X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чи є життя у Всесвіті

Завантажити презентацію

Чи є життя у Всесвіті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Житт я — з точки зору природознавства — це динамічний стан організму, який полягає в неперервності процесів обміну матерією та енергією із зовнішнім середовищем. Життя є одним з небагатьох процесів у світі, які зменшують ентропію (нехай лише локально).

Слайд 3

Поняття "Живий організм" або "життя" повинні володіти наступними властивостями: здатність долати наростання ентропії пристосованість до існування в даних умовах оточуючого середовища пристосовність всіх частин організму (молекул, клітин і органів) до виконуваних в життєвому процесі функцій здатність до збереження і передачі спадкової інформації.

Слайд 4

На малюнку - одне з уявлень про розповсюдженість життя у Всесвіті, як існування виключно «вуглеводневої» людини, що живе в даний час на планеті Земля. Це - вірогідний розподіл хімічно адекватної нам форми життя у Всесвіті, орієнтовно пов'язаний з аналогічним нашому процесом обміну тих же хімічних речовин і геометричними розмірами, визначуваними гравітаційними характеристиками планет.

Слайд 5

Життєздатність планети (англ. planetary habitability) — здатність планети або її супутника бути потенційно придатної для виникнення й підтримки життя.

Слайд 6

Оскільки існування живих організмів на інших планетах, крім Землі, не доведене, будь-яку планету не можна впевнено визнати придатною, мова йде про естраполяції інформації про фізико-хімічні умови на Землі, а також у Сонячній системі.

Слайд 7

Такі характеристики як: тип зірки, відстань між Землею й сонцем, маса й орбіта Землі сприяють розвитку не тільки одноклітинних організмів, здатних існувати в широкому діапазоні температур, але й багатоклітинних організмів. Дослідження в цій області, як теоретичні, так і експериментальні, є предметом відносно молодий наукової дисципліни астробіології, що входить до складу планетології.

Слайд 8

У програмі розвитку астробіології NASA критерії придатності планет для розвитку життя визначені як: «Більші ділянки рідкого водного середовища; умови, що сприяють синтезу складних органічних речовин; наявність джерела енергії для підтримки метаболізма.»

Слайд 9

Раніше повідомлялося, що NASA готується оголосити про те, що на Марсі виявлені ознаки органічного життя. За інформацією, отриманою з наукових приладів, під поверхнею Червоної планети можуть існувати бактерії. Там вони захищені від холоду і жорсткого ультрафіолетового випромінювання.

Слайд 10

Знахідка шматка деревини на Марсі вразила учених. У своїх блогах в Інтернеті вони стверджують, що від широкої публіки приховується той "факт", що на Марсі є ліси. Знімок був зроблений марсоходом поряд з кратером Ендуранс. Видання зазначає, що швидше за все, це зорова ілюзія, коли випадковим рисам надається значення і, наприклад,в хмарах бачиться символ.

Слайд 11

Учені NASA вважають, що рельєфні канали на Марсі проклала вода, яка утворилася під час таненні криги, близько 1,25 мільйонів років. Судячи з усього, це був останній період, коли поверхнею Марса протікала вода, вважає група американських дослідників з університету Брауна в штаті Род-Айленд.

Слайд 12

Експеримент, проведений апаратом "Фенікс", показав, що грунт з північних арктичних рівнин планети - лужний, хоча і не дуже лужний, а також що там багато живильних речовин, необхідних рослинам.

Слайд 13

Екс- керівник фотослужби лунної лабораторії NASA Кен Джонстон, який обіцяв розкрити сенсаційні таємниці Місяця, провів обіцяну прес-конференцию. Джонстон стверджує, що американці при высадці на супутник Землі знашли там "древні руїни неприроднього походження" і раніше невідому технологію управління гравітацією.

Слайд 14

!!! Нещодавно астрономи виявили вісім нових планет у межах нашої галактики, на одній з яких є можливість для виникнення життя, - повідомляє Бі-Бі-Сі. Ці планети знаходяться поза межами нашої сонячної системи, обертаються навколо зірки, подібної до нашого Сонця. Усі ці планети є гігантськими сукупченнями газу. Одна з найбільших планет дуже схожа з Юпітером. Обертаючись навколо зірки Epsilon Eridani, вона захищає менші планети від небезпечних комет і астероїдів. Це значно збільшує шанси для виникнення там життя.

Слайд 15

!!! Дослідницька група під керівництвом професора хімії університету Міссурі-Колумбія Рейнера Глейзера опублікувала в журналі Astrobiology статтю з описом можливого механізму утворення піримідинового кільця з молекул HCN. Ця реакція створює можливість для формування аденіна в галактичних хмарах пилу, що містять значні кількості HCN.

Слайд 16

Міжнародна група вчених прийшла до висновку, що джерелом виникнення життя у Всесвіті можуть бути масивні чорні дірки, що викидають зі своїх надр розігрітий газ, який складається в основному з вуглецю і кисню - основних складових органічних молекул.

Слайд 17

Окрім пошуку екзопланет існує ще один підхід до виявлення життя за межами Землі – аналіз хімічного складу космічних об’єктів. А вірніше, пошук органічних об’єднань, складаючих основу живої матерії.

Слайд 18

В 2004 році група учених під керівництвом Георгія Манагадзе з Інституту космічних досліджень РАН показала, що синтез відбувається в плазменному викиді, який формується при ударі частиць. Ці зіштовхнення, в результаті яких може сформуватися органіка, постійно відбуваються в космічному просторі.

Слайд 19

У 2004 році спеціалісти з Університету Толедо в Огайо побачили в туманності Червоний Прямокутник молекули антрацену и пірену. Антрацен складається з 24 атомів, пірен – з 26.

Слайд 20

Європейські учені дослідили на метеориті Мурчісон (Murchison), який впав у Австралії в 1969 році, молекули урацилу и ксантіну – попередників при синтезі ДНК і РНК у земних організмів.

Слайд 21

Дослідники Европейського космічного агентства виявили, що коли HD 189733b(планета) проходить перед своєю зіркою, вона поглинає зіркове світло таким чином, що це може бути пояснено тільки присутністю водяної пари.

Слайд 22

Таким чином можна зробити висновок, що життя у Всесвіті все-таки існує… принаймні воно цілком можливе…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія