X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Друзі та недруги Т. Г. Шевченка"

Завантажити презентацію

"Друзі та недруги Т. Г. Шевченка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Друзі та недруги Т. Г. Шевченка Той мурує, той руйнує, Той неситим оком За край світа зазирає. "Сон"

Слайд 2

Великий Кобзар був щирим співцем волі людського духу. Хто відає, чи знав би світ про феномен Шевченка, якби не було 22 квітня 1838 року — дня підписання знаменитої відпускної.

Слайд 3

Історія викупу Тараса Шевченка з кріпацтва відома всім. Однак значення цієї події у його житті надзвичайно велике. На жаль, нині не до кінця з’ясовано чимало питань. Хто саме був ініціатором викупу Шевченка з кріпацької неволі? Що спонукало людей взятися за цю справу? Де нині зберігається оригінал портрета та копія з нього? Отож, поміркуймо над деякими з цих питань, уважно вчитую чись у кожне слово свідчень поета та його сучасників, незалежно від того, ким вони для нього були: друзями чи недругами.

Слайд 4

У 1837 році І. Сошенко представив Тараса Григоровича конференц-секретарю Академії художеств В. Григоровичу з проханням допомогти звільнити поета з кріпацтва. Карл Брюллов розпочав роботу над портретом В. Жуковського, призначеним для викупу Шевченка з кріпацтва.

Слайд 5

В первісному варіанті автобіографії, написаної рукою Шевченка, читаємо, що портрет Жуковського малювався "для імператорської фамілії, щоб розіграти його в лотерею в царському сімействі". Дехто з шевченкознаців і до сьогодні ототожнює участь окремих осіб в лотереї і викуп Шевченка з неволі. Вони з прагнуть довести, що в лотереї брали участь не тільки члени царської родини, а й передова інтелігенція, і що саме за її гроші було куплено волю поета.

Слайд 6

Є свідчення, що Жуковський спочатку робив спробу вирішити справу Шевченка через безпосереднє втручання у неї імператриці. Такі записи зробив очевидець цих подій художник Микола Биков, що в 1904 році опублікував часопис "Русская старина": "Добра душа Жуковського брала гарячу участь у звільненні Шевченка, і він перш за все просив імператрицю Олександру Федорівну через посередництво свого вихованця, але це йому не вдалося".