X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Космос: далекий чи близький?"

Завантажити презентацію

"Космос: далекий чи близький?"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Космос: далекий чи близький? Виконала учениця 5-Б класу

Слайд 2

12 квітня все людство відзначало Всесвітній день авіації та космонавтики Це свято виникло на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нового.

Слайд 3

Уявлення давніх народів про світ та космос Давні індійці уявляли собі Землю у вигляді площини, що лежить на спинах слонів, які стоять на панцирі черепахи.

Слайд 4

Жителі Вавилона уявляли Землю у вигляді гори. Гора ця оточена морем, а на нього, як перевернута чаша, спирається тверде небо — небесний світ, де, як і на Землі, є суша, вода і повітря.

Слайд 5

У поемах Гомера «Іліада» та «Одіссея» говориться про Землю як про диск, що нагадує щит воїна. Сушу з усіх сторін омиває річка Океан. Над Землею розкинувся мідний небозвід, по якому рухається Сонце, підіймаючись щодня з вод Океану на сході і занурюючись у них на заході.

Слайд 6

Грецький філософ Фалес уявляв Всесвіт у вигляді рідкої маси, всередині якої знаходиться великий пузир, що має форму півкулі. Увігнута поверхня цього пузиря — небесний звід, а на нижній, плоскій поверхні плаває плоска Земля.

Слайд 7

Філософ Анаксимандр уявляв Землю відрізком колони або циліндра. Середину Землі займає суша у вигляді великого круглого острова Ойкумени («населеної Землі»), оточеного океаном. Морський басейн всередині Ойкумени ділить її на дві приблизно рівні частини: Європу та Азію, місто Дельфи — «пуп Землі». Анаксимандр вважав, що Земля — центр Всесвіту.

Слайд 8

Були й інші теорії: Три кити; Дерево життя; Плоский диск та бог Геліос; Та багато інших.

Слайд 9

Першою, хто відвідав космос, була собака Лайка.

Слайд 10

Першою людиною у космосі був льотчик-випробувач Юрій Гагарін.

Слайд 11

У наш час відомо 9 планет Сонячної системи: Меркурій; Венера; Земля; Марс; Юпітер; Сатурн; Уран; Нептун; Плутон, який, можливо, не є планетою.

Слайд 12

Недослідженими є Чорні та Білі діри.

Слайд 13

Усі зірки складають сузір'я.

Слайд 14

Чи далекий космос, чи близький, кожен вирішує для себе, поки така велика територія простору залишається недослідженою. Навіть досі про космос існує безліч містичних легенд. А ви вірите в якусь із них?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія