X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оптимізація природного середовища

Завантажити презентацію

Оптимізація природного середовища

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оптимізація природного середовища

Слайд 2

Оптимізація природного середовища ( англ. optimisation of environment) – система заходів, спрямованих на охорону й поліпшення природних умов життя людей, збереження і відтворення природних ресурсів. Складається з політичних, юридичних, економічних, технологічних, географічних та інших аспектів.

Слайд 3

Оптимізація природного середовища передбачає раціональне природокористування, меліо-рацію, формування культурних територій; є одним із засобів охорони природи. Наукова основа оптимізації природного середовища полягає у всебічному дослідженні природно-територіальних комплексів, їх виробничій та екологічній оцінці і географічному прогнозуванні.

Слайд 4

Поняття "екосистема" введено англійським ботаніком А. Тенслі (1935), який позначив цим терміном будь-яку сукупність спільно мешкають організмів і навколишнє їх середовище. За сучасними уявленнями, екосистема як основна структурна одиниця біосфери - це взаємопов'язана єдина функціональна сукупність живих організмів і середовища їх проживання, або врівноважене спільнота живих організмів і навколишнього неживої середовища. У цьому визначенні підкреслено наявність взаємин, взаємозалежності, причинно-наслідкових зв'язків між біологічним співтовариством і абіотичного середовищем, об'єднання їх у функціональне ціле. Біологи вважають, що екосистема - сукупність всіх популяцій різних видів, які проживають на спільній території, разом з навколишнім їх неживої середовищем.

Слайд 5

В.Н. Сукачовим (1972) як структурної одиниці біосфери запропонований біогеоценоз. Біогеоценози - природні утворення з чіткими кордонами, що складаються з сукупності живих істот (біоценозів), що займають певне місце. Для водних організмів - це вода, для організмів суші - грунт і атмосфера.

Слайд 6

Поняття "біогеоценоз" та "екосистема" до деякої міри однозначні, але вони не завжди збігаються за обсягом. Екосистема - широке поняття, екосистема не пов'язана з обмеженим ділянкою земної поверхні. Це поняття застосовне до всіх стабільним систем живих і неживих компонентів, де відбувається зовнішній і внутрішній кругообіг речовин і енергії. Так, до екосистемам відносяться крапля води з мікроорганізмами, акваріум, горщик з квітами, аеротенк, біофільтр, космічний корабель. Біогеоценозами ж вони не можуть бути. Екосистема може включати і кілька біогеоценозів (напри