X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики"

Завантажити презентацію

"Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики.

Слайд 2

Штучні Супутники Землі - космічні літальні апарати, виведені на орбіти довкола Землі і призначені для вирішення наукових і прикладних завдань. Запуск першого штучного супутнику Землі, що став першим штучним небесним тілом, створеною людиною, був здійснений в СРСР 4 жовтня 1957.

Слайд 3

За допомогою цього ІСЗ(штучний супутник Землі) вперше була виміряна щільність верхньої атмосфери, досліджені особливості поширення радіосигналів в іоносфері, перевірені теоретичні розрахунки і основні технічні рішення, пов'язані з виведенням ІСЗ на орбіту. 1 лютого 1958 на орбіту був виведений перший американський ІСЗ «Експлорер-1». Рух штучного супутника Землі

Слайд 4

Декілька пізніше самостійні запуски ІСЗ виробили і інші країни: 26 листопада 1965 — Франція (супутник «А-1»); 29 листопада 1967 — Австралія («ВРЕСАТ-1»); 11 лютого 1970 — Японія («Осумі»); 24 квітня 1970 — Китайська Народна Республіка («Китай-1»); 28 жовтня 1971 — Великобританія («Просперо»).

Слайд 5

Космонавтика та її розвиток Космонавтика - наука про політ літальних апаратів у світовий простір, і вид людської діяльності, спрямований на пізнання космосу і космічних об'єктів технічними засобами.

Слайд 6

Після початку практичного освоєння космічного простору 4 жовтня 1957 року при запуску першого штучного супутника Землі, розвиток космонавтики характеризувалися не співпрацею, а гострою конкуренцією між державами. Співпраця стала інтенсивно розвиватися тільки в останні десятиліття, завдяки спільній побудові Міжнародної космічної станції і дослідженням, які проводилися на її борту.

Слайд 7

Перший орбітальний космічний політ Білка і Стрілка - радянські собаки-космонавти, перші тварини, які вчинили орбітальний космічний політ і повернулися на Землю неушкодженими. Політ проходив на кораблі «Супутник-5». Старт відбувся 19 серпня 1960 року, політ тривав більше 25 годин, за цей час корабель здійснив 17 повних витків навколо Землі.

Слайд 8

Основною метою експерименту було дослідження впливу факторів космічного польоту на організм тварин та інших біологічних об'єктів, вивчення дії космічної радіації на тваринні і рослинні організми, на стан їх життєдіяльності і спадковість, відпрацювання систем, що забезпечують життєдіяльність людини, безпека польоту та благополучне повернення на Землю.

Слайд 9

Перший політ у космос людини 12 квітня 1961 — здійснено перший політ людини у космос (Ю. Гагарін) на кораблі «Восток-1». Окрім Гагаріна, були ще претенденти на перший політ в космос, усього двадцять осіб. Кандидати набиралися серед льотчиків-випробовувачів за рішенням Корольова, котрий вважав, що такі льотчики вже мають досвід перевантажень, стресових ситуацій і перепадів тиску. Відбір до першого загону космонавтів відбувався за медичними, психологічними і деякими іншими параметрами: вік 25-30 років, зріст не більше 170 см, маса не більше 70-72 кг, здатність до висотної і стратосферної адаптації, швидкість реакції, фізична витривалість, психологічна врівноваженість.

Слайд 10

Політ жінки у космос 16 червня 1963 — здійснено перший у світі політ у космос жінки-космонавта (Валентина Терешкова) на космічному кораблі «Восток-6». (СРСР). Після перших успішних польотів радянських космонавтів у Корольова з'явилася ідея запустити в космос жінку-космонавта. На початку 1962 року почався пошук. Із сотень кандидатур були обрані п'ятеро: Жанна Єркін, Тетяна Кузнєцова, Валентина Пономарьова, Ірина Соловйова і Валентина Терешкова. Під час навчання жінки проходили тренування на стійкість організму до факторів космічного польоту. Спочатку передбачався одночасний політ двох жіночих екіпажів, проте в березні 1963 року від цього плану відмовилися, і стала задача вибору однієї з п'яти кандидатур. Цією кандидатурою Виявилась Терешкова.

Слайд 11

Важливі події

Слайд 12

18 березня 1965 — здійснено перший в історії вихід людини у відкритий космос. Космонавт Олексій Леонов здійснив вихід у відкритий космос з корабля «Восход-2». 21 липня 1969 — перша висадка людини на Місяць (Н. Армстронг) в рамках місячної експедиції корабля «Аполлон-11», що доставив на Землю, серед іншого і перші проби місячного ґрунту. (США) 17 листопада 1970 — м'яка посадка і початок роботи першого у світі напівавтоматичного самохідного апарата, дистанційно керованого з Землі: «Луноход-1». (СРСР). 19 квітня 1971 — запущено першу орбітальну станцію «Салют-1». 12 квітня 1981 — перший політ першого багаторазового транспортного космічного корабля «Колумбія». (США).

Слайд 13

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія