X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Самодопомога при обмороженнях, сонячних ударах і укусах

Завантажити презентацію

Самодопомога при обмороженнях, сонячних ударах і укусах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Самодопомога при обмороженнях, сонячних ударах і укусах.

Слайд 2

тепловий удар Хворобливий стан, що виникає при перегріві організму. Це відбувається зазвичай в задушливому приміщенні з високою вологістю і поганою вентиляцією або під час тривалих походів в жарку погоду.

Слайд 3

Сонячний удар Це вплив на людину, яка довгий час була під палючим сонцем з непокритою головою: на вулиці, в поході. Сонячний удар може проявлятися як відразу, так і через кілька годин.

Слайд 4

Тепловий або сонячний удари частіше вражають людей, неправильно одягнених, що не мають головного убору, перевтомлених.

Слайд 5

Слайд 6

симптоми При появі сильної спраги, сухості в роті, при почервонінні шкіри особи необхідно знайти прохолодне місце, випити холодної рідини, прийняти душ або скупатися. Якщо цього не зробити з'явиться головний біль, слабкість, шум у вухах, нудота, почастішають пульс і дихання температура тіла підвищується. У важких випадках втрата свідомості, судоми.

Слайд 7

Слайд 8

Допомога потерпілому: Перенести в прохолодне темне місце, де є доступ свіжого повітря, роздягнути його, підняти голову. Якщо у свідомості дати випити холодну рідину, компрес на голову і шию, обтерти холодною водою. Якщо без свідомості дати понюхати нашатирний спирт, облити водою або загорнути в мокру тканину. Викликати 03

Слайд 9

обмороження Можливо не тільки при сильному морозі, але і при плюсовій температурі в сиру, вітряну погоду. Тривала дія холоду на організм викликає загальне переохолодження або холодову травму, при якій температура тіла знижується до 32 С. При падінні її до 25 настає смерть.

Слайд 10

Ознаки відмороження кінцівок: втрата чутливості, шкіра бліда, тверда й холодна на дотик, немає пульсу на щиколотках,   при постукуванні пальцем - "дерев'яний" звук.

Слайд 11

при переохолодженні Потерпілий млявий, байдужий до оточення, його шкіра стає блідою, холодною, знижиний пульс , температура тіла знижується.   Можливе поєднання загального переохолодження та обмороження різних частин тіла.

Слайд 12

ПД бажано надавати в теплому приміщенні Зняти одяг і взуття; Обидві руки або ноги зігрівати у воді з температурою 20-22 С, поступово підвищуючи її до 40 С протягом 20-30 хвилин; Масажувати обморожену кінцівку знизу вгору; коли обморожена частина порожевіє і стане теплою, витерти її й укутати потерпілого Дати гаряче питво; Викликати «швидку допомогу»

Слайд 13

При обмороженні обличчя Постраждалі місця обережно зігрівають і масажують теплою рукою. Бажано напоїти постраждалого гарячим чаєм. Розтирати рукавичкою або снігом обморожені місця ні в якому разі не можна - через мікротріщини можна занести інфекцію.

Слайд 14

Щоб уникнути обмороження У холодну пору потрібно подбати про теплий зручний одяг і взуття. Мокрі шкарпетки, тісне взуття, тривале перебування на холоді збільшує ризик обмороження.

Слайд 15

Укуси комах Укуси комах можуть викликати серйозні ускладнення здоров'я людини, іноді навіть небезпечні для життя. При укусі в ранку потрапляє отруйна речовина, яка викликає у людини алергічну реакцію.

Слайд 16

Слайд 17

Місце укусу кліща Місце укусу кліща змащують маслом чи вазеліном, після цього кліща легше видалити пінцетом легким погойдуванням з боку в бік. Місце укусу обробляють спиртом.

Слайд 18

Укус змії ураження, що розвиваються в результаті укусів зміями, зводяться до больового впливу, тимчасового посилення з подальшим тривалим зниженням згортання крові, набряку тканин в зоні укусу та їх некрозу (омертвіння).

Слайд 19

Перша допомога. Надання ПД слід починати з негайного енергійного відсмоктування вмісту ранок протягом 10-15 (20) хвилин . Процедура відсмоктування зміїної отрути безпечна при відсутності ранок у роті. Уражена кінцівка повинна залишатися нерухомою. Терміново доставити до лікарні.

Слайд 20

Укуси комах При укусі оси, бджоли, джмеля, - терміново видалити жало та прикласти холодний компрес (або розчином нашатирного спирту або борної кислоти). При укусі комарів, мух протерти нашатирним спиртом або ж змазати маслом.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)