X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Срібний вік російської поезії"

Завантажити презентацію

"Срібний вік російської поезії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

"Срібний вік російської поезії"

Слайд 2

На стику XIX і XX століть російська поезія пережила друге народження, яке згодом було названо її срібним століттям.

Слайд 3

Термін Срібний вік - образне назва періоду в історії російської поезії, що відноситься до початку XX століття і дане за аналогією з «Золотим століттям» (перша третина XIX століття). На авторство терміна претендували філософ Микола Бердяєв, поети і критики Микола Оцуп, Сергій Маковський.

Слайд 4

Символізм перше і саме значне з модерністських течій в Росії. За часом формування і особливостям світоглядної позиції в російському символізмі прийнято виділяти два основних етапи: Поетів, які дебютували в 1890-е роки, називають «старшими символістами». У 1900-ті роки в символізм влилися нові сили, істотно поновили вигляд течії - «младосимволизм».

Слайд 5

Поети-символісти: Блок Олександр Брюсов Валерій Бальмонт Костянтин Мережковський Дмитро Білий Андрій

Слайд 6

Акмеїзм (від грец. akme - вищий ступінь чого-небудь, розквіт, зрілість, вершина, вістря) - одна з модерністських течій в російській поезії 1910-х років, що сформувалася як реакція на крайнощі символізму.

Слайд 7

Поети-акмеїстів: Ахматова Анна Зенкевіч Михайло Городецький Сергій

Слайд 8

Футуризм (від лат. futurum - майбутнє) - загальна назва художніх авангардистських рухів 1910-х - початку 1920-х роках XX ст., передусім в Італії і Росії.

Слайд 9

Поети-футуристи: Ігор Северянин Введенський Олександр Каменський Василь

Слайд 10

Кубофутуризм - напрям у мистецтві 1910-х рр.., найбільш характерне для російського художнього авангарду тих років, яке намагалося поєднати принципи кубізму (розкладання предмета на складові структури) і футуризму (розвиток предмета в «четвертому вимірі», тобто в часі).

Слайд 11

Эгофутуризм - руське літературне протягом 1910-х роках, розвинуте в рамках футуризму. . На відміну від кубофутуризму, який виріс із творчої співдружності однодумців, эгофутуризм був індивідуальним винаходом поета Ігоря Сєверяніна.

Слайд 12

Имажинизм (від фр. і англ. image - образ) - літературно-художня течія, що виникла в Росії в перші післяреволюційні роки на основі літературної практики футуризму.

Слайд 13

Поети-имажинисты: Єсенін Сергій Рюрик Івнев Анатолій Марієнгоф

Слайд 14

Конструктивізм - радянський avant-garde метод (напрямок) в мистецтві , що отримав розвиток в 1920 - першій половині 1930 років.

Слайд 15

Сатирична поезія Поети-сатирики: Ізмайлов Олександр Теффі Саша Чорний

Слайд 16

Дякуємо за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література