X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Фізіологічні та функціональні системи людини"

Завантажити презентацію

"Фізіологічні та функціональні системи людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проект на тему: “Фізіологічні та функціональні системи людини”

Слайд 2

Опорно-рухова система Скелет пасивна частина М’язи активна частина

Слайд 3

Функції скелету Опорна скелет забезпечує опору всій масі тіла організму. Рухова скелет забезпечує разом з м’язами рух тіла. Захисна скелет захищає внутрішні органи, утворюючи порожнини тіла. Формоутворююча скелет визначає і зберігає форму тіла. Кровотворна червоний кістковий мозок – джерело клітин крові. Обмінна кістки – джерело Ca, Р, та інших мінеральних речовин.

Слайд 4

Функції м’язової системи зберігає форму тіла. Рухова м’язи забезпечують переміщення тіла та його частин в просторі. Формоутворююча м’язи визначають форму і розміри тіла. Захисна м’язи утворюють порожнини тіла для захисту внутрішніх органів. Енергетична м’язи перетворюють хімічну енергію в механічну та теплову. Запасаюча м’язи – місце, де запасається глікоген.

Слайд 5

Кровоносна система Кровоносна система складається із серця та кровоносних судин (артерії, вени, капіляри). Завдяки кровообігу органи нашого тіла забезпечуються поживними речовинами й киснем і звільняються від вуглекислого газу та інших продуктів життєдіяльності. Кровоносна система також виконує терморегуляційну функцію. Вона здійснює взаємозв’язок всіх органів організму.

Слайд 6

Дихальна система Поділяється на повітроносні шляхи і респіраторний відділ. Респіраторний відділ складається із альвеолярних ходів і альвеол, які утворюють ацинуси. У них відбувається газообмін. Повітроносні шляхи включають порожнину носа, глотку, гортань, трахею,бронхи різних калібрів, включаючи бронхіоли. Тут повітря зігрівається (охолоджується), очищається від різноманітних частинок ізволожується. Також цей відділ забезпечує голосоутворення, нюх, імунний захист, депонування крові, регулює згортання крові, водно-сольовий баланс і виконує ендокринну функцію.

Слайд 7

Стінка повітряносних шляхів складається з чотирьох оболонок: слизова — вкриває внутрішню поверхню повітряносних шляхів, вкрита епітелієм, під яким лежить власна пластинка слизової оболонки. Клітинний склад епітеліальної пластинки та кількість гладеньких міоцитів залежить від відділу повітроносних шляхів. підслизова — представлена пухкою волокнистою сполучною тканиною з великою кількістю кровоносних судин фіброзно-хрящова — утворена хрящовою тканиною та може бути представлена гіаліновим чи еластичним хрящем, що утворює жорсткий і міцний каркас, який дає змогу підтримувати відкритим просвіт повітряносних шляхів для виконання їх основної функції — просування повітря адвентиційна оболонка — побудована із пухкої волокнистої сполучної тканини

Слайд 8

Травна система Виділення ферментів та інших речовин у складі слини, шлункового, підшлункового, кишкового соків та жовчі становить секреторну функцію травної системи. Жування, ковтання, переміщення їжі вздовж травної системи та виділення незасвоєних решток -рухову функцію. Всмоктування поживних речовин здійснюється слизовою оболонкою шлунка, тонкої і товстої кишок. Поряд з цими функціями органи травлення здійснюють також видільну функцію, яка полягає у виведенні з організму деяких продуктів обміну речовин. Функції травної системи

Слайд 9

Будова травної системи Включає травний тракт (ротова порожнина, глотка, стравохід, шлунок, кишечник) і травні залози (слинні залози, шлункові, підшлункова залоза, дрібні залози кишечнику, печінка).

Слайд 10

Нервова система Нервова система — цілісна морфологічна і функціональна сукупність різних взаємопов'язаних нервових структур, яка спільно з гуморальною системою забезпечує взаємопов'язану регуляцію діяльності усіх систем організму та реакцію на зміну умов внутрішнього та зовнішнього середовища. Нервова система діє як інтегративна, зв'язуючи в єдине ціле чутливість, рухову активність та роботу інших регуляторних систем (ендокринної та імунної). Нерви залежно від складу їхніх волокон поділяють на чутливі, рухові і змішані. Чутливі нерви містять доцентрові волокна, рухові — відцентрові волокна, а змішані — обидва види нервових волокон. Багато нервів та їхніх розгалужень на периферії крім нервових волокон мають нервові вузли (ганглії). Вони складаються з нейронів, відростки яких входять до складу нервів, та їхніх розгалужень (нервові сплетення).

Слайд 11

Видільна система Видільна система — сукупність органів, які виводять з організму надлишок води, а також продукти обміну речовин, солі, а також отруйні речовини, які потрапили в організм ззовні чи утворилися в ньому. У найпростіших організмів легкорозчинні екскрети (наприклад, аміак чи сечовина) виводяться в зовнішнє середовище шляхом дифузії чи за допомогою скоротних вакуолей, які виконують функцію осморегуляції. У ряді нижчих багатоклітинні продукти обміну дифундують через поверхню тіла і стінки порожнин, зв'язаних з зовнішнім середовищем.

Слайд 12

Ендокринна система Ендокри нна систе ма — сукупність органів, частин органів та окремих клітин, які секретують у кров і лімфу гормони (речовини з високою біологічною активністю, що регулюють ріст і діяльність клітин різноманітних тканин). Ендокринна система разом знервовою системою регулює і координує важливі функції організму людини: репродукцію, обмін речовин, ріст, процеси адаптації. На відміну від залоз зовнішньої секреції, у складі ендокринних залоз відсутні вивідні протоки, вони мають добре розвинуту судинну сітку, особливо мікроциркуляторне русло, в яке виділяють свій секрет. Клітини ендокринних органів утворюють характерні скупчення у вигляді фолікулів чи трабекул. Ендокриноцити характеризуються високою секреторною активністю і значним розвитком синтетичного апарату. Їх цитоплазма містить специфічні гранули, в яких нагромаджуються біологічно активні речовини. Головні залози внутрішньої секреції (зліва -чоловік, праворуч - жінка ):. 1 Епіфіз 2 .Гіпофіз 3.Щитоподібна залоза 4 .Тимус 5.Наднирники 6 .Підшлункова залоза 7.Яєчник 8 .Яєчко

Слайд 13

Виконала: учениця 9-А класу НВК “Гроно” м. Львова Цибульська Оксана

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія