X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Архітектура Стародавнього Риму

Завантажити презентацію

Архітектура Стародавнього Риму

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Архітектура Стародавнього Риму

Слайд 2

Панорама Римського форуму Форум – серце античного Рима. Тут, між Палатинським, Капітолійським та Есквілінським пагорбами, давні римляни висушили болотистий грунт та влаштували форум – зосередження політичного, релігійного, торгового життя міста.

Слайд 3

Храм Сатурна. Храм Вести Храм Сатурна – один з найдавніших храмів. Храм побудовано в епоху царів, в ньому зберігалася міська казна. Храм Вести побудовано наприкінці ІІ ст. до н.е. Від нього лишився тільки круглий фундамент з цегли. На ньому було побудовано будинок весталок – дівчат жриць, обов’язком яких було збереження незгасимого священного вогню, символу вічного існування Рима.

Слайд 4

Храм Антоніна і Фаустіни Храм Антоніна і Фаустіни, батьків Марка Аврелія, почато у 141 році Антоніном Пієм, був пізніше трансформований в базиліку Сан Лоренцо ін Міранда: ця обставина сприяла його збереженню

Слайд 5

Колізей – Амфітеатр Флавіїв Урочисте відкриття амфітеатру, закладеного у 72 році при Віспасіані, супроводжувалось забиттям 5 тис. тварин. Криваві вистави, в т.ч. гладіаторські бої, проходили до 523 року, часів правління Теодоріха. Шедевр будівничого мистецтва, овальний Колізей, має розміри 188м х 156м. Висота фасаду 48,5м; 80 вхідних арок впускали до 55 тис. глядачів.

Слайд 6

Колізей

Слайд 7

Імператорські Форуми Коли Римський Форум перестав задовольняти потреби населення Риму, кількість якого зростало, поетапно зводилися Форуми, названі за історичною епохою, Імператорськими. Першим з Імператорських форумів був Форум Цезаря, закладений у 46 р. до н.е., коли тут було встановлено бронзову статую римському диктатору. Передбачалося, що цей Форум, присвячений перемозі Цезаря над Помпеєм у битві при Фарсалі, стане новим центром міста.

Слайд 8

Форум Траяна Останнім за часом і найпишнішим був Форум Траяна (300 х 185 м), збудований на честь перемоги над даками. Його звів знаменитий майстер античності Аполлодор Дамаскський

Слайд 9

Колона Траяна Колона, колись поліхромна, заввишки 40м була побудована у 113 році за наказом імператора Траяна як тріумфальний пам’ятник його переможному походу в Дакію. 45 мініатюрних отворів дають світло всередину колони, де розміщено гвинтові східці. Зверху монумента – статуя Апостола Петра, яку розташовано там у 1587 році замість статуї римського імператора.

Слайд 10

Рельєфи на колоні Траяна Колона Траяна - «кінематографічний» пам’ятник Давнього Риму Цей унікальний пам'ятник вкритий спіралевидними рельєфами – «кадрами». Рельєфи читаються зліва направо, роблять 23 оберти кругом стовбура колони, що складається з 17 блоків, здобути у мармурових кар’єрах Луни.

Слайд 11

Арка Костянтина Рим багатий арками, призначеними для тріумфів та святкувань. Найбільш велична, краще за всі збереглася Арка Костянтина біля Колізею. Її збудовано у 315 році на честь перемоги імператора над Максенцієм. За переказами, під час битви Костянтин побачив хрест і знамення «сим переможеш», однак Арка Костянтина ніякої християнської емблематики не має. Давньоримські майстри відобразили батальні сцени та переможців у жорсткому і виразному стилі. Це – єдина арка в Римі, збудована на честь перемоги не над зовнішнім ворогом, а в міжусобній війні.

Слайд 12

Арка Септимія Севера На Римському Форумі стоїть Арка Септимія Севера (203 рік н.е), присвячена також його синам Каракаллі та Геті. Ім’я Гети, однак було збите, коли Каракала підступно розправився з рідним братом

Слайд 13

Арка Тіта Більш стримана, але й більш вишукана, відома Арка Тіта, побудована у 81 році н.е. На барельєфах її внутрішнього зводу – сцени пограбування ієрусалимського Храму, в т.ч. викрадення великого іудейського семисвічника.

Слайд 14

Обеліск Фламінія Як ніяке інше місто світу, Рим багатий на обеліски, більшість з яких – давньоєгипетські. Ці величезні моноліти – старовинні символи сонця і безсмертя. Всього їх тринадцять. Найдавніший і найвищий (31м) – гранітний обеліск на площі Сан Джовані ін Латерано. Четвертий за висотою обеліск (24м) з ієрогліфами близько 1300 року до н.е. Цей обеліск був привезений до Риму імператором Августом на знак перемоги над Єгиптом.

Слайд 15

Пантеон Цю споруду збудовано трохи раніше початку нашої ери Марком Агріппою на честь імператора Августа, але у 120 році за Адріана, набуло сучасних форм. З усіх античних пам’яток вона найкраще збереглася. Незвичайним в цій споруді є гармонійне поєднання фронтального портика з тимпаном, характерним для грецьких храмів, та округлого корпусу, типового для римських бань. Діаметр фундаменту та висота споруди рівні (43,3м).

Слайд 16

Пантеон – інтер’єр У вершині купола зроблено отвір, єдиний, через який світло попадає всередину.

Слайд 17

Стара Аппієва дорога Одна з найвідоміших, найдовших давніх доріг, що найкраще збереглася. Починається біля Терм Каракали, 90 км завдовжки. Прокладена у відповідності з інженерними критеріями рівня ХХ століття, чотиришарова і замощена, має пішохідні тротуари і посадки дерев. Каміння цієї дороги пам’ятає кроки римських легіонерів, що відправлялися на завоювання південних областей Апеннінського півострова. В дні розправи з повстанцями Спартака по її обочинах темніли хрести з розп’ятими тілами учасників повстання.

Слайд 18

Римські катакомби Римські катакомби - підземні поховальні комплекси, викопані першими християнами у ІІ-V століттях для поховання своїх єдиновірців, серед яких були і мученики за віру. Присутність могил останніх перетворила катакомби у справжні святилища, поклоніння яким почалося ще в давності і збереглося дотепер. Довгий час вважали, що перші християни в катакомбах ховалися від переслідувань. Проте зараз доведено, що вони були не сховищами, а достатньо відомим цвинтарями, які римська влада навіть охороняла. Єдине пояснення тому , що віруючі збиралися в таких підземеллях – це недостача місця на поверхні. Катакомби Св. Севастіана

Слайд 19

Катакомби Св. Каліста Крипта Пап Катакомби Прісцилли

Слайд 20

План Риму

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура