X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Віленське перемир'я"

Завантажити презентацію

"Віленське перемир'я"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Віленське перемир'я

Слайд 2

Передумови підписання перемир’я Причини укладення Віленського перемир’я  Умови Віленського перемир’я Наслідки підписання перемир'я

Слайд 3

Передумови підписання перемир’я У1655 році Швеція перебувала на піку свого розквіту у Північній Європі. Прагнула перетворити Балтійське море в своє « внутрішнє озеро».А також оголосила війну Речі Посполитій. Шведське військо , рухаючись з півночі на південь , швидко взяло Варшаву, Краків (деякі дрібніші міста). А російсько-козацькі війська , зайняли більшу частину Литви та українські володіння Корони , підходили до Любліна. Вести війну на два фронти Польща вже не могла ,адже нависла реальна загроза розділу Польсько- Литовської держави між Швецією і Росією. Король Ян II Казимир (ч-з посередництво імп. Фердинанда III) звернувся до царя Олексія Михайловича з пропозицією перемир'я і початку переговорів про укладення миру і установлення нових кордонів.

Слайд 4

Передумови підписання перемир’я Переговори у Вільно тривали протягом серпня-жовтня 1656 року. Проте українську делегацію(на вимогу польської сторони) не було допущено до участі в обговоренні умов, а пропозиції котрі висунув Богдан Хмельницький – навіть не розглядали. Відсилаючи прислане Хмельницьким у жовтні 1656 посольство на чолі з Романом Гапоненко , московські переговірники нічого не повідомили гетьману про хід ведення переговорів . В результаті гетьманські посли , не маючи даних про результати переговорів від московської сторони , повірили дезінформації польських дипломатів про те , що Гетьманщина знову передається під владу Польщі , а в разі непокори козаків російські війська виступлять проти них спільно з польськими . Великий гетьман литовський Януш Радзивілл уклав з Карлом Х Кейданський унію (визнав владу шведського короля над Великим Князівством Литовським) чим були зведені нанівець всі військові успіхи російсько-козацьких сил на землях Великого Князівства Литовського, а отже неминуче створювався конфлікт між Росією та Швецією , війська якої вже почали займати відвойовані в Литві міста.

Слайд 5

Причини укладення Віленського перемир’я  Польща прагнула уникнути війни на два фронти-проти Московської держави та Швеції; хотіла укласти перемир’я для відновлення сил. Росія ж, хотіла уникнути посилення Швеції, за рахунок польсько-литовських територій,бо тоді шведська армія дійшла б до російського кордону. Крім цього, вести війну на два фронти для Московської держави було обтяжливо.

Слайд 6

Умови Віленського перемир’я Саме тому 24 жовтня 1656 року в м.Вільно між Річчю Посполитою та Московською держав