X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Генна інженерія"

Завантажити презентацію

"Генна інженерія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цікаві факти про ГМО Генна інженерія

Слайд 2

Закон про Гмо у Європі У 1998 році Європейський союз (ЄС) з огляду на потенційну небезпеку ГМО ввів 5-річний мораторій на виведення на ринок нових сортів ГМ-культур. У 2003 році під жорстоким пресингом Всесвітньої торгової організації (СОТ) він був знятий.

Слайд 3

Генетично модифіковані організми (ГМО) - будь-які організми - рослини чи тварини, - генетичний матеріал яких був змінений. ГМО використовуються в медичній, фармацевтичній та сільськогосподарської промисловості ГМО є порівняно новою областю біотехнологій та експериментів і, таким чином довгострокові результати досліджень поки не відомі. Вплив ГМО на людину і навколишнє середовище вивчається протягом десятиліть.

Слайд 4

Цікавий факт №1- здатність до опору шкідливим факторам. Фрукти і овочі можуть зберігатися довше, якщо вони є генетично модифікованими. Продукти можуть зберігатися довше і транспортуватися далі без відходів або псування. Деякі генетичні модифікації також роблять рослини менш сприйнятливими до поширених шкідників.Також підвищують стійкість до засухи, морозу і тепла.

Слайд 5

ГМО в продуктах,переваги: Культурні рослини: - Покращення смаку та якості - Зменшення часу дозрівання - Збільшення вмісту поживних речовин, врожаїв, і стійкості до шкідливих факторів - Підвищена стійкість до хвороб, шкідників, гербіцидів - Нові продукти і технології вирощування

Слайд 6

Тварини: - Покращене здоровя, продуктивність, стійкість до холоду, і нарощування маси - Більша кількість і вища якість м'яса, яєць і молока - Поліпшення здоров’я тварин і методів діагностики

Слайд 7

Недоліки: Безпека: - Потенційний вплив на здоров'я людини, в тому числі алергени, передача генів стійкості до антибіотиків, та ще не вивчені фактори. - Потенційний вплив на навколишнє середовище, в тому числі: ненавмисне переміщення трансгенів шляхом перехресного запилення, невідомі фактори впливу на інші організми (наприклад, грунтові мікроорганізми), втрата флори і фауни.

Слайд 8

Цікавий факт №2- Поширення ГМО культур. У доповіді, опублікованій Міжнародною службою щодо збору матеріалів про біотехнології було показано, що близько на 300 мільйонах гектарів в 23 країнах висаджуються генетично модифіковані сільськогосподарські культури.. Двозначне зростання було помічено протягом останніх 10 років і, як очікується, продовжиться.

Слайд 9

Генна інженерія може збільшити вміст поживних харчових продуктів. "Золотий рис", генетично модифікований вид рису, має набагато вищий вміст вітаміну А, який допомагає зменшити дефіцит поживних речовин у багатьох країнах. Бета-каротин (вітамін А) знаходиться в рисових саджанцях, але знижується в процесі переробки. Модифікація геному рису підтримує високі рівні бета-каротину. Цікавий факт №3- Більш поживна їжа.

Слайд 10

Цікавий факт №4-Небезпечні алергени і токсини. Генетично модифіковані організми можуть ініціювати синтез нових алергенів та токсинів,в матеріалі,який підлягає модифікації . В кінці 1980-х,в результаті взаємодії ГМ бактерії з L-триптофаном утворилась отруйна амінокислота,яка спричинила загибель 37 чоловік.

Слайд 11

Цікавий факт №5-Стійкі бур'яни Бур'яни, які ростуть на площах, засіяних культурами ГМО можуть в результаті перехресного запилення стати стійкими до хімічних речовин, що використовуються для їх знищення. Продовольчі культури можуть бути витіснені або будуть накопичувати хімікати,якими будуть намагатися боротися з бурянами.

Слайд 12

Цікавий факт №6-Генетично модифіковані тварини. Компанії продовжують вирощування генетично модифікованих сільськогосподарських тварин, хоча останні не були схвалені FDA (Управління контролю якості харчових продуктів та медицинських препаратів США).

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія