X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Образ України В Історичному романі у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»

Завантажити презентацію

Образ України В Історичному романі у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Образ України В Історичному романі у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»

Слайд 2

Україна―Історія Історичні події, зображені в романі: Зародження козацтва на теренах України; Повстання С.Наливайка, І.Сулими та П.Павлюка; Батько Марусі, козацький урядник Гордій Чурай 1637 р. був страчений у Варшаві; Пожежа в Полтаві 1658 року; Національно-визвольна війна 1648-1657 рр. під проводом Богдана Хмельницького; Битви під Жовтими Водами; Битви під Берестечкром, Зборовим,Пилявою , під Дубно. Також зображена історія античної Греції та Давньго Риму.

Слайд 3

УКРАЇНА―ЛЮДИ Історичні особи, що зображені в романі: Богдан Хмельницький ― гетьман України,визначний український політичний і державний діяч, полководець, організатор Національно-визвольної війни; Польский магнат Ярема Вишневецький “страшний руйнатор України”; Лтовький князь Януш Радзивілл; Полковник Мартин Пушкар Северин Наливайко,Яків Остряниця; Запорожці Іван Іскра, Лесько Черкес, Семен Горбань

Слайд 4

На перший погляд, у романi Лiни Костенко "Маруся Чурай" описується життя дiвчини-пiснярки. Але, вчитуючись у нього, ми бачимо, як органiчно ïï доля переплiтається з долеюУкраїни.Марусиними очима дивимося ми на тогочасну Украïну i сприймаємо ïï через слова дiвчини: «…Стара моя Полтавонько, Олтаво! Щоразу по загладі молода. Ох, скільки дзвонів тих одколотало, Коли тебе пустошила орда! І як літали стріли пловецькі, І клекотіли степові орли! Минулих літ великодні мертвецькі Тебе густим мовчанням облягли»

Слайд 5

А на тлi цiєï краси розвивається чимало подiй з життя украïнського народу перiоду визвольноï вiйни пiд проводом Богдана Хмельницького. Багато уваги Лiна Костенко придiлила зображенню знiвеченоï польським панством Украïни, зокрема славного мiста Лубни, де лютував Ярема Вишневецький. “Там жив Ярема, син Раїни, Страшний руйнатор України. І тільки хмари, хмари пурпурові… І при дорозі ― мальви і терни… І на губах, як вічний присмак крові, ― Столиця Вишневецького.Лубни”

Слайд 6

УКРАЇНА―ПРИРОДА Ліна Костенко у змалюванні природи України застосувала ефективний прийом, витворюючи бачення природи у колообігу: літо-осінь-зима-весна.