X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життєвий і творчий шлях І.С. Дробного

Завантажити презентацію

Життєвий і творчий шлях І.С. Дробного

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Життєвий і творчий шлях І.С. Дробного” Балаклеївська ЗОШ № 3 І-ІІ ступенів Смілянського району Черкаської області Черкаси – 2011 Бардіна А.А.

Слайд 2

Поет, прозаїк, публіцист

Слайд 3

Народився Іван Семенович 16 січня 1931 року в селі Богуславець, що пологими пагорбами понад тихоплинною, аж ніби сонною, річечкою Сухий Згар тягнеться впритул від Пальмири майже до самої Золотоноші.

Слайд 4

Батьки, Семен Данилович (1906 року народження) та Клавдія Омельянівна (народилася 1905 року, дівоче прізвище – Груша), одружились і побудували “хату з лободи”, у якій народився і зростав, знайомлячись зі світом, майбутній поет.

Слайд 5

“Проникав холод у нашу хату і через погану підігнані двері. Глиняна долівка теж дихала остудою. Тому стіни знизу весь час були мокрі, бралися цвіллю і чорніли, скільки їх не білила мати. Зліплена без фундаменту, хата поступово вгрузала в землю, розмочувану більше сльозами, ніж дощами …”

Слайд 6

Спрагла до пізнання дитяча душа Вані вбирала в себе сповна красу села з його грушівськими садами, материнським квітником, тим “божественним шматочком землі, що пах неймовірно і сяяв тихими божестве- нними барвами…”

Слайд 7

Сідає мати за прядку. Снується нитка, намо-тується на цівку, а з нею намотується на неї і материна пісня, і втома, і біль: “Намотувалось воно не тільки на цівку, а й на моє серце. Розмотую його тепер потихеньку і переношу на папір – хоч трохи, може, ще поживе.”

Слайд 8

Кружля бджола на золотій орбіті – Гойдає вишню в молодому цвіті … Хай лине спів, забутий мамин спів, Бо він один – над всі пісні на світі.

Слайд 9

Семирічну школу закінчив у своєму селі, а середню – в сусідньому Вознесенському (1950 р.). Життєва стежина привела Івана до шкільного порогу. У початкову школу почав ходити перед війною.

Слайд 10

вступний екзамен. Тому змушений був задовольнитися мовно-літературним факультетом Черкаського педінституту. Мріяв піти вчитися на журналіста, але батьки не мали копійки за душею навіть на те, аби він поїхав у Харківський університет складати

Слайд 11

Після його закінчення з відзнакою (1954 р.) 30 років свого життя І.С. Дробний віддав школі. Працював учителем у Шполянському районі. Згодом у Золотоноші в училищі механізації сільського господарства працював викладачем, пізніше – інспекто-ром райвно, заступником директора школи з навчально-виховної роботи. Був нагоро-джений значком “Відмінник народної освіти УРСР”.

Слайд 12

Друкується від 1954 року. У 1977 році поет був прийнятий до Спілки письменників України. Відкрита істина, мов зірка, Впаде промінням на рядок. По крихті – солодко і гірко Збираю зоряний пилок. І. Дробний

Слайд 13

Автор збірок поезій: “Добридень люди” (1962); “Білий світ” (1976);

Слайд 14

“Блакитне дерево Дніпра” (1988); “Груша серед поля” (1996).

Слайд 15

Автор прозової книги “Хата з лободи” (2003), до якої увійшли автобіографічна повість і літературні портрети краян, вибраних творів “Вереснева золота печаль” (2005), “За пагорбами літ” (2006), “Котить заєць кавуна” (2008), “В Златокраї жито половіє” (2008).

Слайд 16

Віршами І. Дробного властиві ліризм, пісенні інтонації. Деякі з них поклали на музику Іван Сльота та інші композитори.

Слайд 17

Окремі поезії І. Дробного перекладено російською мовою. Він автор багатьох статей і заміток про історію Черкащини. 1998 року став лауреатом Черкаської обласної літературно-публіцистичої премії “Берег надії” імені Василя Симоненка за збірку “Груша серед поля”.

Слайд 18

“Його твори навдивовижу ясні, прості і потрібні людям, як шматочок хліба, як ковток студеної криничної води, як чисте повітря…” (С. Носань, письменник)

Слайд 19

Список використаних джерел Дробний І. “Хата з лободи”. Автобіографічна повість. Літературні портрети краян. – Черкаси: Відлуння. – Плюс, 2003. – 594 с. Дробний І. “Груша серед поля”. Поезії. – Черкаси: Сіяч, 1996. – 111 с. Іван Дробний – лауреат Симоненківської премії 1998 року // Черкаський край. – 1998. – 8 січня. Маренич А. Співець рідного краю // Нова доба. – 2001. – 16 січня. Осадча Н. “Білий світ” І. Дробного. // Златокрай. – 1999. – 2 квітня. Поліщук В. Іван Дробний. // Гілочка. – Черкаси, 2002.

Слайд 20

Матеріал підготувала вчитель української мови та літератури Балаклеївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3 Бардіна Альона Анатоліївна Дякую за увагу!

Слайд 21

Картка опису   Назва ресурсу: «Життя і творчість Івана Семеновича Дробного. Збірка «Груша серед поля». Тип ресурсу: Презентація. Анотація Презентація містить аналіз життєвого шляху І.С. Дробного, його творчого доробку, оцінку творчості письменниками. Автор Бардіна Альона Анатоліївна, учитель української мови і літератури Балаклеївської ЗОШ № 3 І-ІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області. Предметна область: Загальна середня освіта. Бібліографічні посилання: Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 5 – 11 класів. Бібліографічний розділ Сучасний літературний процес. Література рідного краю. Клас: 9-11-й. Аудиторія: учителі й учні. Рік видання ресурсу: 2011р. Кількість сторінок: 21. Джерело: Балаклеївської ЗОШ № 3 І-ІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області, вул. Гайдара, 19, с. Балаклея, Смілянський район Черкаської області, 25720. Мова ресурсу: українська. Цінність ресурсу: 5 балів. Ключові слова: презентація для 9-11-го класу, підготовка до ЗНО.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія