X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль М.А.Терещенка в заснуванні одного з фундаментальних технічних закладів України – Київського політехнічного інституту

Завантажити презентацію

Роль М.А.Терещенка в заснуванні одного з фундаментальних технічних закладів України – Київського політехнічного інституту

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роль М.А.Терещенка в заснуванні одного з фундаментальних технічних закладів України – Київського політехнічного інституту.

Слайд 2

Ідея створення технічного навчального закладу виникла у цукрозаводчиків південно- західного краю 18 лютого 1880 року

Слайд 3

При активній підтримці голови київського біржового комітету М. Хрякова було вирішено відкрити підписку для збору пожертвувань. Разом з відсотками до 1896 року цей фонд виріс до 72 000 рублів. Накопичені гроші, гарантовані внески меценатів міста та підтримка зі сторони міністра юстиції С.Ю.Вітте дозволили 25 листопада 1896 року на приватній нараді в будинку Л.І. Бродського прийняти рішення про заснування в Києві Політехнічного інституту.

Слайд 4

Представник промислового капіталу Києва Микола Артемович Терещенко, започаткував приватне пожертвування на заснування Київського політехнічного інституту перерахувавши у фонд будівництва близько 150 тисяч рублів.

Слайд 5

На заснування інституту було зібрано добровільні пожертви загальною сумою 1 000 374 крб. 53 коп. при вартості будівництва і обладнання інституту 2 650 000 карбованців.

Слайд 6

Біографія. Микола Артемович народився в м.Глухів 26 жовтня 1819 р. в родині дрібного крамаря Артема Яковича Терещенка. А.Я. Терещенко (1794-18730)

Слайд 7

Освіту отримав в Глухівському міському училищі. Але навіть провінційна освіта, поєднана з природними здібностями і гострим розумом, дали йому змогу не просто з достоїнством  продовжувати батьків бізнес, а й значно розширити його.

Слайд 8

Ще зовсім молодим Микола Артемійович розпочав торгівлю зерном. Накопичивши деякий капітал, Микола Терещенко зайнявся чумакуванням - возив зерно на возах в Крим, а звідти - сіль і рибу. Микола Терещенко зумів найбільшу користь для себе мати під час реформи 1861 року. Він скористався тим, що більшість підприємців розгубилися через зміни умов ведення господарств, і почав скуповувати маєтки збанкрутілих поміщиків або ж брав в оренду їх угіддя і промислові підприємства.

Слайд 9

Жінка - Пелагія Георгіївна Біловська Діти – Варвара (1852) Іван (1854) Олександр (1856) Ольга (1866) П.Г. та М.А.Терещенки

Слайд 10

Одночасно з підприємницькою діяльністю Микола Терещенко, за сімейною традицією, починає займатись і суспільними справами. В квітні 1851 р. Миколу Артемійовича обрали старшим бургомістром, а потім і міським головою. Головував Микола Артемійович майже тридцять років. Це свідчить про високу довіру, яку він здобув у земляків своєю діяльністю. Проводив її у трьох напрямках: земські справи, просвіта та благодійництво. 

Слайд 11

«Стремление к общественной пользе». Недарма навіть у родовому гербі сім'ї Терещенків був девіз - «Потяг до суспільних справ».

Слайд 12

Коли Микола Артемійович оселився в Києві, в 1875 році він був уже однією з найбагатіших людей Російської імперії. На початку XX ст. сім'ї Терещенків належало понад 150 тисяч десятин землі, цукрові і лісопильні заводи, суконна фабрика, спиртові заводи. В 1911 р. лише на рахунках Миколи Артемійовича в іноземних банках знаходилось понад 13 млн. рублів, не кажучи вже про банки на території Російської імперії.

Слайд 13

У Києві Микола Артемійович активніше починає займатися добродійною діяльністю і інвестуванням у будівництво громадських будівель. У 1881 р. відкриває училище для сліпих і виділяє 23 тис. рублів на будівництво Марийського дитячого притулку. На кошти, які виділяв Микола Артемійович, було побудовано: 4-ту гімназію (нині - Транспортна академія), 5-ту гімназію по Великій Васильківській, притулок-училище для глухонімих на Мало-Дорогожицькій вулиці, колонію для малолітніх злочинців, жіночу гімназію на Покровській вулиці, школу при Борисоглібській церкві.

Слайд 14

В останні роки життя Микола Артемійович отримав  ранг таємного радника, який відповідав військовому званню генерал-лейтенанта. В 1892р.    Миколі   Терещекубуло присвоєно звання почесного громадянина м. Києва, на благо якого він трудився майже 30 років.

Слайд 15

Помер Микола Артемович Терещенко 1.02.1903 р. у Києві, похований в Глухові. Ім'я родини Терещенків у Києві носить вулиця, де розташовувалася більшість їхніх будинків. Пам'ятник М.А.Терещенко в Глухові, знищений після революції

Слайд 16

Меценати Терещенки - були фундаторами доброчинних об’єднань допомоги незаможному студентству. Терещенки були засновниками близько двох десятків і покровителями до півсотні навчальних закладів в Україні, насамперед у Києві й Глухові. Вони постійно надавали матеріальну й моральну підтримку потягові до освіти учнів та студентів із незаможних родин, робили свій внесок у просвітництво дорослого бідного населення.

Слайд 17

Напередодні початку занять, а саме 30 серпня, в жаркий полудень на шулявській землі відбулася урочиста закладка головної будівлі інституту. Тут зібралася еліта Південно-західного краю на чолі з генерал-губернатором М.Драгоміровим.

Слайд 18

У числі почесних гостей були і жертводавці з улаштування інституту - Л.Бродський, М.Терещенко, батько і син Зайцеви, Б.Ханенко, графиня І.Браніцка, князь Р.Сангушко, граф П.Шувалов, князі Щербатови, Е.Демідова, княгиня Сан-Донато, барон А.Масс... Всього - 84 мецената.

Слайд 19

Заняття в інституті розпочалися 1 вересня 1898 р. у приміщенні, збудованому для комерційного училища (вул. Воровського, 24), яке на рік взяв в оренду інститут. Після завершення будівництва (квітень 1902 р.) інститут мав у розпорядженні повний комплекс будівель: головний корпус - інженерне, механічне та агрономічне відділення, канцелярія, фундаментальна науковотехнічна бібліотека; хімічний корпус - хімічне відділення; механічні майстерні з центральною електростанцією для освітлення всіх будівель і опалення головного корпусу; будівлі дослідного поля, двір для худоби, сільськогосподарьску ферма та сад; житло для професорів і лаборантів - 2 будівлі; студентська їдальня.

Слайд 20

Зараз НТУ “Київський політехнічний інститут” — великий мегаполіс, що має у своєму складі десятки факультетів та інститутів і займає площу 160 гектарів. Це ціле місто науки й просвітництва, в якому закладаються фундаменти майбутнього.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне