X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Скасування кріпацтва у Росії та відміна рабства у США

Завантажити презентацію

Скасування кріпацтва у Росії та відміна рабства у США

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема проекту: «Скасування кріпацтва у Росії та відміна рабства у США» с.Лимани Жовтневого р-н Миколаївської області Лиманівська ЗОШ І-ІІІ ст. Виконав учень 9-го класу: Васильєв М.О. Вчитель: Ліпшеєв О.О.

Слайд 2

Скасування рабства в США Ра бство — насильницьке підпорядкування однієї людини іншою або однієї групи людей іншою групою людей. Слово походить від старослов'янського слова "раб" або "роб", яким у слов'ян називали робітника, людину, яка виконує ту, чи іншу господарську роботу. Пізніше з появою у світі рабовласництва, це слово стало вживатись у значенні — людина, яка виконує свої обов'язки примусово, яка знаходиться у власності інших людей або організацій і яку можна розглядати як таку ж складову господарства як і худобу чи знаряддя праці, можна продати, обміняти, убити без її згоди.

Слайд 3

Причини скасування рабства Поява у 1793 роки винаходу Е.Уїтні бавовноочищувального верстата, який збільшив продуктивність праці. У 1809 році почав діяти закон, який забороняв ввозити рабів до країни, але плантатори щороку нелегально ввозила до 15 тис. чоловік У 30 –ті роки ХІХ століття на на теренах США став поширюватися аболіціонізм – рух, учасників якого вимагали негайно знищити рабовласництво. Знущання з негрів і фізичне знищення їх білими не каралися за законом. Створення газети “Визволитель” В.Гаррісона.

Слайд 4

Значення А.Лінкольна у скасуванні рабства Біографія Авраам Лінкольн(1809-1865) народився у штаті Кентуккі в родині фермера. Його вчителями були книги і життя. Змінив кілька професій: працював лісорубом, землеробом, службовцем пошти, адвокатом. Від 1832 року займався політичною діяльністю. 1834 року стає членом Законодавчих зборів штату Іллінойс. В 1847 – 1849рр. – член конгресу США. Від 1854 року – член республіканської партії. В 1858 році взяв участь у виборах на посаду президента США, але програв. 1860 року перемігши на нових президентських виборах, А. Лінкольн стає главою американської держави. «Вівця і вовк по-різному розуміють слово «свобода», в цьому суть розбіжностей, які панують у людському суспільстві» — Авраам Лiнкольн

Слайд 5

Значення А.Лінкольна у скасуванні рабства Обрання А.Лінкольна президентом відобразило політичний компроміс промисловців і фермерів Півночі. Його успіх означав політичний переворот – втрату плантаторами-рабовласниками свого впливу у федеральному уряді. Плантатори не хотіли примиритися з втратою посади президента. Вже в грудні 1860 – січні 1861 року зі складу США вийшло 8 штатів. Відокремившись, штати утворили Південну Конфедерацію з центром у Річмонді, обравши своїм президентом Д.Девіса

Слайд 6

Громадя нська війна в США 1861—1865 рр. — війна між північними штатами США і 11 рабовласницькими штатами Півдня, які відділилися від Сполучених Штатів Америки і повстали з метою збереження рабовласницького стану на території півдня США. Війна почалась з битви за Форт Самтер 12 квітня 1861 р. і закінчилась 26 травня 1865 р., коли останні війська конфедератів здалися. Під час війни відбулося близько 2000 битв. Ця війна була найбільшою за масштабом людських втрат серед усіх воєн, де брали участь США.

Слайд 7

Висновок До скасування рабства в США призвела довгоочікувана перемога Півночі над рабовласницьким Півднем у ході Громадянської війни 1861-1865 років. Після цієї події припинилося ввезення рабів на територію країни. 19 червня 1862 тодішній президент Сполучених Штатів Америки Авраам Лінкольн підписав закон, яким було скасовано рабство в США. 1 січня 1863 була прийнята Декларація незалежності, в якій також згадувалося про необхідність звільняти рабів, які перебували у великих землевласників. Але дія декларації практично почалося з закінченням збройного конфлікту між Півднем і Північчю США. У 1865 році була прийнята 13 поправка до Конституції, якою влада Америки задекларувала скасування рабства в США. Саме ця подія остаточно викорінила работоргівлю в Америці. Спочатку декларацію ратифікувала третина штатів, заборонивши на своїй території будь-яку примусову форму роботи. Але випадки работоргівлі на Американському континенті зустрічалися ще до початку 20 століття. На інших континентах ще деякий час раби становили чималу частину всього населення країн.

Слайд 8

Скасування кріпатства Кріпацтво (також кріпаччина, панщина, панське право) ( від “кріпостей” — купчих документів на землю, відомих у Росії з кінця XV ст.) — за феодалізму система правових норм, що встановлювала залежність селянина від феодала й неповну власність другого на селянина. Знаходило юридичний вираз у прикріпленні селянина до землі, праві феодала на працю та майно селянина, відчужуванні його як із землею, так і без неї, надзвичайному обмеженні дієздатності (відсутність у селянина права порядкувати нерухомим майном, спадщиною, виступати в суді, права державної присяги тощо).

Слайд 9

Причини реформи Економічна відсталість Росії. Поразка Росії в Кримській війні (1853—1856). Розвиток ринкових відносин вимагав скасування кріпосного права. Селянські виступи (1855 р.- «Київська Козаччина»; 1856 р. — «Рух в Таврію за волею»)

Слайд 10

Значення Олександр ІІ у скасуванні кріпацтва Олександр ІІ (17 квітня (29 квітня) 1818 — 1 березня (1 березня) 1881) — російський імператор з 1855. Старший син Миколи І. Здійснив ряд реформ: армійську, земську, судову, у 1861 скасував кріпосне право, за що одержав ім'я «Визволитель». З 1863 року перейшов до реакційної внутрішньої політики, на його життя неодноразово відбувалися замахи, і в 1881 він був убитий терористичною групою народовольців, нігілістами. Поразка Російської імперії у Кримській війні 1853—1856, криза економічного розвитку країни, національно-визвольний рух поневолених народів, примусили Олександра ІІ провести ряд реформ: відміна кріпосного права 1861, земельна, судова, міська та ін.

Слайд 11

Розвиток реформи 19 лютого 1861 були оприлюднені «Маніфест» про скасування кріпосного права та «Положення про селян, що виходять з кріпосної залежності», згідно з яким її позбулися 22,5 мільйонів осіб. Водночас за поміщиками залишалися всі їхні землі. Вони були зобов'язані надавати селянам так званий «садибний притулок» та тимчасові обробіткові ділянки, розміри яких визначалися спеціальними «уставними грамотами». Община залишалась, як і раніше, недоторканою. Реформа на місцях визначалася чотирма «Місцевими положеннями». Україна підпадала під дію трьох із них. Найвищі розміри наділів коливалися тут від 3 до 12 десятин на ревізьку душу (причому найбільші показники припадали на Степовий регіон), нижчі були на третину менші. На Лівобережжі землею наділяли згідно зі спадково-сімейним принципом, і відробітки тут були вищі, у Київській, Подільській та Волинській губерніях — за інвентарними правилами 1847—1848, і повинності тут були менші.

Слайд 12

Наслідки реформи Соціальна диференціація селян. Збереження поміщицького землеволодіння. Тимчасово зобов'язаний стан. Викупна операція Зниження купівельної спроможності селян. Обмеження самоврядування і правового статусу селян.

Слайд 13

Вплив цих подій на загальний розвиток США та Росії США Прискорення економічного розвитку країни Розвиток демократичних прав та свобод Прискорення капіталізації у промисловості та сільському господарстві Зростання міжнародного авторитету країни Росія Скасування кріпацтва поклало початок реформування усіх сфер суспільного життя Скасування кріпацтва пришвидшило економічний розвиток Росії, але у порівнянні із США промисловість та сільське господарство було розвинене гірше Реформа не вирішала усіх соціальних та економічних суперечностей, які були характерні для Росії

Слайд 14

Слайд 15

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Всесвітня історія