X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
гурток-кераміки

Завантажити презентацію

гурток-кераміки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кам’янська станція юних техніків ГУРТОК КЕРАМІКИ Керівник Несененко Наталія Іванівна

Слайд 2

Мета і основний зміст роботи Ознайомити вихованців з основами керамічної справи, технологією роботи з глиною, народними художніми промислами, творчістю народних майстрів, з глиняною народною іграшкою як одним з видів народної творчості; Розвивати творчі здібності вихованців і конструкторські вміння у процесі виготовлення глиняних виробів; Виховувати загальну естетичну культуру, працьовитість, старанність; Формувати практичні навички художньо-творчої діяльності; Розширити знання з декоративно-прикладного мистецтва. Ліплення по пам’яті, з натури, за уявою.

Слайд 3

Технологія виготовлення виробів з глини Підготовка глини Перевірка властивостей глини (чи придатна глина як сировина для роботи). Основний показник якості глини – пластичність – здатність зберігати надану форму без розривів і тріщин. Перевірити це просто. Із зразка глини викачуємо “ковбаску”. Згинаємо її, утворивши браслет. Якщо браслет не вкрився тріщинками, а після висихання не розкришився й не деформувався – глина підходить для роботи. З глини вибираємо сторонні домішки: листя, камінці, гілочки. Перебиваємо молотком. Заливаємо водою, залишаємо розкисати – як кажуть гончарі – розпускатися. Наступного дня глиняну “кашу” добре переколочуємо і проціджуємо через сито в іншу посудину. Проціджену глину залишаємо ще на добу. Вона відстоїться і опуститься на дно. Кількома заходами зливаємо, а потім збираємо губкою воду (іноді верх просто зливаємо). Нижній шар глини потрібно ще раз процідити на менше сито. Ретельно вимішуємо глину, складаємо в целофанові пакети. Робоча глина повинна бути помірно вологою, не приставати до рук. На гуртку ми використовуємо глину накопану в с. Пастирське Смілянського району.

Слайд 4

Інструменти і пристосування для роботи з глиною Дощечка для ліплення, мисочка з водою, дві ганчірки (волога і суха), стеки (дерев’яні та пластмасові), качалка, суха тканина для розкачування, тюль, зубочистки, штампики, губка поролонова.

Слайд 5

Виготовлення виробів Ліпимо виробимо згідно вибраного ескізу, малюнку чи інструкційної картки. Отриману заготовку виробу добре загладжуємо зволоженими пальцями. Нанесення малюнка (декор) залежить від вибраної теми. Виконуємо декор за допомогою інструментів. Розмішуємо ріденьку глину, з неї, за допомогою тюлі, робимо травичку. Загладжуємо виріб, залишаємо сохнути.

Слайд 6

Випалювання керамічного виробу Випалювання виконуємо в електромуфельній печі. Поступово підвищуємо температуру відповідно до інструкції. Спочатку випалюємо 2 години при температурі 500-550 с, потім підвищуємо до температури 800 с ще на 3 години (залежно від виду випалюваних виробів). Відразу після випалювання дверцята муфельної печі відкривати не можна. Вироби виймаємо наступного дня, коли піч охолоне.

Слайд 7

Розпис Спочатку вироби покриваємо водоемульсійною фарбою для того, щоб глина не вбирала фарбу і кольори були яскравими та насиченими. Коли водоемульсійна фарба висохне (сохне вона досить швидко), починаємо розфарбовувати акварельними медовими чи гуашевими фарбами. Коли виріб добре висохне покриваємо його прозорим лаком для меблів (глянсовий алкідний ПФ-110).

Слайд 8

Прислів’я та приказки про гончарство та життя – буття гончарів, про все, що оточує його. Ремесло – не за собою носити, а в руках мати. Більше ремесла – менше злиднів. Хоч руки чорні, та робота біла. Нетямущий гончарить – лише глину поганить. Є глина, буде і хлібина. Не святі горшки ліплять. Усякий гончар над своїм горщиком пан. Праця годує, а лінь марнує. Без труда нема плода. Треба працювати , аби не бідувати. Якби горщики не розбивались, гончарі б голодні зостались. Гарні глеки в гончаря не залежуються.

Слайд 9

Ремесло не коромисло – плечей не відтягне. Гончар без круга, мов рослина без цвіту. Сталь гартується в огні, а людина – в труді. Ремесла у гончаря не віднімеш. Навіть умілому гончареві вчитись не завадить. Нехай горщики б’ються на гончареву голову. Купуєш горщик – подивись на гончаря. Тільки-но глини накопав, а вже хоче горщики робити. До родичів ходи рідко, в гончарню – частіше. Коли хочеш, щоб було добре зроблено, зроби це сам. Село без гончаря, як колодязь без відра – вода хоч і близько, та не напитися. Хто сидить на глині, той ніколи не згине. Випалена глина – дзвінка, як сталь, вічна, як час, тверда, як камінь. Глину не м’яти – горщиків не мати.

Слайд 10

Зразки робіт виконані вихованцями гуртка

Слайд 11

Декоративні скриньки

Слайд 12

Декоративні тарілочки

Слайд 13

Слайд 14

Декоративні блюда

Слайд 15

Моє рідне село

Слайд 16

Архітектура рідного краю

Слайд 17

Слайд 18

Сувеніри

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне