X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Планета Сатурн

Завантажити презентацію

Планета Сатурн

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала: Учениця 11 класу Ленчовська Христина Перевірив: Вчитель астрономії Воробйов В.І.

Слайд 2

Першим описав планету: Галілей. Дата: 1610 року, навіть сформулював теорію кілець. Кільця Сатурна складаються з льоду, каменів, пилу та інших міжзоряних утворень.

Слайд 3

Орбіта: 1429400000 від Сонця. Діаметр: 120 536 км.  Маса: 5.6851 × 10 ^ 26. Подібно Юпітеру, Сатурн складається приблизно на 75% з водню і на 25% з гелію зі слідами води, метану, аміаку і каменю, що відповідає складу споконвічної Сонячної Туманності, з якої була сформована Сонячна система.

Слайд 4

Сатурн названий на честь давньоримського бога. Її оточують яскраві кільця, ширина яких десятки тисяч кілометрів. Товщина - не більше одного кілометра. Кільця утворені різними частками, камінням, брилами різних розмірів, покритими льодом, снігом та інеєм. t - 170 C.• Супутники - 33 (Титан).

Слайд 5

У невеликий телескоп видно два кільця, розділені темної щілиною. Насправді кілець сім. Всі вони обертаються навколо планети. Вчені довели шляхом розрахунків, що кільця не суцільні, а складаються з безлічі окремих частинок, що мають структуру метеоритів, розмірами від декількох сантиметрів до одного-двох метрів, а також пилу.

Слайд 6

По відношенню до планети кільця завжди розташовані в площині екватора. Але через кожні 14,7 року кільця бувають повернені до Землі ребром, тому в телескоп не видно: тільки їхнє тіло тонкою вузькою смужкою перекреслює диск планети. Планета, так само як і Юпітер, сплющена біля полюсів, так як дуже швидко обертається навколо своєї осі (з періодом всього в 10ч15 ').

Слайд 7

Газоподібна структура Сатурна. Як і Юпітер, Сатурн має газоподібну структуру. Дослідження показали, що середня щільність у вісім разів менше земної і в два з лишнім рази менше, ніж у Сонця.

Слайд 8

Що всередині Сатурну? Суміш водню з гелієм до середини планети змінюється розплавленим силікатно - металевим ядром. Сатурн за рахунок своєї енергії своїх гарячих надр підтримує температуру верхніх шарів близько -170 С.

Слайд 9

Трохи про температуру Сатурна. Якби він не мав гарячого ядра, то температура поверхні була б ще нижче. Так як від Сонця він отримує теплоти в 32 рази менше, ніж Земля, так майже половина її відбивається.

Слайд 10

Магнітне поле Сатурна. «Піонер-11», який у 1979 році пролетів поблизу Сатурна, виявив у нього радіовипромінювання. Це говорить про наявність магнітного поля. Всі супутники Цією планети, як і Місяць, повернуті до своєї планети однією і тією ж стороною.

Слайд 11

Супутник Сатурна. Найбільший супутник Сатурна-Титан, єдиний з супутників в Сонячній системі, оточений щільною атмосферою. Сатурн, хоча і схожий на свого побратима-Юпітера, має цілий ряд своїх власних загадок, на які належить знайти відповіді.

Слайд 12

Титан Титан - найбільший з відомих супутників Сатурна. Орбіта: 1221830 км від Сатурна Діаметр: 5 150 км Маса: 1.35е23 кг У грецькій міфології Титани були сімейством гігантів, дітьми Урана і Геї, які прагнули керувати небесами, але були повалені і витіснені Зевсом. Титан був відкритий Гюйгенсом в 1655 році.

Слайд 13

Сатурн - найдивовижніша планета в Сонячній системі. Широке, цілком плоске кільце оточує екватор планети, як капелюх - її поля. Воно розташоване похило до того кола, по якому Сатурн обходить Сонце за 29,5 років.

Слайд 14

Про Сатурн і його кільця. Тому залежно від положення Сатурна на його шляху кільце повертається до нас то одним боком, то інший. Кожні 15 років воно розташовується до нас ребром, і тоді його не можна розгледіти навіть у найсильніші телескопи, а це значить, що кільце дуже тонке: його товщина не більше 10 - 15 км.

Слайд 15

Вивчення Сатурна. Вивчення Сатурна за допомогою досконаліших телескопів показало, що кільце розпадається на три частини, що складають як би три незалежних кільця, вкладених одне в інше

Слайд 16

“Око” Сатурна. «Око» - це пилова буря, яка не проходить вже близько 400 років. А ця буря ніщо інше, як солітон. Це довга потужна хвиля, енергія якої не може зникнути відразу, і тому йде по затухаючої. Кожного разу повертаючись, але вже з меншою кількістю енергії.

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія