X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Драма-феєрія “Лісова пісня”. Фольклорно-міфологічна основа сюжету

Завантажити презентацію

Драма-феєрія “Лісова пісня”. Фольклорно-міфологічна основа сюжету

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

перлина її творчого доробку Драма-феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки -

Слайд 2

Драма-феєрія - п'єса з казково-фантастичним сюжетом і персонажами

Слайд 3

Слайд 4

Написала свій твір Леся в 1911 році, перебуваючи у Грузії, за два роки до смерті, під впливом розлуки з рідним краєм.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Образи драми поселилися в душі Лесі Українки ще в дитинстві. Вони прийшли до неї з волинських лісів, поліських озер та боліт, з легенд та міфів, яких наслухалася від волинян.

Слайд 9

Слайд 10

У першій дії починається конфлікт людини з природою. У ліс приходять люди. Лісові сили їм сприяють, а водяні намагаються шкодити. Ця "весняна" дія є дією зародження і цвітіння кохання "лісової царівни" Мавки і сільського хлопця Лукаша. Історія їхнього кохання становить сюжет твору.

Слайд 11

У другій дії, яку можна назвати дією "пізнього літа", розвивається конфлікт: в душі Лукаша в'януть поезія і кохання до Мавки, і він зраджує ту, що є втіленням мрії й краси, а вибирає Килину — втілення буденщини, заземленості й банальності

Слайд 12

У третій дії, дії "пізньої осені", відбувається найбільша боротьба пристрастей. Тут людина стає звіром і знову людиною, тут Килина закляла Мавку в вербу. Але кохання перемагає смерть, вогонь палить усе нікчемне, зайве, очищаючи людину звільняючи її від пут буденщини.

Слайд 13

Основний конфлікт підпорядкований головній ідеї - боротьбі за гармонійне вільне життя, за високу мрію, за вірність і красу, боротьбі проти сірості й буденщини, проти обмеженості й бездуховності.

Слайд 14

"...не можеш ти своїм життям до себе дорівнятись"

Слайд 15

Розв'язка "Лісової пісні" оптимістична — прекрасне не вмирає: воно є символом вічності. "Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає."

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

П'єса Лесі Українки — це не просто твір про кохання і красу, це глибоко філософська драма, в якій автор визначає мрії людської душі, дає відповідь на питання сенсу життя. Вустами Мавки Леся Українка стверджує, що людина повинна бути вільною і щасливою, бути часточкою природи, відчувати красу, надихатися нею, мати в серці невмирущі сили життя.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література