X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Анатолій Федь - Повість «Над рідною хатою гойдався шуліка…»

Завантажити презентацію

Анатолій Федь - Повість «Над рідною хатою гойдався шуліка…»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Керівник проекту: Кушнерик Н. М. - учитель української мови та літератури

Слайд 2

ознайомити з літературною спадщиною і життєвим шляхом Анатолія Федя, формувати національну свідомість школярів, удосконалювати вміння логічно висловлювати свої думки, розширювати навички художньо - естетичного аналізу твору, виховувати любов до України та інтерес учнів до читання творів сучасності.

Слайд 3

Мій урок повинен одухо-творити мого вихованця сміливістю, необхідною для того, щоб пливти в океані знань. Василь Сухомлинський.

Слайд 4

. Анатолій Михайлович Федь - відомий український учений, філософ, культуролог, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри естетики, історії та культури Слов'янського державного педагогічного університету, член Наукового товариства імені Шевченка, відмінник освіти України,

Слайд 5

Закінчив Донецький державний університет, учителював у школах Артемівська й одночасно співпра-цював із часописами "Донбас", “Прапор", "Радянська школа", "Радянське літературознавство", друкуючи статті з актуальних питань теорії та історії української літератури. У 1973 році захистив кандидатську дисертацію з теорії літератури. Науковій роботі присвятив більше п'ятдесяти років.

Слайд 6

А.М. ФЕДЬ автор 16 книжок, більше 100 статей з проблем художньої творчості та естетичного розвитку На цей час вийшли його художні книги: п'єса "Кентавр", кіноповість "Тіні з минулого", повість "Над рідною хатою гойдався шулі-ка", есеї "Сто одна хвилина з Олесем Гон-чаром", "Нотатки на полях ненаписаного етюду», філософський роман «Сірий»

Слайд 7

Філософський роман “Сірий” Повість "Над рідною хатою гойдався шуліка", 2010 рік

Слайд 8

Повість “ Над рідною хатою гойдався шуліка”

Слайд 9

Як тихо на землі, як тихо І як нестерпно без небес Пантрує нас за лихом лихо Щоб і не вмер, і не воскрес. Василь Стус.

Слайд 10

Тема повісті: художнє осмислення дитинст-ва покоління, яке увійшло в іс-торію як шістдесятники. Ке-руючись конкретними факта-ми з життя народу, автор зо-бражує процес зародження й нищення лицарського духу в системі соціальної несвободи.

Слайд 11

Форма твору - поетичне рондо ( з французького означає круглий), де твір почина-ється з образу земної й небесної тиші і цим же образом завершується.

Слайд 12

Святий Юрій, що яв-ляється хлопцеві посеред лісу і пояснює всім нам справжній смисл того, що відбувається: “ Як на-родом з орлиною вдачею можуть правити шакали? І щораз доходжу висновку: ваші крила прикуті до простору того духу, який перебуває в часі злодій-ського невільництва, коли йде постійна спроба змі-нити людську, Богом дану, суть. І далі: ідея рівності не може бути головнішою за ідею свободи .”

Слайд 13

Типовий родовід українського героя. І типове місце народження – хата під солом’яною стріхою, з чорно-бривцями у полісад-нику і хлібом у печі. Тут народжується Антон, ровесник майбутніх Василя Стуса, Василя Симоненка, Ліни Костенко, В’ячеслава Чорново-ла і багатьох, багатьох інших.

Слайд 14

Цей підліток, Антон – очіку-ваний герой нації. «Тобі випала місія накопичи-ти таку енергію, яка з часом, у шістдесяті роки, вибухне, покли-кавши тим са-мим нову якість твого народу»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література