X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Скасування кріпацтва у Росії та відміна рабства у США

Завантажити презентацію

Скасування кріпацтва у Росії та відміна рабства у США

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема проекту: «Скасування кріпацтва у Росії та відміна рабства у США» с.Лимани Жовтневого р-н Миколаївської області Лиманівська ЗОШ І-ІІІ ст. Виконав учень 9-го класу: Васильєв М.О. Вчитель: Ліпшеєв О.О.

Слайд 2

Скасування рабства в США Ра бство — насильницьке підпорядкування однієї людини іншою або однієї групи людей іншою групою людей. Слово походить від старослов'янського слова "раб" або "роб", яким у слов'ян називали робітника, людину, яка виконує ту, чи іншу господарську роботу. Пізніше з появою у світі рабовласництва, це слово стало вживатись у значенні — людина, яка виконує свої обов'язки примусово, яка знаходиться у власності інших людей або організацій і яку можна розглядати як таку ж складову господарства як і худобу чи знаряддя праці, можна продати, обміняти, убити без її згоди.

Слайд 3

Причини скасування рабства Поява у 1793 роки винаходу Е.Уїтні бавовноочищувального верстата, який збільшив продуктивність праці. У 1809 році почав діяти закон, який забороняв ввозити рабів до країни, але плантатори щороку нелегально ввозила до 15 тис. чоловік У 30 –ті роки ХІХ століття на на теренах США став поширюватися аболіціонізм – рух, учасників якого вимагали негайно знищити рабовласництво. Знущання з негрів і фізичне знищення їх білими не каралися за законом. Створення газети “Визволитель” В.Гаррісона.

Слайд 4

Значення А.Лінкольна у скасуванні рабства Біографія Авраам Лінкольн(1809-1865) народився у штаті Кентуккі в родині фермера. Його вчителями були книги і життя. Змінив кілька професій: працював лісорубом, землеробом, службовцем пошти, адвокатом. Від 1832 року займався політичною діяльністю. 1834 року стає членом Законодавчих зборів штату Іллінойс. В 1847 – 1849рр. – член конгресу США. Від 1854 року – член республіканської партії. В 1858 році взяв участь у виборах на посаду президента США, але програв. 1860 року перемігши на нових президентських виборах, А. Лінкольн стає главою американської держави. «Вівця і вовк по-різному розуміють слово «свобода», в цьому суть розбіжностей, які панують у людському суспільстві» — Авраам Лiнкольн

Слайд 5

Значення А.Лінкольна у скасуванні рабства Обрання А.Лінкольна президентом відобразило політичний компроміс пром