X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Українське кіномистецтво"

Завантажити презентацію

"Українське кіномистецтво"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УКРАЇНСЬКЕ КІНОМИСТЕЦТВО

Слайд 2

Кіномистецтво - це вид художньої творчості, що сформувався на технічній основі кінематографії.

Слайд 3

Кіномистецтво є синтезом літератури, образотворчого мистецтва, театру і музики, тому кажуть, що 28 грудня 1895 року народилася нова муза - муза кіно.

Слайд 4

Саме в цей день у Парижі брати Огюст і Луї Люм’єр продемонстрували публіці перший сеанс Сінематографу, фільм мав назву «Прибуття поїзда на вокзал Ла Сьота».

Слайд 5

Технологічні витоки вказують на дві принципові складові кінематографа: фотографія; рух. Фотографічний принцип пов'язує кіно з образотворчою традицією, що йде від живопису, тобто пов'язує кіно з ідеєю мистецтва. "Рухома картинка" веде свій початок від балагану, ярмаркових атракціонів, ілюзіон, тобто традицій масового та розважального видовища.

Слайд 6

У 1893 році головний механік Одеського Новоросійського університету Йосип Тимченко винайшов і сконструював прототип сучасного кінознімального апарату та апарату для кінопроекції. Тоді ж він здійснив перші в світі кінозйомки – зафільмував вершників і метальників списів.

Слайд 7

Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф А.Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів.

Слайд 8

Піонери українського кінематографу початку 1900-х років віддавали перевагу екранізації популярних українських вистав: «Наталка Полтавка» «Наймичка» «Москаль-чарівник»

Слайд 9

З дореволюційним кіно в Україні пов'язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі.

Слайд 10

1922 року було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а 1928 року ввести в дію київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О.Довженка).

Слайд 11

Ігрове кіно намагалося поєднати революційну тематику з традиційною для попереднього періоду мелодрамою та пригодницькими жанрами. У цей час в Україні з'явилися також екранізації класичних творів національної літератури: «Тарас Трясило» «Микола Джеря» «Борислав сміється»

Слайд 12

В Одесі проходили зйомки багатьох фільмів, що ставили московські кінорежисери. У 1925 р. на екрани країни вийшов кінофільм Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», що увійшов в десятку кращих фільмів світового кінематографу і став візитною карткою Одеси.

Слайд 13

Неторовані шляхи долав у кіно самобутній режисер і сценарист, відомий скульптор Іван Кавалерідзе, який показав світові такі фільми, як: «Прометей» «Запорожець за Дунаєм»

Слайд 14

Особливу роль у становленні українського кіномистецтва відіграли фільми Олександра Довженка: «Звенигора» (1928) «Арсенал» (1929) «Земля» (1930) Його творчість піднесла вітчизняний кінематограф до світового рівня.

Слайд 15

У 1930 р. в Україні з'являється перший звуковий фільм — документальна стрічка Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу», а наступного року глядачі почули голоси акторів у художньому фільмі О.Соловйова «Фронт». Кадр зі стрічки Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу»

Слайд 16

Наприкінці 1930-х тотальний терор у СРСР поєднується з кон'юнктурним поверненням до національно-історичної тематики. Фільми «Щорс» Олександра Довженка і «Богдан Хмельницький» Ігора Савченка — це дивовижне поєднання вимушеної заангажованості держзамовлення і очевидної режисерської та акторської обдарованості. Кадр зі стрічки «Щорс» (1939) Кадр зі стрічки «Богдан Хмельницький» (1941)

Слайд 17

Українське кіно часів Другої світової війни було переважно підпорядковане ідеологічним завданням воєнної доби. Разом з тим, у цей час були зняті справжні кіношедеври. До них можна віднести фільми «Райдуга» Марка Донського та «Україна в огні» Олександра Довженка. Х/ф «Україна в огні» (1943) Х/ф «Райдуга» (1943)

Слайд 18

У 80-их роках з’являються успішні анімаційні стрічки режисерів: Володимира Дахна (мультсеріал «Як козаки... »); Давида Черкаського («Пригоди капітана Врунгеля», «Острів скарбів» та ін.); Леоніда Зарубіна («Солом’яний бичок»); Володимира Гончарова («Чумацький шлях»).

Слайд 19

Українські режисери намагалися, проте не досить успішно, створити фільми на соціалістичну проблематику. Лише 1989 року побачили світ: «Астенічний синдром» К.Муратов «Бич Божий» О.Фіалка «Розпад» М.Бєліков

Слайд 20

Фільм Юрія Іллєнка „Лебедине озеро. Зона” (1989) – здобуває широкий міжнародний успіх, ставши своєрідною антитоталітарною емблемою.

Слайд 21

Видатні актори України Марія Заньковецька (1854 – 1934) Віра Холодна (1893 – 1919) Леонід Биков (1928 – 1979) Гнат Юра (1888 – 1966) Богдан Ступка (1941)

Слайд 22

Видатні кінорежисери України Олександр Довженко (1894 – 1956) Іван Кавалерідзе (1887 – 1978) Лесь Курбас (1887 – 1937) Сергій Параджанов (1924 – 1990)

Слайд 23

Підготувала учениця 10-А класу Гринюк Інна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне