"Видимий рух планет"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: Видимий рух планет Зигзаг Марса, починаючи з кінця липня 2005 року (нижній правий кут) і до лютого 2006 року (верхній лівий кут), протистояння 7.11.2005 р посередині.
Склад Сонячної системи Планети - 8 великих планет із супутниками і кільцями: Меркурій, Венера, Земля ( з Місяцем), Марс ( з Фобосом і Деймос), Юпітера ( з кільцем і не менше 63 супутників), Сатурн (з потужним кільцем і не менше 55 супутників) - ці планети видно неозброєним оком; Уран (відкритий в 1781г, з кільцем і не менше 29 супутника), Нептун (відкритий у 1846р, з кільцем і не менше 13 супутників). Карликові планети Плутон (відкритий в 1930-их, його супутник Харон - була планетою до 24.08.2006 року), Церера (перший астероїд, відкритий в 1801г), і об'єкти пояса Койпера: Еріс (136199, відкритий в 2003р) і Седна (90377, відкритий в 2003р). Малі планети - астероїди = (перший Церера відкритий в 1801г - переведений у розряд карликових планет), розташовані в основному в 4-х поясах: Головному - між орбітами Марса і Юпітера, поясі Койпера - за орбітою Нептуна, троянці: на орбіті Юпітера і Нептуна. Розміри менше 800 км. Відомо майже 300 000. Комети - невеликі тіла до 100 км в діаметрі, конгломерат пилу і льоду, які рухаються по дуже витягнутих орбітах. Хмара Оорта (резервуар комет) на периферії Сонячної системи (3000 - 160000 а.е). Метеорні тіла - невеликі тіла від піщинок до каменів у декілька метрів діаметром (утворюються від комет і дроблення астероїдів). Невеликі при вході в земну атмосферу згоряють, а ті, які досягають Землі - метеорити. Міжпланетна пил - від комет і дроблення астероїдів. Міжпланетний газ - від Сонця і планет, дуже розряджений. Електромагнітне випромінювання та гравітаційні хвилі.
Петлеобразное рух планет Більш ніж за 2000 років до НЕ люди помітили, що деякі зірки переміщуються по небу - їх пізніше греки назвали "блукаючими" - планетами. Нинішню назву планет запозичена у стародавніх римлян. З'ясувалося, що планети рухаються в зодіакальних сузір'ях. Оскільки при спостереженні з Землі на рух планет навколо Сонця накладається ще й рух Землі по своїй орбіті, планети переміщуються на фоні зірок з заходу на схід (прямий рух), то зі сходу на захід (назадній рух). Пояснити цей рух зміг до 1539 році польський астроном Микола Коперник (1473-1543). Для внутрішньої, Венери Для зовнішньої, Марса Характер видимого руху планети залежить від того, до якої групи вона належить.
Видимий рух Марса серед зірок у період з 1.10.2007 по 1.04.2008 Венера і Юпітер в променях вечірньої зорі. Рідкісне небесне явище: п'ять планет Сонячної системи (всі які тільки можна побачити неозброєним оком) зустрілися на вечірньому небі! З 13 по 16 травня 2002р біля "блукаючих світил" був присутній серп молодого Місяця.
Конфігурація планет Для нижніх(внутрішніх) з'єднання планета знаходиться на прямою Сонце-Земля. верхнє - планета за Сонцем (V2). нижнє - планета перед Сонцем (V4). елонгація - кутове видалення планети від Сонця. мак: Меркурія-28о, Венери-48о. східна - планета видно на сході до сходу Сонця в променях ранкової зорі (V1). західна - планету видно на заході у променях вечірньої зорі після заходу Сонця (V3). Нижні (внутрішні) - планети, орбіти яких лежать всередині земної орбіти. Верхні (зовнішні) - планети, орбіти яких знаходяться за орбітою Землі. Конфігурація - характерне взаємне розташування планети, Сонця і Землі. Для верхніх (зовнішніх) з'єднання - планета за Сонцем, на прямою Сонце-Земля (М1). протистояння - планета за Землею від Сонця - найкращий час спостереження планет, вона повністю освітлена Сонцем (М3). квадратура - чверть кола західна - планета спостерігається в західній стороні (М4). східна-спостерігається в східній стороні (М2). Види Зовнішня планета може знаходитися на будь-якому кутовому відстані від Сонця.
Умови видимості внутрішніх планет Внутрішні планети найкраще видно при максимальному видаленні від Сонця (елонгації), яка для Меркурія складає 28о, Венери-48о.
Періоди обертання планет У ході розробки геліоцентричної системи будови світу Микола Коперник до 1539 році отримав формули (рівняння синодического періоду) для розрахунку періодів звернення планет і вперше їх вичислив. Нижні (внутрішні) планети рухаються по орбіті швидше Землі, а верхні (зовнішні) повільніше. Сидеричний (T-зірковий) -проміжок часу, протягом якого планета робить повний оборот навколо Сонця по своїй орбіті відносно зірок. Синодичний (S) - проміжок часу між двома послідовними однаковими конфігураціями планети. для внутрішніх для зовнішніх
В зеніті рефракція мінімальна - вона зростає по мірі нахилу до горизонту до 35' і сильно залежить від фізичних характеристик атмосфери: складу, щільності, тиску, температури. Внаслідок рефракції справжня висота небесних світил завжди менше їх видимої висоти. Спотворюються форма і кутові розміри світил: на сході і заході поблизу горизонту "сплющуються" диски Сонця і Місяця, оскільки нижній край диска піднімається рефракцією сильніше верхнього. Заломлення променів зоряного світла в атмосферних шарах (потоків) різної щільності викликає мерехтіння зірок - нерівномірні посилення і ослаблення їх блиску, супроводжуються змінами їх кольору. Астрономічна рефракція - явище заломлення (викривлення) світлових променів при проходженні через атмосферу, викликане оптичною неоднорідністю атмосфери. Рефракція змінює зенітне відстань (висоту) світил, "піднімаючи" зображення світил над їх істинними положеннями. Космічні явища Небесні явища, що виникають внаслідок даних космічних явищ Атмосферна рефракція: - спотворення небесних координат світил; - необхідність поправки екваторіальних координат небесних світил на рефракцію; - спотворення форми і кутових розмірів небесних світил по висоті на сході і заході; - мерехтіння зірок; - "зелений промінь". Розсіяння світла в атмосфері Землі: - блакитний колір денного неба; - синій, бузковий колір вечірнього (ранкового) неба; - сутінки. - тривалість світлового часу доби (дня) перевищує проміжок часу від сходу до заходу Сонця; - білі ночі; полярний день і полярна ніч на високих широтах; - світіння нічного неба; - зоря; червоний колір зорі; - почервоніння дисків Сонця і Місяця на сході і заході.
Схожі презентації
Категорії