X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Царство – Тварини Тип – Кільчасті черви Клас – Пояскові черви Підклас – П’явки

Завантажити презентацію

Царство – Тварини Тип – Кільчасті черви Клас – Пояскові черви Підклас – П’явки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Царство – Тварини Тип – Кільчасті черви Клас – Пояскові черви Підклас – П’явки

Слайд 2

П'явки - підклас кільчастих черв'яків з класу пояскових. Більшість представників мешкають в прісних водоймах. Деякі види освоїли наземні і морські середовища. У світі відомо близько 500 видів п'явок.

Слайд 3

Характерні особливості Тіло п'явки, як і тіло дощового черв'яка, має кільчасту будову, воно більш сплющене, а кільцеві сегменти на ньому проявляються значно менше.     Шлунок п'явки є видозміненою середньою кишкою. Кровоносна система замкнутого типу. Центральна нервова система представлена крупними нервовими вузлами, а також передніми і задніми вузлами черевного нервового ланцюжка. Під шкірою розташовуються кільцеві і подовжні м'язи, завдяки яким п'явка може повзати і згортатися в клубок. Більшість п'явок мають очі. На кінцях тіла п'явки знаходяться дві присоски - навколоротова і задня, за допомогою яких п'явка прикріплюється до тіла жертви. Присоски також використовуються для прикріплення до каменів, водних рослин і іншого субстрату - з їхньою допомогою п'явка пересувається: спочатку вона закріплюється переднім кінцем, потім згинається і підтягає задній кінець тіла вперед, присмоктується ним і звільняє навколоротову присоску. Потім рухи повторюються.     Багато видів п'явок можуть недовго плавати в товщі води. Більшість п'явок мешкають у воді або, принаймні, у вологому середовищі. Існують морські п'явки, проте більшість видів віддають перевагу прісним водоймищам. 

Слайд 4

Будова Передній і задній кінці тіла п'явок мають присоски. Передня утворена зрощенням 4-5 сегментів, ззаду - 7 і тому задня частина сильніша, анальний отвір знаходиться над задньою присоскою. У порожнині тіла переважає паренхіма. У ній утворюються канальці - залишки целома ( вторинної порожнини тіла) - лакуни . Кровоносна система в основному редукована, її роль виконує лакунарна система целомічних канальців. Шкіра утворює кутикулу, позбавлена параподій і взагалі щетинок. Нервова система схожа на нервову систему малощетинкових черв'яків. На передній частині тіла розташовується ротовий отвір, що веде в глотку. У щелепних п'явок (наприклад, медичної п'явки ) ротова порожнина озброєна трьома рухомими хітиновими щелепами , які слугують для прорізання шкіри.

Слайд 5

Харчування П'явки харчуються кров'ю хребетних, молюсків, черв'яків і т.д., зустрічаються також види-хижаки, які харчуються не кров'ю, а заковтують здобич цілком (наприклад, личинку комара або дощового черв'яка). У кишечнику п'явки кров перетравлюється повільно, і тому, наситившись, п'явка може довго залишатися без їжі - близько півтора років.

Слайд 6

Пересування Цікавий спосіб пересування п'явок: на обох кінцях черв'яка є присоски, якими вона може прикріплятися до підводних предметів. П'явка присмоктується до них переднім кінцем, згинається в дугу, переміщується.

Слайд 7

Слайд 8

Розмноження П'явки - гермафродити. У розмноженні беруть участь дві особини, одночасно виділяючи насіннєвий матеріал. Перед відкладанням яєць спеціалізована частина покривів хробака - пасок - відокремлює слизовий кокон, що містить білок альбумін. У ході скидання з тіла черв'яка в кокон з жіночого статевого отвори надходять запліднені яйцеклітини. Надалі слизова трубка замикається і утворює оболонку, що захищає ембріони і згодом молодих черв'яків. Альбумін виступає як джерело їжі.

Слайд 9

Гірудотерапія Гірудотерапія - лікування п'явками. Присмоктування п'явки викликає місцеву капілярну кровотечу, що може ліквідувати венозний застій, підсилити кровопостачання ділянки тіла, ліквідувати дрібні тромби в кровяному русі, крім цього, в кров потрапляють речовини, які надають знеболюючий і протизапальний ефект . У результаті поліпшується мікроциркуляція крові , зменшується ймовірність тромбозів , спадають набряки . Передбачається рефлексогенні вплив. У медичній практиці п'явку після використання знімають, прикладаючи спиртовой тампон до її головного кінця. Звільнитися від небажаної п'явки досить просто - потрібно насипати на присоску трохи солі. Також треба відзначити, що п'явки, нападаючи на людину, викликають гірудіноз(підвищений вміст гірудину у крові).

Слайд 10

П’явки поділяються на три основні групи: 1) Щелепні п'явки або безхоботні п'явки - тип кільчасті черви, з класу п'явок. У них немає хобота, але є щелепи,недорозвинені або взагалі рудиментарні (у хижаків).

Слайд 11

2) Хоботні п'явки - тип кільчастих черв'яків з класу п'явок. Назва пов'язана з використанням подовженої глотки, позбавленої щелепного озброєння. Довжина тіла більшості видів не перевищує 2-3 см.

Слайд 12

3) Щетинконосні - передньої присоски немає, тіло складається з 30 сегментів, з яких 5 сегментів (від 2 до 6) несуть по 2 пари щетинок з кожного боку. Целом наявний і розділений на метамерні відрізки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія