“ Хто вони, світила математики?
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Жили у бідній сім'ї Гаусс Абель Лузін Банах Тарталья Понтрягін Д’Аламбер Романуджан Лобачевський
Еваріст Галуа Еваріст Галуа ще в ранньому дитинстві прочитав першу математичну книжку, яка потрапила до його рук – це була «Геометрія» Лежандра. Він прочитав її з таким захопленням, як інші читають роман
Жан Лерон Д’Аламбер Його знайшов поліцейський. Його віддали на виховання у багатодітну сім’ю, жінці скляра. Хлопчика назвали Жаном Лероном (тобто Жаном Круглим) по імені церкви де його знайшли. Ставши дорослим, він сам собі вигадав ім’я: Жан Лерон Д’Аламбер.
Нікколо Тарталья Дійсне прізвище вченого- Фонтана. Народився в бідній сім’ї. Коли місто окупували французи, батько Нікколо загинув. Озвірілі солдати грабували, палили, вбивали. Маленького Нікколо тяжко поранили і викинули у вікно, при цьому пошкодили йому щелепу,у нього був розсічений язик. Матері ледве вдалося врятувати життя сина, але вільно розмовляти Нікколо вже не міг, мова його була вкрай незрозумілою, від чого він і дістав прізвисько Тарталья, тобто заїка.
Софія Василівна Ковалевська Софія Ковалевська виїхала за кордон, уклавши фіктивний шлюб, щоб мати можливість здобути математичну вищу освіту, оскільки в Росії жінці досягти цього було неможливо.
Блез Паскаль Блез Паскаль займався математикою попри заборону батьків. Від нього сховали всі підручники математики, але він винайшов свою термінологію.
Леонард Ейлер Леонард Ейлер важко працюючи, втратив зір у 29 років і до старості продовжував займатися математикою, виконуючи розрахунки подумки.
Карл Вейєрштрасс Карл спеціальної вищої освіти не мав, але задля занять наукою нерідко нехтував їжею та сном.
Математики - довгожителі Математики-довгожителі Тривалість життя Фалес Мілетський 92 Ла Валле Пуссен 87 Діофант, Жордан 84 Аньєзі, Вівіані, Штіфель 81 Піфагор, Платон 80 Гаусс, Галілей 78 Гулак, Лагранж 77 Ейлер, Ейнштейн 76 Архімед, Кардано 75 Чаплигін, Кантор, Адамс 73 Фішер, Браун 72 Вінер, Лейбніц, Кулік 70
Вчені, які вмирали від різного роду хвороб Від запалення легенів – Декарт, Больцано. Від чуми – Шикард. Від серцевого нападу – Лузін. Від паралічу серця – Ковалевська. Від злиднів і хвороб – Абель. У стані близькому до психозу – Больяй.
Вчені, які померли насильницькою смертю Під час повстання – Піфагор, Архімед. Вбили християнські фанатики – Гіпатія. Спалили інквізитори – Вальмес. Загинув на дуелі – Галуа. Вчинили самогубство – Ляпунов, Хаусдорф.
Схожі презентації
Категорії