X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зоряний час

Завантажити презентацію

Зоряний час

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зоряний час. Сонячний час. Співвідношення сонячного та зоряного часу. Видимий рух Сонця. Тропічний і зоряний роки. Типи календарів.

Слайд 2

Сонячний час — система відліку часу, в якій як основна одиниця прийнятий інтервал (сонячна доба) між двома послідовними верхніми (або нижніми) кульмінаціями Сонця. Система відліку часу, основана на середньому Сонці називається середнім сонячним часом, а інтервал часу між двома послідовними одноіменними його кульмінаціями — середньою сонячною добою, які поділяються на середні сонячні години, хвилини і секунди.

Слайд 3

Зоряний час: а) (астрономія) — тривалість, яка визначається періодом обертання Землі навколо своєї осі відносно зірок; б) (у переносному розумінні) — момент здійснення усіх мрій та бажань. Час що минув від верхньої кульмінації точки весняного рівнодення називається зоряним часом. Зо ряна доба — період обертання будь-якого небесного тіла навколо власної осі в інерційній системі відліку. Для Землі це час, за який Земля робить один оберт навколо своєї осі по відношенню до далеких зірок.

Слайд 4

Видимий рух Сонця Земля одночасно бере участь у двох рухах: обертається навколо своєї осі і рухається по еліпсу навколо Сонця. Обертання Землі навколо осі викликає зміну дня і ночі. Її рух навколо Сонця викликає зміну пір року. Від спільного обертання Землі навколо її осі і руху навколо Сонця відбувається видимий рух Сонця небесною сферою.

Слайд 5

Тропічний рік За сильно спрощеним визначенням, тропічний рік - це час, необхідний для того, щоб сонце, почавши свій рух від обраної екліптичною довготи, завершило один повний цикл пір року і повернулося до тієї ж самої екліптичною довготі.

Слайд 6

Зоряний рік. Сидеричний рік дорівнює періоду обертання Землі навколо Сонця (щодо зірок). Для небесних тіл, що рухаються навколо Сонця (таких як планети чи астероїди), сидеричний рік — це їх орбітальний період.

Слайд 7

Календарем прийнято називати певну систему лічби проміжків часу з поділом їх на окремі періоди — роки, місяці, тижні, дні. Слово «календар» походить від латинських слів «калео» - «прого лошую» і «календаріум» - «боргова книга».

Слайд 8

Місячний, місячно-сонячний і сонячний календарі. У місячному календарі рік складається з 12 календарних місяців. В давнину лічбу днів у новому місяці починали від першої появи вузького серпа Місяця на вечірньому небі; тривалість місяця порівнювалась зі зміною фаз Місяця.

Слайд 9

Місячно-сонячний календар офіційно використовується лише в Ізраїлі. На підставі місячно-сонячного календаря проводять об числення дат християнської Пасхи і пов'язаних з нею інших свят (Вознесения, Трійці). В минулому ж він повсюдно був найбільш уживаним.

Слайд 10

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія