X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Надання першої допомоги при переохолодженні і обмороженні

Завантажити презентацію

Надання першої допомоги при переохолодженні і обмороженні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Балашова Маргарита 11-Е Надання першої допомоги при переохолодженні і обмороженні

Слайд 2

Стадії обмороження

Слайд 3

Перша допомога

Слайд 4

Дії при наданні першої медичної допомоги

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Дії при обмороженнях різних стадій При обмороженні І ступеню: ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку. При обмороженні II-IV ступеню: швидке зігрівання, масаж або розтирання не робіть. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, щільний картон), які накладаються та фіксуються зверху пов’язки. Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо. Ураженим дають пити теплу рідину, гарячу їжу, невелику кількість алкоголю, таблетку аспірину або анальгіну, по 2 таблетки „Но-шпи” або папаверину.

Слайд 8

Слайд 9

1. Використовувати сніг для розтирання уражених зон, так як в такі моменти відзначається надзвичайна крихкість кровоносних судин кистей, і таке розтирання може пошкодити їх. 2. Використовувати гарячий душ, ванну, гарячі грілки або інтенсивне розтирання для зігріву потерпілого. Такі дії в даному випадку неприйнятні, та як різкий перепад температури не дасть можливості відновитися процесу кровообігу, що може стати причиною загибелі уражених ділянок шкірного покриву. 3. Змащувати обморожені зони мазями або жиром – це призводить до травм шкірного покриву, а також підсилює його охолодження. 4. Пропонувати потерпілому кави або спиртні напої. Вживання даного роду напоїв призводить до різкого розширення судин, що може спровокувати їх розрив, а, отже, і розвиток внутрішньої кровотечі або порушення функціонування серця. 5. Власноруч розкривати пухирі в області уражених ділянок шкіри.

Слайд 10

Заходи профілактики обморожень: 1. У морозну погоду на вулицю слід виходити в багатошаровому одязі 2. Взуття завжди повинно бути вільним і сухим. 3. У морозну погоду не слід надягати прикрас з металу, так як металевим виробам властиво охолоджуватися набагато швидше, ніж людському тілу. 4. У випадку сильних морозів повністю відмовтеся від косметики. 5. Гуляти на морозі не можна і на голодний шлунок, так як цілком можливо, що Вашому організму знадобиться досить велика кількість енергії, щоб побороти холод. 6. Не вживайте спиртних напоїв . 7. У морозну погоду варто відмовитися і від куріння – тютюн сприяє зменшенню кровообігу в області нижніх і верхніх кінцівок, що призводить до їх надмірної вразливості. 8. Як тільки відчуєте, що Ваші руки або ноги почали мерзнути, тут же почніть їх розминати, так як потім розминка викличе численні больові відчуття. 9. Не давайте ураженій ділянці замерзнути ще раз, так як це може стати причиною серйозного пошкодження шкірного покриву.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія