічними і радіоактивними елементами професійна діяльність - робота у вугільній, металургійній, хімічній промисловості; найголовніша причина - куріння. Симптоми: кашель, болі в грудях, задишка, нездужання. Діагностувати рак легенів досить складно.

Слайд 7

Рак матки. Основні причини: ерозії, поліпи, часті аборти, ожиріння, захворювання діабетом і гіпертонією. Симптоми: нерегулярні місячні; виділення крові при статевій близькості, дефекації і фізичному навантаженні.

Слайд 8

Рак молочної залози - виявляється промацуванням молочної залози на наявність затвердінь, ущільнень і узяттям проби на аналіз Основні причини - спадковий чинник; часті аборти; використання гормональних протизаплідних засобів; тривале носіння бюстгальтера; надлишкові ущільнення при мастопатії. Для своєчасного виявлення захворювання жінкам старше 25 років потрібно щомісячно на першому тижні після місячних (в цей період груди більш м'які, що полегшує їх обстеження) проводити самообстеження.

Слайд 9

Часто раку передують тривалі запальні процеси, хронічні захворювання, доброякісні пухлини. Рак шлунку - зустрічається в основному у віці 50-55 років. Йому передують тривалі захворювання: виразки, поліпи, гастрити. Ризик виникнення: нерегулярне і неправильне харчування; зловживання гарячою, гострою, копченою, смаженою їжею; куріння. Виявляється ендоскопічним обстеженням, яке потрібно проводити не рідше одного разу на рік.

Слайд 10

Куріння і рак Ця звичка призводить до розвитку атеросклерозу судин голови, серця і нижніх кінцівок, що може призвести до гіпертонії, інфаркту, інсульту, гангрені і ампутації ніг і т.д. В той же час нікотин і диоксид карбону, що надходить до організму, вимивають з нього кальцій і вітамін «С», що викликає розвиток остеопорозу (крихкість кісток); ослаблює імунітет; призводить до онкозахворювань (раку бронхів, гортані, легенів, стравоходу, підшлункової залози, сечового міхура, нирок і шийки матки). Тому вирішуйте самі, чи варто починати палити ... і чи варто кинути палити?

Слайд 11

Багатьох хвилює питання про зв'язок розвитку раку з харчовими звичками. Чи всі продукти безпечні для нашого здоров'я? Чи можуть деякі продукти запобігти розвитку раку?

Слайд 12

Неправильне харчування: Систематичне надлишкове вживання жирів і білків тваринного походження Нестача споживання вітамінів і мінералів. Особливо це стосується вітамінів З, А, В, Е, Р і мінералів: магнію, кальцію, сіри, селену і цинку. Порушення кислотно-лужного балансу організму і, як наслідок, порушення гормонального балансу.

Слайд 13

Зневоднення організму Вода доброї якості є кращим очищувачем нашого організму. Ми на 60% складаємося з води, і всі обмінні процеси у нас проходять в рідких середовищах.

Слайд 14

За добу організмом використовується і виводиться більше двох літрів рідини (у вигляді сечі, поту, слини, шлункового соку, секрету підшлункової залози і печінки у вигляді жовчі) і т.д. А оскільки у нас в організмі немає резервуару для зберігання води, то ми зобов'язані щодня поповнювати ці запаси. В іншому випадку, розвивається хронічне зневоднення, що призводить до негативних результатів: порушення травлення; діабет; захворювання лімфатичної і імунної систем; різні онкологічні захворювання й багато іншого.

Слайд 15

Симптоми зневоднення: каламутна сеча; швидка втомлюваність; приливи крові до обличчя; дратівливість; згущення крові; болі у суглобах і головні болі; і т.п.

Слайд 16

Смажена їжа є канцерогенною, що викликає різні захворювання, у тому числі і онкологічні, що рослинні олії, при високій термообробці перетворюються на оліфу, придатну лише для виробництва фарб, але не для вживання в їжу. При багаторазовому використанні рослинних олій (як це робиться у громадському харчуванні при смаженні пиріжків) їх канцерогенність перевищує допустимі норми у багато разів.

Слайд 17

Споживання маргаринів побиває всі рекорди, оскільки в їх складі є кислоти, що тривало не виводяться і стимулюють переродження доброякісних пухлин в злоякісні.

Слайд 18

Вживання алкогольних напоїв, у тому числі і пива – першого та найстрашнішого ворога простати у чоловіків.

Слайд 19

Цукор - це біла, але «солодка смерть» ... Його називають «пожирачем» кальцію і руйнівником імунної системи. Він викликає затвердіння і атрофію наших судин; посилює процес утворення оксиду вуглецю; викликає розвиток різних пухлин і онкозахворювань

Слайд 20

Неодноразово встановлювався взаємозв'язок викиднів і абортів із значним збільшенням ризику раку грудей. Жінки, що йдуть на аборт, повинні знати, чим вони ризикують.

Слайд 21

Папілломавірус людини (HPV — Human Papillomavirus) — вірус з роду папіломавірусів, сімейства паповавірусів. Передається тільки від людини до людини і призводить до зміни характеру росту тканин. Деякі з них нешкідливі, інші викликають бородавки, 34 типи вражають сечостатеві органи (передаються при статевих контактах), деякі викликають рак.

Слайд 22

ОНКОЗАХВОРЮВАННЯ І... ГЛОБАЛЬНЕ ПОТЕПЛІННЯ Вчені стверджують, що глобальне потепління може призвести до сплеску захворювань на рак. Через танення льодовиків і снігу в повітря і води океану потрапляють речовини, що викликають розвиток пухлин.

Слайд 23

СПАДКОВІСТЬ – ОСНОВНА ПРИЧИНА ЗАХВОРЮВАННЯ НА РАК Головний чинник, що сприяє появі у людей онкологічних захворювань, полягає не в несприятливому впливі навколишнього середовища, а в спадковості. До такого сенсаційного висновку прийшов відомий польський вчений Ян Любіньській, професор Поморської медичної академії в Щеціні.

Слайд 24

НОВІ ВІДКРИТТЯ В ЛІКУВАННІ РАКУ Британські дослідники знайшли ген -WWP2 , відповідальний за розповсюдження ракових клітин в організмі. Блокування цього гена може виявитися універсальними ліками від злоякісних пухлин, у тому числі і на пізніх стадіях захворювання!

Слайд 25

Хворобу краще попередити, ніж лікувати. Слід систематично слідкувати за станом свого організму, проводити самообстеження. Проходити кваліфіковані обстеження у спеціалістів- лікарів не рідше, ніж раз на рік.

Слайд 26

Що корисно: Рясне пиття; каші з рису, вівсянки, гречки; овочі і фрукти; рослинні олії; велика кількість цибулі і часнику у будь-якому вигляді; корисні сік берези і клена; суміш соків буряка і моркви; насіння соняшнику квасоля, гарбуз, ячмінь, льон, кукурудза, квасець, салат, буряк, інжир, обліпиха, паслін, суниця, капуста.

Слайд 27

Не рекомендується: Суміщати два види білка (наприклад сири і м'ясо): тваринні жири з крохмалем; квашену капусту з хлібом або іншими соліннями; гриби з хлібом; жири з фруктами, солодощами і тваринними білками; диню і молочні продукти не суміщати ні з чим.

Слайд 28

Всі білки (сири, рибу, м'ясо, горох, боби і т.д.) поєднувати із зеленню і овочами.

Слайд 29

У людей, раціон яких містить багато жирів, у багато разів підвищує ризик захворювання раком кишечника, молочної і передміхурової залози. Небезпека розвитку раку шлунку збільшується при частому вживанні копчених і маринованих продуктів.

Слайд 30

Встановлено зв'язок між частотою захворювання раком товстого кишечника і зловживанням тваринними білками і жирами. Ризик розвитку раку прямої кишки в 15 разів зростає при частому вживанні вершкового масла і маргарину; в 20 разів – свинячого жиру; в 17 разів - яловичого жиру і в 6 разів - свинячого солоного сала. Така ж залежність існує при частому вживанні в'яленого, солоного і копченого м'яса.

Слайд 31

Значно скоротити вживання вершкового масла, молочного продуктів високої жирності, картоплі.

Слайд 32

Тож бережімо себе, дбаймо про себе і пам‘ятаймо, що кожен з нас є єдиним і неповторним, з загибеллю будь-кого з нас гинуть спадкові властивості, а може саме вони могли б бути необхідними прийдешнім поколінням. Живімо довго, щасливо і достойно, і як казав Василь Симоненко:

Слайд 33

Бо ти на Землі людина, І хочеш цього, чи ні, Усмішка твоя – єдина, Думка твоя – єдина, Очі твої – одні…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія