X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лев Толстой

Завантажити презентацію

Лев Толстой

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лев Толстий Виконала: Шило Тетяна

Слайд 2

«Я народився в 28-му році, 28-го числа, і все моє життя 28 було для мене самим щасливим числом », - згадував Лев Миколайович. 

Слайд 3

Як згадує сестра, «Лев Миколайович у дитинстві відрізнявся особливою життєрадісністю; він був якийсь променистий. Коли, бувало, прибіжить в кімнату, то з такою радісною усмішкою, ніби зробив відкриття, про який хоче повідомити всім. Любив жартувати. Завжди був ніжний, ласкавий, поступливий; ніколи не був грубий. Якщо його приголубить - розплачеться. Скривдять його брати -- піде кудись подалі і плаче ».

Слайд 4

В роки юнацтва Толстой багато читав. У п'ятнадцять років він обожнював Жан-Жака Руссо, французького письменника і філософа XIX століття. Толстой прочитав всі його 20 томів і навіть носив медальйон з його портретом замість натільної хреста. Толстой зачитувався творами О. Пушкіна, М. Гоголя, І. Тургенєва, М. Лермонтова, Ч. Діккенса, Л. Стерна, Ф. Шіллера.

Слайд 5

         Лев Михайлович Толстой народився 9 вересня1828 р. в Ясній Поляні, поблизу Тули. Мати його, уроджена княжна Марія Миколаївна Волконська . Померла коли хлопчикові не було ще й  двох  років, а батько граф Микола Ілліч Толстой. Вихователькою його стала далека родичка Толстих   Т.А.Єргольська.

Слайд 6

(По матері Толстой був родичем О. С. Пушкіна)

Слайд 7

Микола Сергій Дмитро Марія Лев

Слайд 8

1844-1847р-навчався у Казанському Університеті,але не закінчив.

Слайд 9

1851 рік. Кавказький період «Кавказ - край дикий, в якому так дивно і поетично з'єднуються дві найбільш протилежні речі - війна і свобода». 1856 Л. Толстой «кидався в нове життя», очікуючи знайти «положення важкі, для яких потрібні сила душі і чеснота», «боюся, що не зумію добре перенести страждань і смерті»

Слайд 10

У 1862 році в 34-річному віці Толстой одружився з любові на 18-річній дівчині, дочці лікаря придворного відомства Софії Андріївні Берс.

Слайд 11

Через рік після одруження Толстой починає свій грандіозний твір роман-епопею "Війна і мир" (1863-69). Відразу після своєї появи в 1869 роман зміцнив за ним славу першого російського письменника.

Слайд 12

В 1891 Росію наздогнав голод. Толстой не міг не відгукнутися на нещастя: він організовував їдальні за свої кошти, щоб годувати голодуючих, писав статті про жахи голоду і про те, чим це загрожує, - про повний занепад села, писав про виродження народонаселення, про високу смертності у селян, про те, що привілейований клас «повинен піти у середу народу з усвідомленням своєї провини перед ним ».

Слайд 13

Помер Лев Миколайович Толстой у 1910 році далеко від своєї родини, від якої пішов, не витримавши протиріч зі своїми рідними у поглядах на важливі для нього проблеми релігії і народу. Великий, відомий усьому світові письменник прожив довге життя, з дитинства захоплений заповітною мрією: зробити всіх людей щасливими, якою він служив і словом і ділом.

Слайд 14

Романи Толстого "Війна і мир" і «Анна Кареніна» - вершини російської літератури і, безсумнівно, світова в момент своєї появи. З цих двох романів "Війна і мир" - масштабніше за своїм задумом, оскільки є романом-епопеєю.

Слайд 15

Кабінет Толстого

Слайд 16

1889 - 1899 рік. Роман «Воскресіння»

Слайд 17

80-90-ті роки 1886 рік. «Смерть Івана Ілліча». У центрі проблематики філософські питання психології людини - питання про життя і смерть, сенс життя і смерті. Смерть, за Толстим, спростовує весь усталений уклад у життя, заснований на брехні і відчуженні людей один від одного. Життя Іллі Ілліча Головіна звичайнісіньке і найжахливіше, визначається суспільством. У фіналі смерть сприймається героєм як початок нового життя. 1886 рік. П'єси «Влада темряви», « Плоди освіти» 1900 «Живий труп». «Отець Сергій» «Хаджі-Мурат» «Після балу»

Слайд 18

1873 – 1877 роки. «Анна Кареніна» Роман про сучасність. Дві сюжетні лінії: історія Анни Кареніної і історія Левіна - розвиваються паралельно. Обидва героя шукають щастя - поза сім'єю і в сім'ї («Думка сімейна») Зіткнення справжнього кохання з боргом матері та дружини. Пошук сенсу життя. Роман закінчується не смертю Анни, а духовно-релігійним прозрінням Левіна.

Слайд 19

Нині у його садибі знаходиться музей

Слайд 20

Толстой і Україна Лев Толстой здійснив поїздку у Київ протягом 14-16 червня 1879, відвідав Києво-Печерську лавру, Софійський і Михайлівський собори, духовну академію та деякі інші сакральні пам'ятки. Імовірно, зупинявся у сестри своєї дружини Г. А. Кузьминської на теперішній вулиці Льва Толстого № 9. Відтворив київські враження у праці«Дослідження догматичного богослов'я» та інших. У жовтні 1884 року Лев Толстой гостював у художника Миколи Ґе на хуторі Шевченковому поблизу села Івангорода, де відвідав івангородську лікарню та місцеву школу. Письменник побував також у селі Іржавець, зустрічався там з родиною Ревуцьких.

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

В старості взуття не носив.

Слайд 24

Був вегетаріанцем

Слайд 25

Був відлучений від церкви. Створив власне християнське вчення ”Толстовство”

Слайд 26

Автор “Абетки”,”Нової Абетки” і “Книги для читання”

Слайд 27

Відмовився від Нобелівської премії.

Слайд 28

Не любив вірші.

Слайд 29

Знав 11 мов.!

Слайд 30

В зрілому віці Толстой вільно володів англійською, французькою, німецькою мовами; знав грецьку, латинську, італійська, польська, чеська, сербська, старослов'янська, українська, татарська; вивчав давньоєврейську, турецька, голландська, болгарська та інші мови.

Слайд 31

Сенкан Лев Толстой Сильний,щирий,життєлюбий. Створює,пише,впливає. Намагався знайти сенс життя. Письменник.

Слайд 32

Пам’ятник Толстому

Слайд 33

Слайд 34

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література