X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура Польщі XVIIIст

Завантажити презентацію

Культура Польщі XVIIIст

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

У ІІ половині ХVІІІ ст. у Польщі продовжували панувати ідеї Просвітництва. Розвиваються точні і природничі науки. Одним із тих, хто започаткував астрономічні дослідження на науковому рівні став Ян Снядецький.

Слайд 3

Обсерваторія при університеті у Вільно

Слайд 4

Ще один видатний польський астроном, з 1764р. - магістр філософських і вільних наук. Саме з його ініціативи у Вільно було створено обсерваторію. У 1797р. він передав управління нею Снядецькому. Крім астрономії, займався ще картографією та геодезією. У 1766р. розрахував точні координати Вільно та Гродно.

Слайд 5

Слайд 6

Створив семитомну “Історію польського народу”, що стала вагомим внеском в європейську історичні дослідження. Переклав польською мовою Горація і Тацита. З 1770р. разом з Альбертрадни починає видання журналу “Приємні і корисні розваги”, в якому розміщує свої ліричні і сатиричні вірші. У 1787р. створив “Опис Тавриди” – історичне дослідження Криму та його населення.

Слайд 7

Один з найвидатніших представників суспільно-політичної думки. У своїх працях аналізував причини занепаду Польщі й висував широку програму державного реформування. Його соратник – Станіслав Сташиц – обстоював необхідність проведення крім державних ще й соціальних реформ. Нині ім′я Сташица носить університет у м. Кєльце.

Слайд 8

Представник літературного напряму просвітницького класицизму. Він та його “колеги по цеху” – Францишек Богомолець, Юліан Урсин Німцевич – у своїх поємах і сатиричних творах викривали людські вади й погані вчинки, утверджуючи повагу до простої й порядної людини.

Слайд 9