X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Давньогрецький театр та його особливості

Завантажити презентацію

Давньогрецький театр та його особливості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Давньогрецький театр та його особливості

Слайд 2

Від Зевса і Мнемосіни, богині пам’яті, народилося 9 муз, покровительок різноманітних видів мистецтва та науки. Зевс Мнемосіна

Слайд 3

Мельпомена — муза трагедії Кліо — муза історії Мельпомена Кліо

Слайд 4

Ерато — муза любовної лірики Терпсіхора — муза танців Ерато Терпсіхора

Слайд 5

Талія — муза комедії Евтерпа — муза ліричної поезії Талия Евтерпа

Слайд 6

Полігімнія — муза гімнів Калліопа — муза епічної поезії Уранія — муза астрономії Полігімнія Калліопа Уранія

Слайд 7

Драматичні жанри та їх визначення Драма Комедія Трагедія Драма

Слайд 8

Драма — це один із видів драматичних жанрів, що зображує складний і серйозний конфлікт, напружену боротьбу між дійовими особами. Трагедія — драматичний жанр, в основу якого покладений дуже гострий та непримиренний суспільний конфлікт, який часто завершується смертю героя або героїв. Комедія — драматичний жанр, що висміює негативні суспільні явища, людські вади.

Слайд 9

Театр в Діонісі

Слайд 10

Театр в Приєні

Слайд 11

Театр в Афінах

Слайд 12

Слайд 13

Картка № 1 Запозичення класицизму з античного театру Антрактів (у сучасному розумінні цього слова) у давньогрецькому театрі не було. Гра відбувалася без перерви, і хор майже ніколи не залишав місця гри під час дії. За цих умов зміна дії у середині п’єси або розтягування її на тривалий час зумовлювали б порушення сценічної дії. Тому стало звичним, що дія трагедії відбувається в одному місці і не перевищує тривалістю одного дня. Ці особливості побудови грецької трагедії отримали у XVI ст. назву «єдності місця» та «єдності часу». Поетика французького класицизму надавала великого значення «єдностям» та вважала їх основним драматургічним принципом.

Слайд 14

Картка № 2 Провідні жанри давньогрецької драми Протягом V–IV ст. до н. е. драма в двох її жанрових різновидах — трагедія та комедія — стала провідним родом словесності. Трагедія своїм головним джерелом мала хорову лірику, зокрема дифірамб. Він виникає після появи актора, що виділяється з хору. Драматичний елемент посилюється, коли з’являється другий актор. У такий спосіб створюється можливість зображення конфлікту протилежних сил, що складає основу драми, тобто дії. Уперше другий актор був уведений Есхілом, за яким закріпилося ім’я «батька трагедії».

Слайд 15

Картка № 3 Особливості давньогрецької комедії Комедія у Давній Греції отримала офіційне визнання значно пізніше, ніж трагедія. - Давня комедія, здебільшого політична і викривальна, перетворила фольклорні «насмішкуваті» пісні на зброю політичної сатири та ідеологічної критики. - У комедії зберігалася необмежена свобода у виголошенні особистої насмішки над окремими громадянами з відвертим називанням їхніх імен. - Образи комедії — карикатурні, узагальнені, а не індивідуальні. - Сюжет має фантастичний характер, невідповідність дійсності якого й викликає комічний ефект.

Слайд 16

Картка № 4 Побудова давньогрецької драми Своєрідним є не тільки виконання давньогрецької драми, але й сама її побудова. Пісні хору розподіляють її на частини. Початкова частина до вступу хору називається прологом; пісня, яку співає хор,— парод; подальші діалогічні частини називаються епісодіями; хорові партії між двома епісодіями — це стасими, тобто стоячі пісні, оскільки виконувалися вони хором стоячи. головною й необхідною приналежністю. Поєднуючи у собі декламацію, співи, танці і музику, вона де в чому нагадувала сучасну оперу, але своєрідного характеру їй надавали обстановка, одяг та гра акторів, урочиста мова дійових осіб, насичена художніми образами.

Слайд 17

Домашнє завдання Вивчити конспект, склавши кросворд за даною темою. Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про життя та творчість Есхіла. Інсценувати 2 уривки з п’єси Есхіла «Прометей закутий»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література