X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життя та творчість Оскара Уайльда

Завантажити презентацію

Життя та творчість Оскара Уайльда

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життя та творчість Оскара Уайльда

Слайд 2

Народився видатний письменник 16 жовтня 1854р. у м. Дубліні в заможній родині. Батьки його: Уильям Уайльд та Джейн Франческі Уайльд були доволі ексцентричними людьми. Мати мріяла, щоб у неї народилася дочка. Коли ж народився другий син, Оскар Фінгал О''Флагерті Уїллз Уайлд, вона почала одягати його в дівочий одяг.  

Слайд 3

Погляди майбутнього письменника формувалися в батьківському домі: тут же влаштовувалися поетичні вечори, дім відвідували цікаві, творчо обдаровані люди. У шкільні роки читав в оригіналі трагедії Есхіла і з дитинства привчався існувати у світі поетичних образів, поваги до краси, створеної людиною. Атмосферу краси, що панувала у батьківському домі, сприймав як єдину можливу атмосферу існування.

Слайд 4

Він почав вчитися в Оксфорді, де і сформувалися його неповторна дотепність, витончені манери і своєрідний стиль одягу. Незабаром після закінчення університету Уайлд став улюбленцем лондонського суспільства. Він був дорогим гостем на будь-якій вечірці і в усіх салонах, і його буквально завалювали запрошеннями.

Слайд 5

Першим його коханням була Флоррі Белкум, з якою він познайомився, коли йому був 21 рік. Серце його було розбите, коли вона вирішила вийти заміж за Брема Стокера, автора "Дракули". Через декілька днів Уайлд закохався у красуню-актрису Ліллі Лангтрі, яка була тоді заміжньою, але й вона йому відмовила.

Слайд 6

У 1881 році Оскар познайомився з Констанцією Ллойд, красивою і ласкавою дівчиною, за якою став палко залицятися і якій став писати пристрасні поетичні листи. Вони були шалено закохані один в одного і одружилися в 1884 році. Медовий місяць провели в Парижі. Протягом декількох наступних років Оскар і Констанція гаряче любили один одного. У них народилися два сини, яких вони назвали Сиріл і Вівіан. Оскар обожнював своїх дітей, але був абсолютно не пристосований до повсякденного мирного родинного життя.

Слайд 7

У 1881 p. вийшла друком перша збірка його поезій. Проте, з 1882 по 1888 рр., щоб здобути кошти на утримання сім'ї, займається здебільшого журналістською працею: редагує дамський журнал «Жіночий світ», часопис «Драматичне рев'ю». У 1888 p. вийшла друком збірка казок «Щасливий принц». 

Слайд 8

Уайльд ішов власним шляхом, засвоївши з ренесансної естетики положення про те, що мудрість досягається лише через досвід. Шлях цей був і складним, і небезпечним: досягав успіху, і робив помилки. Напередодні 1882 p., маючи лише першу книжку (збірку поезій), але вже знаменитий незвичністю своїх суджень та неординарною поведінкою, вирушив на «завоювання» Америки. Там читає «естетські» лекції, пропагує «нове відродження» в англійській літературі.

Слайд 9

1891 p. позначився збіркою «Злочин лорда Артура Севіля» та інші оповідання»,що вийшли друком, та оприлюдненням, як критичних критичних праць «Задуми», «Занепад неправди», «Критик як художник», «Душа людська при соціалізмі», так і єдиного роману  «Портрет Доріана Грея» — тепер найбільш уславленого його твору, який після публікації приніс доволі неслави.

Слайд 10

Уайлд заробляв собі на життя тим, що писав рецензії на книги і витвори мистецтва, а також читанням лекцій в Англії і Америці. Потім він став писати комедійні твори і добився на цьому терені величезного успіху. Він був екстравагантний, щедрий, скандальний і, найголовніше, щасливий. Історія його падіння звучить сьогодні просто неймовірно і до цього дня залишається одній з найзнаменитіших літературних катастроф.

Слайд 11

Після виходу низки скандальних творів автора над Оскаром Уайльдом було проведено два судових процеси, котрі не понесли за собою покарань. Та третій процес завершився для Уайлда трагічно: і він був засуджений до двох років каторжних робіт, що було максимальним покаранням за чинним у той час законодавством. Умови тюремного ув’язнення в Англії в ті часи були важкими. Жахи в'язниці позначилися на психічному здоров'ї Уайлда.

Слайд 12

Після виходу на свободу Уайлд, розбитий і морально, і фізично, не став повертатися до Англії. Під ім'ям Себастьян Мелмот він жив спочатку у Франції, а потім перебрався до Італії. Останні роки життя провів у Парижі, де й помер 30 листопада1900р. Письменника і вигнанця блюзнірського суспільства вікторианської Англії поховали на цвинтарі  Пер-Лашез у Парижі.

Слайд 13

Тест до змісту роману «Портрет Доріана Грея»   1. Яка робота Безіла Голуорда була кращою? а)портрет Доріана Грея; б) портрет леді Гамільтон; в) зимовий пейзаж. 2. Чи був одружений лорд Генрі? а)так; б)ні; в)про це не йдеться. 3. Де Безіл Голуорд познайомився з Доріаном? а)у вітальні знатної леді; б)у клубі; в)у нічному клубі. 4. Якою репутацією користувався Доріан на початку розповіді? а)як звичайна пересічна людина; б) як добрий молодик; в) користувався тільки у злочинців. 5. Чому Безіл Голуорд не хотів, щоб Доріан Грей і лорд Генрі Познайомились? а)боявся,що буде розкрито сімейну таємницю; б)боявся, що лорд Генрі зродить Доріана банкрутом; в) боявся, що лорд Генрі розпестить Доріана. 6. Як лорд Генрі познайомився з Доріаном? а)Доріан прийшов до його доньки; б) вони зустрілись у будинку Безіла Голуорда; в) вони були коханцями однієї жінки. 7. Що боявся втратити Доріан? а)красу; б)гроші; в)кохання. 8. Що, на думку Генрі було в Доріана прекрасним? а)зовнішність; б) походження; в)розум. 9. Хто батьки Доріана? а)гувернантка і відомий лорд; б) красуня-аристократка і офіцер; в)це невідомо.

Слайд 14

10. У чому головна зброя лорда Генрі? а)у його походженні; б) у його красі; в) у його думці і слові. 11. Ким була Сибіла Вейн? а)актрисою; б)прислужницею; в)герцогинею. 12. Як називала Сибіла Доріана? а)прекрасний принц; б) мілорд; в)злий чаклун. 13. Чому Сибіла розчарувала Доріана? а)він дізнався, з якої вона родини; б) вона почала погано грати на сцені; в)з’ясувалось що в неї є дитина. 14. Що сталося з Сибілою після розлучення з Доріаном? а)нічого особливого; б) вона поїхала з міста; в)вона отруїлася. 15. Що зробив Доріан з портретом, щоб ніхто не дізнався його Таємницю? а)спалив; б) сховав; в) продав. 16. Чи дізнався Голуорд про таємницю портрета? а)так; б)ні; в) про це не йдеться. 17. Що трапилось з Безілом Голуордом? а)потонув у річці; б) переїхав до іншої країни; в) його вбив Доріан. 18. Навіщо Доріан одягав лахміття? а)щоб відвідувати брудні клуби; б)так він жартував з друзями; в)такого не було. 19. Хто намагався вбити Доріана? а)ніхто; б)брат Сибіли; в) мати Кембела. 20. Коли портрет став знову гарний? а)ніколи; б)по смерті Доріана; в) по смерті Голуорда.  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія