X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“ Хто вони, світила математики?

Завантажити презентацію

“ Хто вони, світила математики?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Навчальний проект “ Хто вони, світила математики? ”

Слайд 2

Жили у славі Піфагор Архімед Гаусс Вієт Лагранж Ейлер

Слайд 3

Жили у бідній сім'ї Гаусс Абель Лузін Банах Тарталья Понтрягін Д’Аламбер Романуджан Лобачевський

Слайд 4

Народилися в багатій сім’ї Фалес Піфагор Платон Галілей Декарт Вівіані Архімед

Слайд 5

Еваріст Галуа Еваріст Галуа ще в ранньому дитинстві прочитав першу математичну книжку, яка потрапила до його рук – це була «Геометрія» Лежандра. Він прочитав її з таким захопленням, як інші читають роман

Слайд 6

Нільс Генріх Абель Нільс Абель тяжко працював,щоб заробити грошей на навчання.

Слайд 7

Микола Іванович Лобачевський

Слайд 8

Жан Лерон Д’Аламбер Його знайшов поліцейський. Його віддали на виховання у багатодітну сім’ю, жінці скляра. Хлопчика назвали Жаном Лероном (тобто Жаном Круглим) по імені церкви де його знайшли. Ставши дорослим, він сам собі вигадав ім’я: Жан Лерон Д’Аламбер.

Слайд 9

Нікколо Тарталья Дійсне прізвище вченого- Фонтана. Народився в бідній сім’ї. Коли місто окупували французи, батько Нікколо загинув. Озвірілі солдати грабували, палили, вбивали. Маленького Нікколо тяжко поранили і викинули у вікно, при цьому пошкодили йому щелепу,у нього був розсічений язик. Матері ледве вдалося врятувати життя сина, але вільно розмовляти Нікколо вже не міг, мова його була вкрай незрозумілою, від чого він і дістав прізвисько Тарталья, тобто заїка.

Слайд 10

Софія Василівна Ковалевська Софія Ковалевська виїхала за кордон, уклавши фіктивний шлюб, щоб мати можливість здобути математичну вищу освіту, оскільки в Росії жінці досягти цього було неможливо.

Слайд 11

Жозеф Луї Лагранж

Слайд 12

Архімед

Слайд 13

Платон

Слайд 14

Іпатія

Слайд 15

Боссю

Слайд 16

Леонтій Магницький

Слайд 17

Блез Паскаль Блез Паскаль займався математикою попри заборону батьків. Від нього сховали всі підручники математики, але він винайшов свою термінологію.

Слайд 18

Стефан Банах

Слайд 19

Рене Декарт

Слайд 20

Джон Валліс

Слайд 21

Микола Боголюбов

Слайд 22

Леонард Ейлер Леонард Ейлер важко працюючи, втратив зір у 29 років і до старості продовжував займатися математикою, виконуючи розрахунки подумки.

Слайд 23

Уїльям Олександр Гамільтон

Слайд 24

Софі Жермен

Слайд 25

Карл Вейєрштрасс Карл спеціальної вищої освіти не мав, але задля занять наукою нерідко нехтував їжею та сном.

Слайд 26

Математики - довгожителі Математики-довгожителі Тривалість життя Фалес Мілетський 92 Ла Валле Пуссен 87 Діофант, Жордан 84 Аньєзі, Вівіані, Штіфель 81 Піфагор, Платон 80 Гаусс, Галілей 78 Гулак, Лагранж 77 Ейлер, Ейнштейн 76 Архімед, Кардано 75 Чаплигін, Кантор, Адамс 73 Фішер, Браун 72 Вінер, Лейбніц, Кулік 70

Слайд 27

Вчені, які вмирали від різного роду хвороб Від запалення легенів – Декарт, Больцано. Від чуми – Шикард. Від серцевого нападу – Лузін. Від паралічу серця – Ковалевська. Від злиднів і хвороб – Абель. У стані близькому до психозу – Больяй.

Слайд 28

Вчені, які померли насильницькою смертю Під час повстання – Піфагор, Архімед. Вбили християнські фанатики – Гіпатія. Спалили інквізитори – Вальмес. Загинув на дуелі – Галуа. Вчинили самогубство – Ляпунов, Хаусдорф.

Слайд 29

Дякуємо за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Алгебра