X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Володимир Сосюра"

Завантажити презентацію

"Володимир Сосюра"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська література Виконала учениця 11-А класу Данільченко Віталія Спеціалізована школа I-III ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури міста Києва Володимир Сосюра. “Розстріляне безсмертя”, “Мазепа” (пролог) 2013

Слайд 2

Поему "Розстріляне безсмертя" В. Сосюра почав писати ще в довоєнний час, а закінчив у 1960 році. "Розстріляне безсмертя" - це твір про репресованих письменників, яких знищила сталінська система. Поема дуже довго замовчувалася і вперше вийшла друком аж у 1988 р. в журналі «Вітчизна» (№ 1). “Розстріляне безсмертя”

Слайд 3

Є підстави вважати, що «заспівна» частина твору "Розстріляне безсмертя" є поновленим з пам'яті уривком з втраченої поеми «Махно».

Слайд 4

Твір "Розстріляне безсмертя" засвідчив, що Сосюра ніколи не зраджував ідеалів юності. В поемі щиро й тепло йдеться про цвіт нашої творчої інтелігенції, який було брутально обірвано сталінським режимом. Хвилююча повінь ліризму, яка сповнює розповідь, часто переривається гострою критикою на адресу новітньої влади. Так, тема України, тема її драматичної історії в трагічної сучасності жила й пульсувала в творчості Сосюри впродовж усього його творчого життя.

Слайд 5

Поема «Мазепа» (розпочата 1929 р., завершена в 1959 — 1960) віднесена до «заборонених творів», разом з ґрунтовним літературознавчим аналізом вона була опублікована в журналі «Київ» лише 1988р., адже за сталінщини опублікувати її не було ніякої змоги, бо постать гетьмана у ті часи офіційно спотворювалася, а його дії вважалися зрадницькими.

Слайд 6

У поемі акцентується, що Мазепа ніколи не був зрадником рідного народу, а дбав про нього, намагався звільнити від московського колоніального пригнічення. Звичайно, поразка гетьмана наклала драматично-трагічний відбиток на його образ у художньому трактуванні Сосюри.

Слайд 7

Твір “Мазепа” за жанром - ліро-епічна поема, адже тут поєднано виклад багатьох подій з ліричними відступами, емоційними оцінками персонажа. Поема складається зі вступу, прологу, 26 розділів та епілогу.