X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
кільчасті черви

Завантажити презентацію

кільчасті черви

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кільчасті черви, особливості їхньої будови

Слайд 2

Особливості будови Справжні багатоклітинні тварини; Тіло поділене на сегменти, схожі на кільця; Тіло поділене на 3 відділи: передній кінець (голова), тулуб і задній кінець; Всередині тіло поділене поперечними перегородками; Тіло кільчастих червів має двобічну симетрію;

Слайд 3

Особливості будови Наявний шкірно-м'язовий мішок, що складається з одного шару епітелію і двох шарів мязів (кільцевих і повздовжніх); Наявна вторинна порожнина тіла; Нервова система вузлового типу; У деяких видів наявні параподії; Тіло вкрите щетинками.

Слайд 4

Практична робота ЗОВНІШНЯ БУДОВА ТА РУХ КІЛЬЧАСТИХ ЧЕРВІВ (на прикладі дощового черв'яка) Мета: розвиваємо уміння виділяти істотні ознаки зовнішньої будови кільчастих червів, спостерігати й описувати рух кільчастих червів. Обладнання та матеріали: живі черви, лінійка, аркуші паперу, лупа ручна.

Слайд 5

Хід роботи Розглядаємо дощового черв’яка за допомогою лупи. Визначаємо розташування таких частин тіла: головна лопать, сегменти тулуба, поясок, анальна лопать. Замальовуємо дощового черв’яка й позначаємо частини тіла.

Слайд 6

Хід роботи За допомогою лінійки вимірюємо довжину тіла дощового черв’яка. Порівнюємо свої результати вимірювання з результатами інших учнів і визначаємо середню довжину тіла дощового черв’яка.

Слайд 7

Хід роботи  Визначаємо спинну й черевну частини тіла. Чим вони відрізняються і чому?

Слайд 8

Хід роботи Визначаємо, на якому кінці тіла розташований поясок. Скільки сегментів його утворює і який характер має його поверхня? Яке значення має для черв’яка цей поясок?

Слайд 9

Хід роботи Розглядаємо черевну частину тіла черв’яка й визначаємо кількість щетинок на одному сегменті та характер їхнього розташування на тілі. Їх можна відчути, провівши змоченим у воді пальцем по боках і по черевній стороні тіла черв’яка, від заднього кінця до переднього.

Слайд 10

Хід роботи Покладемо черв’яка на аркуш паперу та проаналізуємо характер його руху. Якою є послідовність скорочень його тіла? Які особливості будови допомагають йому пересуватися?

Слайд 11

Хід роботи Формулюємо висновок зі своїх спостережень, відповівши на основне запитання нашого дослідження: які ознаки зовнішньої будови дощового черв’яка пов’язані з його способом життя?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія