X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Свято Покрови

Завантажити презентацію

Свято Покрови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Протопопівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Свято Покрови Підготувала та провела класний керівник 8-А класу Данечкіна О.А. 2011 рік

Слайд 2

За народним календарем у жовтні закінчувалася осінь і тому він був перехідним від осені до зими. Початком зими в українському селі вважалося свято Покрова.

Слайд 3

Свято це вперше виникло в Греції. Коли на Константинополь напали вороги й узяли місто в облогу, мешканці зібралися в церкві, щоб вимолити Боже благословення. Опівночі над ними зненацька з’явилася Мати Божа і підняла над головами людей омофор – вишите церковне покривало. Це був своєрідний знак, який символізував перемогу. Звідси й пішла назва – Покрова. Саме ця біла Покрова і стала своєрідним оберегом України. В Україні це велике свято, але з особливою повагою до нього ставилися запорізькі козаки. На честь Покрови будували церкви, перед походами молилися святій покровительці й захисниці, щоб вона допомагала їм у боях з ворогами. Вирушаючи човнами в море, козаки брали з собою ікону Матері Божої (а Покрова і є її прообразом), щоб вона оберігала їх у нелегкій дорозі.

Слайд 4

Люди здавна шукали посередників і заступників перед Богом. Саме таким і є в нашій уяві образ Пресвятої Богородиці, яка, ми віримо, якщо її дуже попросити, заступиться і допоможе в важкі хвилини життя. 14 жовтня одне з найбільших осінніх свят – свято Покрова. За народними уявленнями Покрова піклується про сім’ю, шлюб, здоров’я та благополуччя родини.

Слайд 5

Матусенько Божа, люба та мила, Як вечір надходить, усі ми в поклоні До тебе підносим маленькі долоні. І молимось щиро за маму і тата, За діда, бабусю, сестричку і брата, За всіх, кого любим, за всіх, хто нас любить, Хто нам помагає і ніжно голубить.

Слайд 6

Пресвятая Покрівонько, Перед твоїм покривалом Голови схиляєм. Прохаєм Покрівоньку од лиха укрити, Здоров’ячко всім нам знов обновити!

Слайд 7

  До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. Дівчата, яким надоїло дівувати, в свято Покрови потайки просять: “Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою”.   Для дівчат Покрова — найбільше свято: у молоді починався сезон вечорниць, а у господарів — період весіль.