"Тварини в космосі"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тварини в космосі - тварини, у науково-дослідних цілях посилають в космос на космічних кораблях. До виходу людини в космос (1961 рік) польоти тварин мали за мету перевірити, чи можуть майбутні космонавти вижити після польоту, і якщо так, то як політ може позначитися на їх здоров'ї. В епоху пілотованої космонавтики тварин посилають в космос для вивчення різного роду біологічних процесів, ефектів мікрогравітації і в інших цілях.
Собаки в космосі Польоти собак в космос - серія біологічних експериментів, які включали проведення досліджень по можливості польотів на геофізичних і космічних ракетах живих істот, спостереження за поведінкою високоорганізованих тварин в умовах таких польотів, а також, вивчення складних явищ в навколоземному просторі.
Перший етап наукових досліджень (липень - вересень 1951 року) Ведмедик і Чижик Дезік і Циган Дезік і Лисиця
Другий етап наукових досліджень (1954-1957 роки) Лисиця (друга) і Рижик (другий) Лисиця (друга) і Бульба
Третій етап наукових досліджень (1957-1960 роки) Руда і Джойна Білка і Модниця Відважна і Мальок
У Китаї проводилися запуски собак на геофізичних ракетах в 60-х роках XX століття. Вченими Інституту біофізики Китайської академії наук були відібрані 30 собак. Вони проходили спеціальну підготовку, під час якої навчалися переносити перевантаження, тривалий час перебувати в замкнутому просторі, не боятися шуму і вібрації. Дві собаки здійснили польоти на ракетах.
СРСР. Космічні апарати Польоти собак на космічних апаратах припускали орбітальні польоти навколо Землі тривалий час з першою космічною швидкістю. Основною метою експериментів по запусках космічних кораблів-супутників, було дослідження впливу факторів космічного польоту на організм тварин та інших біологічних об'єктів (перевантаження, тривала невагомість, перехід від перевантажень до невагомості і назад), вивчення дії космічної радіації на тваринні і рослинні організми. Також проводилися медико-біологічні експерименти і дослідження космічного простору. Польоти собак на кораблях-супутниках повинні були довести безпеку орбітальних космічних польотів для людини.
Мавпи в космосі Найбільш близькі до людини з фізіології мавпи багаторазово запускалися в суборбітальні і орбітальні польоти як до, так і після першого польоту в космос людини. США запускали в космос мавпу спочатку між 1948-1961 і по одному польоту в 1969 і 1985 роках. В суборбітальні польоти запускали мавп Франція в 1967 році, Аргентина у 1969-1970 роках, Іран з 2011 року. Радянський Союз і Росія запускали мавп між 1983 і 1996 роками. Всього в космос літали 32 мавпи; у кожної було тільки по одній місії.
Кішки в космосі Кішки запускалися в космос тільки Францією. Вважається, що успішний суборбітальний політ зробив кіт Фелікс, хоча багато джерел стверджують, що першою в світі кішкою, який здійснив космічний політ, була Фелисетт.
Черепахи в космосі В рамках «місячної програми СРСР» льотно-конструкторські випробування корабля 7К-Л1 передбачали вивчити, як перевантаження вплинуть на живі організми. Успішний запуск корабля 7К-Л1 № 9 був здійснений 15 вересня 1968 р. На борту космічного корабля, названого в друку «Зонд-5», перебували живі об'єкти: дві середньоазіатські черепахи, дрозофіли, хрущаки, традесканція з бутонами, клітини Хела в культурі, насіння вищих рослин.
Схожі презентації
Категорії