X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Борис Леонідович Пастернак

Завантажити презентацію

Борис Леонідович Пастернак

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Борис Леонідович Пастернак (1890-1960)

Слайд 2

Борис Пастернак — ціла епоха в літературі. Він починав свою діяльність у період великих революційних зрушень і сподівань, але незабаром побачив, як надії на соціалістичне реформування суспільства зазнали краху, як людина опинилася в полоні ідеологічних ілюзій, як насильство витіснило ідеї про майбутню свободу, рівність і братерство; тому поезія Б. Пастернака — своєрідний психологічний літопис трагедії XX ст.

Слайд 3

Сім’яДитячі роки минули в атмосфері мистецтва й літератури, зустрічей з видатними творчими особистостями.У будинку його батька, відомого художника-графіка, часто бували М. Врубель, О.Скрябін, Рахманінов, Л. Толстой.

Слайд 4

Навчання В дитинстві Б.Пастернак опановував живопис, потім у 1903-1908рр. готувався до композиторської кар’єри. У 1909-1913рр. навчався на філософському відділенні історико-філологічного факультету Московського університету. 1912 року провів один семестр в Марбургському університеті (Німеччина), де відвідував лекції знаменитого філософа Германа Когена. Після закінчення університету Борис займався практично лише літературною діяльністю.

Слайд 5

Слайд 6

В особі Б.Пастернака поєднувалися філософ, поет і музикант. Йому притаманне філософське бачення світу, але водночас він відчував його як тонкий лірик, що прагне вічної гармонії, і саме цим відрізнявся від інших поетів XX ст. В особі Б.Пастернака поєднувалися філософ, поет і музикант. Йому притаманне філософське бачення світу, але водночас він відчував його як тонкий лірик, що прагне вічної гармонії, і саме цим відрізнявся від інших поетів XX ст. Хоча спершу Б. Пастернак підтримував зв'язок з футуристами та символістами, згодом він знайшов власний шлях у мистецтві.

Слайд 7

Перші книги